Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 20 kilót mennyi idő alatt...

20 kilót mennyi idő alatt tudnék leadni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
21 éves fiú vagyok, 182 centi, 96 kiló. Edzésnek a futást és úszást gondoltam. A tervem az, hogy először futnék fél-egy órát (persze az elején kevesebbet, sose szerettem futni, nem is vagyok az az alkat :D), utána elgyalogolnék (vagy kocognék, ha már belejöttem) az uszodába és ott úsznék egy órát (ezt intenzíven csinálnám, mert korábban 3 évig edzésszerűen úsztam), majd onnan hazasétálnék. Ha ezt heti 4-5 alkalommal megcsinálnám, mennyi idő alatt fogyhatnék le 20 kilót? És a 76 kiló elfogadható lenne?

2015. máj. 8. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy a 76 kiló elfogadható lenne?:D Kinek akarsz megfelelni? Ha magadnak, akkor nem tudod eldönteni, hogy saját magadnak mi az elfogadható?... Egyébként se a kilók számítanak, hanem hogy hogy nézel ki... Lehet vki 96 kiló izomból is...

Mikor mozogtál rendesen utoljára? Szerintem az elején fél óránál több futást nem fogsz bírni, bár az állóképesség pont olyan dolog, amit gyorsan lehet növelni. De fokozatosan kezdd, eleinte fuss, aztán növelheted az időt, hozzácsaphatod az úszást...

Ja és ha a kajálásodon nem változtatsz akkor csinálhatod ezt csak baromi soká fog belőle látszani bármi is. Ha jól csinálod kb 4 hónap alatt menni fog a 20 kiló, hetente kb 1-1,5 kilót lehet zsírból fogyni (ha több, akkor már izom ment le.) Kajálás nélkül nem ér kb semmit az edzés.

2015. máj. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Úgy értettem a 76 kilót, hogy az egészséges súly lenne e a magasságomhoz. De igazad van, nekem kell tudni. Én mindig is széles gyerek voltam (nem dagadt, hanem széles vállú,erős testalkatú, talán a gyerekkori úszásnak köszönhetően),szóval lehet, hogy 80-82nél nem fogok tudni lejjebb menni. Utoljára kb egy éve mozogtam, edzőterembe jártam, előtte pedig volt a 3 éves úszásom (meg mostanában néha a vonatra futok :D). Igyekszem kevesebbet is enni, napi egy db kicsi nasit enni és több gyümölcsöt.


Köszönöm a választ!

2015. máj. 8. 18:21
 3/4 anonim ***** válasza:

A magasságodhoz még a mostani is elfogadható határon belül van, nem dönt fel a szél de ez még messze nem vmi őrületes túlsúly, max esztétikai probléma. Bár ha most eltespedsz akkor később talán nehezebb változtatni.

Viszont futáshoz mindenképp vegyél jó futócipőt! Sauconyt ajánlom pl. Elsőre drágának tűnik 25 rongyot rákölteni erre (bár sok fiatal amúgy is rákölt ennyit egy márkás Nike-ra vagy akármi utcai cipőre), de az ízületeid hálásak lesznek érte, nem fog szarrá menni a térded. Amikor először elkezdtem futni, én is előkotortam vmi szar csukát a szekrényből hogy na akkó fussunk, aztán így mindig abba is maradt. Mikor megvettem az első Sauconymat vmi hihetetlen változás, mintha felhőkön lépdeltem volna, a teljesítményem is sokat javult. Én se vagyok egy futóalkat pedig.

Próbálj meg minél több húst, tojást, túrót, zöldséget enni, ezekkel nem lőhetsz mellé. Ha édesség kell, natúr joghurthoz keverj aszalt gyümölcsöt és kevés mézet, mondjuk az aszalt gyümi önmagában is jó, csak ha nem figyelsz el is eszegeted az egész zacskót. :) Ezért én is inkább előre beleteszem és akkor annyit zabbantok.

Sok sikert!

2015. máj. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, a cipőért meg pláne! :)
2015. máj. 8. 19:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!