Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A rossz bélrendszer örökölhető...

A rossz bélrendszer örökölhető? Vagy csak a táplálkozáson múlik?

Figyelt kérdés
A nagyimnak már fiatal kora óta mindig székrekedése van, 3-4 naponta tud csak menni, akkor is nagy részben hashajtóval. Most 3 napja nem voltam, vettem be hashajtót de csak néhány olyan bogyós volt, és ennek már 2 napja. Azóta érzem hogy kellene menni, de nem tudok, érzem is hogy be van keményedve...Erőlködök de semmi az aranyéren kívül. Vettem be hashajtót, keserűsót, vizet + tejet, lekvárt, almát, de semmi....Még soha sem voltam így...
2012. ápr. 24. 21:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Volt egy lány ismerősöm akinek az volt a normális, hogy egy héten egyszer ment wc-re. Hasmenése soha nem volt. Akármennyi hashajtót szedett, semmi változás nem történt, ő is bármennyit és bármit ehetett, akkor is csak egy héten egyszer ment. Meg akkor is, ha anyagcsereserkentő teákat ivott. Az orvosok sem tudtak mit mondani rá. Ő ilyen volt. Illetve még biztos mai napig ilyen, csak már nem tartjuk a kapcsolatot.
2012. ápr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Kevés tejterméket meg zsírt meg olajat eszel..



Többet kéne!



Tejtermék alatt pedig a túrót, joghurtot, és a savót értem.

2012. ápr. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Kevés tejterméket meg zsírt meg olajat eszel..


Többet kéne!


Tejtermék alatt pedig a túrót, joghurtot, és a savót értem.


Ilyen tanácsokat ne osztogass csak úgy bele a nagy világba akárkinek! Ugyanis vannak olyan emberek, akik bár nem tejérzékenyek, mégsem fogyaszthatnak tejtermékeket, mert például magas a húgysavuk (édesanyámnak az és tiltva is vannak neki ezek a dolgok).

2012. ápr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ne ilyen bifitus baromságokat vegyél, mint a reklám: jó a legolcsóbb kefir, joghurt, de főleg az előbbi.

Na, a franciasalátától nekem is jó a székletem. Eleve a krumpli nagyon jó emésztést csinál. Én említettem a tökmagolajat, én salátát szoktam csinálni, krumpli, vörös vagy lila hagyma, tökmagolaj és kis ecet - nagyon finom, ha jól összeérik, és ettől aztán olyan remek lesz az emésztésed, hogy csuda! Tényleg nagyon ajánlom, nem tudom, merre laksz, nyugati határszélen sok helyen lehet kapni, nem olcsó, de nem is kell sok belőle. Nekünk mondjuk potomért van, mert apu maga viszi hozzá a magot sajtoltatni, így csak épp azt kell megfizetni.

Amúgy ha nem jön, aminek jönnie kell, jó módszer a kávéra inni hideg vizet. Páromnak ez működni szokott.

És ahogy írták: sokat kell inni!

2012. ápr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Hát ma sikerült egy kicsit mennem, pár kis bogyó lett, de még mindig sok van bent, és már alig bírom....


Írtam hogy nem bírom a tejtermékeket. Mikor normális az emésztésem, tehát minden nap kell menni, akkor ha megiszom 3-4 korty tejet vagy egy kis tejfölt, hatalmas hascsikarásom lesz tőle, meg gyenge hasmenésem.


Amúgy este ittam még keserűsót, reggel ittam tej + víz keveréket, meg megettem egy kefírt (egyébként igen, a legolcsóbb kefír is jó. Ha van itthon, néha csak az íze kedvéért is szoktam enni, de néha nem bírja a gyomrom, de amúgy szeretem, és az is meghozza az eredményt) meg most ittam hashajtó teát, meg bevettem egy stadalaxot + iszom meg iszom a vizet, azon kívül hogy tompán "zörög" semmi....


A krumpli jó emésztést csinál? Én sok krumplit szoktam enni, az az egyik kedvenc ételem (pürének, főzeléknek, héjában főzve stb), de a múlt héten nem ettem, lehet ez is közre játszik...


De tényleg ez a bosszantó hogy máskor ha 1 nap kimarad és nem kell mennem, akkor mindig megiszom egy bögre tejeskávét, de most elhanyagoltam, és csak 3 nap után kezdtem kávázni, akkor meg már mindegy volt, most meg már semmi sem segít.

2012. ápr. 25. 13:28
 16/20 A kérdező kommentje:
De tényleg köszönöm hogy írtatok!
2012. ápr. 25. 13:29
 17/20 anonim ***** válasza:
Igen, a krumpli nagyon jó a bélrendszernek ezen szempontból. Úgyhogy azt nyugodtan eheted. Az meg csak plusz jó, ha mondjuk franciasalátaként fogyasztod.
2012. ápr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Hát akkor megtartom a szokásom és nem fogom hanyagolni a krumplit.


Amúgy ma végre sikerült mennem, szerencsére. De ehhez tegnap még délután megettem egy kefírt + vizes tejet ittam este + reggel bevettem egy stadalaxot. Hát, azóta 10 percenként szaladok a wc-re, annyira jó lett az eredmény. De inkább ez mint a szorulás...

2012. ápr. 26. 17:19
 19/20 anonim ***** válasza:

Vannak betegségek is amelyek a perisztaltikát akadályozzák és a megfelelő hormontermelést is bele értve az emésztőnedveket is, ami nem hormon de idegrendszer is beleszabályozhat. Pl. sclerosis multiplexesként nekem is van, hogy hetente egyszer jön a nagydolog.

Jobbulást!

2018. márc. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Stadalaxhoz kórházi praktika: egyszerre 2 darabot bevenni, biztosabb a hatás. Kórházban szokták így adni nehéz eseteknél.
2018. márc. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!