Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A rendszeres futás a hasat is...

A rendszeres futás a hasat is laposítja? 14/L (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Úgyértem,ha valaki rendszeresen fut,akkor az nem csak a combokat/állóképesséket javítja,hanem a hasat is edzeti valamilyen szinten? Csakmert 14/L vagyok,157 cm és 51 kiló,szeretnék diétázni. Alapjáraton véve nem vagyok kövér,alig vannak 1-2en,akik véknyabbak nálam,de rettenetesen utálom a hasam,mert nagy,és kicsit 'narancsbőrös' amikor ülök,stb,és a combomon is van egy pici felesleg,ezért kellene a futás.szóval az érdekelne,hogy ha futok,akkor elképzelhető-e,hogy a hasammal is érek el valamit,vagy az bízzam csak a hasgyakorlatokra?
2012. okt. 2. 21:22
 1/3 anonim válasza:
A futástól mindenhonnan fogysz. Ha hasgyakorlatokat csinálsz az csak izmosabbá, tónusosabbá teszi a hasat :)
2012. okt. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a kocogás több kalóriát éget,jobban igénybe veszi az egész testet,mint a has edzés,ezért jól gondolod.
2012. okt. 3. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha kocogsz, önmagában még nem lesz laposabb a hasad, csak akkor, hogy kevesebb energiát használsz fel, mint amennyit beviszel. Lehet úgy is kocogni, hogy közben rengeteg kalóriát fogyasztasz, és összességében több lesz, mint a felhasználsz. Ekkor valószínű, hogy hízni fogsz, méghozzá izomra.


Ha tehát akár kevesebbet eszel csak önmagában, akár kiegészíted futással, akkor igen, generál mindenhol kisebb lesz az átmérőd a hasadon, karodon, lábadon.


Szerintem neked a paramétereidből következően nincs szükséged arra, hogy fogyj, csak arra, hogy mozogj egészséges mértékben, rendszeresen, attól a kedved is jobb lesz, jobban fog az agyad is a tanuláshoz. Ha fogysz, nem leszel szép, de ha erős leszel, és egészséges, jókedvű és kiegyensúlyozott, az szép is.

2012. okt. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!