Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma megyek oltatni H1N1 ellen,...

Ma megyek oltatni H1N1 ellen, a kicsitől a nagyig kapjuk mindnyájan. De annyi mindent hallani róla, hogy félek is tőle. Munkámból adódóan kötelező. Ti akik oltattatok nem féltetek?

Figyelt kérdés
2009. nov. 20. 07:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
30%
16:48 - miért ne tehetnék kötelezővé? Csomó munkahelyen vannak kötelező oltások, gondolom a főnök még véletlenül se szeretné, hogy ha neadjisten járvány lesz akkor egyszerre betegedjen meg az összes alkalmazottja...
2009. nov. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy munkahely nem tehet kötelezővé oltást, csak az ÁNTSZ bizonyos, tömegeket súlyosan veszélyeztető esetekben. Majd a kérdező válaszol, ne te válaszolj helyette az ő munkahelyével kapcsolatban.
2009. nov. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
54%

16:22

Egyébként Fábry is beoltatta magát, csak épp viccel megspékelte, hogy "kell az a kis higany a szervezetnek". Nem gondolom, hogy itt megint jobbos-balos oldallal kellene azonosítani az oltásról alkotott véleményeket. Én nem gondolom továbbra sem indokoltnak ezt az egész hisztériakeltést. Nincs annyi beteg, mint máskor, és nen halnak bele többen, mint máskor. Ezelőtt miért nem csináltak ekkora haccacárét? Másrészt nekem továbbra is visszatetsző dolog az, hogy ha nem volt idő az oltóanyagot letesztelni, hogy engedhetik meg azt, hogy (elsősorban) gyerekeket oltsanak vele. És ha tényleg lesz valami hosszabbtávú mellékhatása? Ez az én véleményem, ha tetszik, ha nem. Nem fogok veled tovább ezen vitatkozni. Szerintem a kérdés kiírója nem kíváncsi erre.

2009. nov. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azt,hogy kötelező ne úgy értsétek,hogy rám kényszerítik, de mivel gyerekek közt vagyok nagy a nyomás,hogy igenis oltva legyek.Nehogy már tőlem kapjanak valamit.De a mai nem az én napom volt, a dokim nem volt bent,remélem hétfőn már megkapom.....

2009. nov. 20. 21:43
 25/26 anonim ***** válasza:
Erről a munkahelyi kötelezőről csak annyit, hogy a családom több tagja eü-ben dolgozik és ott ugye ingyen megkapnák az oltást, ha kérnék. Konkrétan az én családtagjaim aláírták, hogy nem kérik, de akik kérték még azok sem kapták meg 1,5 hónapja! Mondván, hogy késik az oltóanyag! És akkor azt mondja a tévé, hogy az eü-seknek kell példát mutatni...Már egy csomó kórházban látogatási tilalom van, közben még a dolgozók sincsenek beoltva. Akkor sokat ér a tilalom!
2009. nov. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Azért valamennyit ér a tilalom, mert kevesebb ember fertőzhet, ha nem mennek be a látogatók, az EÜ dolgozók pedig maszkot viselnek és rendszeresen kezet mostnak ami nagyban csökkenti a fertőzés esélyét.

Nekem 2 ismerősöm dolgozik pesti kórházakban, ők már megkapták elég rég az oltást.

2009. nov. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!