Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fáradtság ellen milyen módszer...

Fáradtság ellen milyen módszerek vannak?

Figyelt kérdés

Tudom,vannak már ilyen kérdések,de ez rettentően fontos lenne.Minden nap,amikor bárhova elmegyek,aztán hazajövök,abban a pillanatban elkap egy borzasztóan mély álmosság amit képtelen vagyok legyőzni,ezért muszáj aludnom,viszont nem szabadna mivel még sok teendőm lenne,de az álmosság mindig megakadályozza ezért sokszor nagyon korán,már este 7-8 körül lefekszem aludni.Ez régebben még ennél is hamarabb volt,mivel akkor korábban is jöhettem haza ezért már 18 órakkor is lefeküdtem.Bármennyit alszom,mindig fáradt vagyok felkeléskor.Volt,hogy fél napig aludtam,de az sem használt semmit.Ez megkeseríti az életemet.Nem tudna valaki valamilyen módszert,ételt,italt,bármit amivel legyőzhetném ezt a kínzó fáradtságot?

Sosem szoktam túlterhelni magam,ezért még azt sem lehet mondani,hogy azért vagyok fáradt mert sokat dolgoztam.Valaki segítsen mert beleőrülök.


2010. dec. 4. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Én a rendszeres kávéfogyasztást ajánlanám. Hasonlóan szoktam érezni magamat, mint te, pl most 15 óra alvásból másztam elő (igaz két vizsgám volt tegnap) de ha nem innám meg a kávémat, akkor zombi lennék egész nap.


Energiaital is jó, mármint hatása, az egészségedre annyira már nem, a taurin gonosz dolog.


Ha ezt összekötöd azzal, hogy sportolsz egy kicsi, mondjuk fél óra kocogás, az még többet segít.


Esetleg menj el dokihoz, mert VASHIÁNYOS lehetsz. Én ezt az utat is megjártam, a vastabletta is segít.


Rem. segítettem

2010. dec. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,csak az a probléma,hogy nekem nem használ sem a kávé,sem az energiaital,ráadásul vashiányos sem vagyok...Talán a sportolást megpróbálom.Még várom a válaszokat.
2010. dec. 4. 15:04
 3/10 tetris ***** válasza:

Talán segítene, ha táplálékkiegészítőket, vitaminokat szednél. A tünetek alapján lehet valami hiánybetegséged lehet. Esetleg a körzeti dokitól kérhetnél beutalót vérvételre, és akkor konkrétan kiderülne, hogy miből van hiány a szervezetedben.

Mindenesetre én mindig azt mondom a fiaimnak, hogy hallgassanak csak a szervezetük jelzéseire. Ha álmosak, fáradtak, akkor pihenni kell. Akkor is, ha délután három van, akkor is, ha éjszaka.

A drogériákban, gyógynövényeseknél szátalan vitamin és ásványianyag tabletta kapható. Ártani biztosan nem fog, ha megpróbálod szedni őket. Hátha jobb lesz...

Sok szeretettel!

2010. dec. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én a zöld teát tudom ajánlani! Tovább tart mint a kávé, egészséges, ha nem is használ akkor is ihatod, jót tesz! :)

Amúgy jobb ha cukor nélkül iszod, esetleg citromlé, hogy ne barnuljon be, de minél lőbb megiszod a kész teát, annál jobb, én ajánlom hogy ne kortyolgasd, mert nem a lrgjobb, persze van ízesített, de nagyon egészséges, én régóta iszom. A legjobb szerintem a DILMAH márkájú, főleg a jázminos, az nagyon egészséges.

Amúgy 70-80 °C-os vízben készítsd! :)

Remélem segítettem..:)

2010. dec. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Pont most fogok menni vérvételre.Tudom,hogy régóta egy roncs vagyok,ezért kíváncsi vagyok mit fog kimutatni az eredmény.
2010. dec. 4. 15:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy nem vagy vashiányos, ha csak most mentél vérvételre? :)

A vérképelemzés egyébként sokmindent elárulhat.


A kávé van hogy nekem sem hat, például két erős fekete után olyan jókat tudtam aludni. Viszont ha közvetlen felkelés után iszom, akkor hat.

2010. dec. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs véletlenül túlsúlyod? Pajzsmirigy alulműködés is okozhatja, illetve még más betegségek, én dokival beszélnék.
2010. dec. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 yuda ***** válasza:

Elgondolgothatsz ezen is: Olyan,mint aki folyamatosan egy bizonyos időpontban eszik,meg fogja kívánni rendszeresen a kaját ugyanakkor... és ha hozzászoktattad magad a korai alváshoz,az is hasonlóképpen jelentkezik.Egy bizonyos időben rád fog törni az ólmos fáradság.


Megoldás lehet szép lassan told ki egészséges szintre az időt,míg hozzászoksz. :)


Másik dolog: Ha túlalszod magad,fáradtabb leszel,mint normál esetben -próbáld ki 7-8 óra alvásnál érzel e különdbséget ?! Tudatosan kisérletezd ki mennyi időre van igazából szükséged.

2010. dec. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Egyébként nem vagyok vashiányos,mert nem is olyan rég már voltam orvosnál,és a lelet kimutatta,hogy semmi bajom nincs.Most újra megyek,más okok miatt.
2010. dec. 5. 10:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az alvásoddal van valami baj? Pl. horkolsz, ezért éjjel nem kap elég oxigént az agyad és nem tudja kipihenni magát. Létezik alvásvizsgálat, az öcsémet a fül-orr-gégész utalta be, de gondolom a háziorvosnál célszerű érdeklődnöd.
2010. dec. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!