Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért olyanok lesznek betegek,...

Miért olyanok lesznek betegek, akik soha semmi rosszat nem csináltak? Talán a ciginek meg a dagadságnak semmi köze semmihez?

Figyelt kérdés
Nagymamám ma agyvérzést kapott. A neten azt olvasom, hogy a cigi, a stressz, az alkohol, a túlsúly alakítja ki. A stresszen kívül semmi rizikófaktor nem igaz rá, a stressz is csak azóta, mióta megözvegyült. Bezzeg a megrögzött alkeszok évekig is elélnek, semmi bajuk nincsen. Annyira elszomorít:(
2012. júl. 26. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést én is minden nap felteszem magamnak.:(
2012. júl. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem történt valami az elmúlt napokban, amiről nem tudhattok?

Például a nagyapám tartotta el a másik lányát(tehát nem anyukámat, hanem a nővérét), annak a férjét, és a gyerekét, és nagyon-nagyon szűkösködtek, aztán a lány kijelentette, hogy megint terhes. Na, akkor agyvérzést kapott.

Pedig semmi egészségügyi baja nem volt, csak a cukorbetegség, viszont nem volt túlsúlyos.

2012. júl. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Sajnálom a nagyid, de sajnos ez nem így megy, hogy csak a dohányos, stresszes alkoholisták kapnak agyvérzést. Agyvérzést csecsemők is kaphatnak, fiatalok, akik egészségesen élnek, és idősek is. Pont az agyvérzésre nagyon különböző az öröklött hajlam is, és a fenti tényezők csak rontják a kockázatot. Aki mondjuk hajlamos rá, és mindezeket csinálja, az kapja 40 évesen az agyvérzést, az időseknél meg tök kiszámíthatatlan... :(
2012. júl. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a doki is ezt kérdezte. de vasárnap óta mindenki volt nála/vagy ő volt nálunk de senkinek semmi nem tűnt fel. Tegnap elbiciklizett kenyérért a boltba, mikor nála voltam. Lehet, hogy hirtelen idegesség is kiváltja, de azt hiszem neki semmi ilyesmire nem lehetett oka... érthetetlen számomra :(
2012. júl. 26. 21:02
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már több tíz éve rejtőzött egy apró aneurizma, ami egy időzített bomba. Sajnos sokszor nem derül ki időben. De ez csak tipp, nem tudom. A lényeg, hogy a betegség nem egy büntetés, hogy csak azok kapják, akik megérdemlik.


Amúgy sajnálom. :(

2012. júl. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a nagymamád?? Gondolom olyan 60-70 év körüli. Vagyis szép,hosszú életet él.

Akkor mit mondjon a nővérem vagy én . A nővérem kisfia 2 éve halt meg csontrákban. Idén lenne 6 éves ha élne..

Szomorú ha egy szerettünk beteg,de vigasz a te esetedben hogy a nagyid szép életet él.

2012. júl. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nagyapám is így kapott agyvérzést és 1 évvel később infarktust. Szerencsére mindkettőt túl élte bár az infarktusa miatt 2 hónapig kómában tartották. Nagy apám is jó ember volt régen még fiatal korában ivott meg dohányzott nagyon keményen de mindkettőről leszokott. Amióta én megszülettem már csak dohányozni dohányzott de kb 7 éves voltam amikor arról is leszokott, nagyapám tett az egészségéért is tornázott otthon szobabiciklizett egészséges ételeket evett. És még is ide vezetett ez a dolog. Sajnos sokat stresszelt végül is ez válthatta ki ezeket nála. Az agyvérzést valószínűleg azért kaphatta mert akkor tudta meg hogy a nagy bátyámat kihasználta a nője és ott hagyta őt nyakig az adósságba plusz mindenét elvitte szinte otthonról és szó nélkül tűnt el. Aztán a másik a szívinfarktusa pedig egy orvosi kezelés során jött létre nála, most teljesen le van épülve szegény, nagynénémnél lakik mert a férje szakorvos és azért nem árt ha ott van közvetlen mellette egy doktor. Igaz az ország másik felére kellett mennie de így volt a legjobb.
2012. júl. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jobbulást kívánok a nagymamádnak! Remélem, már jobban van.


A kérdésedre meg nem tudom, hogy kell-e egyáltalán válaszolni. Vaqlahogy úgy tűnik, inkább az elkeseredettség iratta veled, nem valami tudományos kiváncsiság. Az élet sokszor igazságtalan. Ez az igazságtalanság sokfelől jöhet, és ha egy szerettünkkel történik,akkor nagyon fájhat. Most veled ilyen történt, és az együttérzésem szeretném kifejezni. Ha mégis érdemi választ vársz:


Az egészségtelen életmód nincs közvetlen ok-okozati összefüggésben a betegségekkel, csupán növeli azok kockázatát. A cigi például felszabadít rengeteg szabadgyököt, amelyek károsak lehetnek az ember szervezetére, de ha genetikailag nem hajlamos a megfelelő betegségekre, vagy sok természetes c vitamint eszik, ez a kockázat kisebb.

A nagymamádnál a stressz mellett valószínűleg az életkora volt még kockázatnövelő tényező.

2012. júl. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hát igen, már 78 éves, de annyi másféle betegsége volt már, hogy erre egyáltalán nem számítottunk, például szürkehályog, vagy csontritkulás, emésztési bajok. Köszi az együttérzést, és hogy vannak még itt normális emberek, akikkel lehet beszélgetni. Sajnos tényleg elkeseredett vagyok, mert az orvos nem mondott semmi érdemlegeset, gyakorlatilag nem tudjuk mi jöhet ezután. Még egyszer köszönöm nektek!
2012. júl. 26. 21:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valami hiánybetegsége van? Mikrotápanyaghiányra gondolok elsősorban. Úgy hívják az ilyet, hogy minőségi éhezés. Nem a reklám helye, ezért legfeljebb privátban írok márkanevet, de megfelelő táplálékkiegészítők fogyasztásával pont az olyan betegségeket, mint a csontritkulás meg lehet akadályozni.
2012. júl. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!