Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek a fáradtság ellen?

Mit tegyek a fáradtság ellen?

Figyelt kérdés
Ma pl 1 korul mentem aludni, úgy 11-ig aludtam, tisztán kb. 10 órát aludtam. Ennyibol állt a napom: segítettem a tesómnak, kajáltam, 1 órát edzettem, rakodtam. De legszívesebben most bedogolnék az ágyamba egy konyvvel, vagy a tv elé. Holnapra már nincs sok tanulni valóm, de kedvem se tanulni (persze meg fogom csinálni mert meg kell). Tompa, gyenge fájdalmat érzek a fejem hátsó felében. Szar kedvem van, a hasamban is érzek valamit. Legszívesebben leszarnám a világot és nem csinálnék semmit. Csak a pihenésen jár az eszem. Sokszor vagyok fáradt, mit csináljak, hogyan csokkentsem az alvásigényemet?

2012. máj. 8. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Elsősorban ki kéne deríteni mi miatt vagy fáradt, ami a tavaszi fáradságtól(alias vitaminhiány), a depresszión át a vérszegénységig, a pajzsmirigy alulműködésig minden lehet. Menj el egy kivizsgálásra.
2012. máj. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Minden reggel beszedek egy C vitamint, egy Magne B6-ot és hetente párszor multivitamint. Sportolok rendszeresen. A napot muzlivel kezdem. Amúgy 16/f
2012. máj. 8. 20:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Ettől még lehet rejtett betegséged. 16 évesen, ha rendesen alszol, nem normális, hogy gyakran fáradt vagy. Irány a doki, egy vérvétel meg fogja mondani, mi a gond.
2012. máj. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy le leszek hurrogva, de leírom én hogy jártam.

Évekig szedtem multivitamint, c vitamint, a vitamint...

Reggel egyszerűen ne mtudtam felkelni. ( itthon dolgozom, tehát nem is kellett mennem időre ) Fél kilenc, kilenc órakor ha felkeltem ,már teljesen oda voltam, hogy milyen korán ébredtem, de jó. Viszont legtöbbször 10-11óra között ébredtem. Ha valami miatt hét előtt kellett kelnem, egész nap rosszul voltam.

Egyszer más miatt, de úgy döntöttem, hogy semmi vitamint nem fogok szedni. Azóta max. fél hétkor ébren vagyok, de van hogy hat előtt kelek frissen. Ha hét után ébredek véletlenül, akkor már úgy érzem, hogy átaludtam a fél napot, annyira hozzászoktam a korai keléshez. Este kb. tízig ébren vagyok napközbeni alvás nélkül. Ja, régebben volt, hogy rendszeresen lefeküdtem délután is aludni.

Tehát nekem pont hogy az volt a gond, hogy vitamint szedtem. Úgy látszik, nem feltétlen van szüksége a szervezetnek plusz vitaminbevitelre. Talán próbálj ki te is néhány vitaminmentes hetet. Talán nálad is az lesz a gond mindössze.

2012. máj. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hmm, erre nem is gondoltam, hogy sok a vitamin. =)
2012. máj. 8. 22:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sem gondoltam volna erre magamtól, meg is lepődtem. De látod, most is már ébren vagyok, itt gépezek. Régebben pedig ilyenkor fordultam kb. a másik oldalamra még csak. Egy szem vitamint ne mszedek. Inkább figyelek, hogy vitamin- és ásványianyagdús ételeket is fogyasszak. Lenmag, zabpehely, gyümölcs, méz...
2012. máj. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!