Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A rossz bélrendszer örökölhető...

A rossz bélrendszer örökölhető? Vagy csak a táplálkozáson múlik?

Figyelt kérdés
A nagyimnak már fiatal kora óta mindig székrekedése van, 3-4 naponta tud csak menni, akkor is nagy részben hashajtóval. Most 3 napja nem voltam, vettem be hashajtót de csak néhány olyan bogyós volt, és ennek már 2 napja. Azóta érzem hogy kellene menni, de nem tudok, érzem is hogy be van keményedve...Erőlködök de semmi az aranyéren kívül. Vettem be hashajtót, keserűsót, vizet + tejet, lekvárt, almát, de semmi....Még soha sem voltam így...
2012. ápr. 24. 21:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nagymamád mit eszik, hogy mindig székrekedése van? Illetve te?

Esztek sok zöldséget, gyümölcsöt, elsősorban káposztát? Az nagyon jó székletet csinál. Illetve még természetes orvosság a tökmagolaj. Azt mondják, napi 1 evőkanál csodákat művel.

2012. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Hát reggelire ilyesmik: zsemle, felvágott, bundáskenyér, paprika, retek mostanában, ilyesmi.

Ebéd: vagy leves, vagy főzelék + utána valami sütemény, pörkölt körettel, ilyesmi.

Vacsora: vajaskenyér, kifli ehhez hasonlók.


Mondjuk most nálam az volt a hiba hogy pár napig nagyon ráálltam egy bizonyos kekszre, és az lehet a hibás + tejberizst ettem 2 napon is ebédre, reggelire meg vacsorára kenyeret + kiflit. Áhh nem tudom mi lesz így, de nagyon rossz már....

2012. ápr. 24. 22:08
 3/20 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy állj rá a probiotikumokra. Nem reklámfogás, tényleg helyreteszik a bélflórát. Amennyiben nem tapasztalsz pozitív változást, nem ártana felkeresned az orvosodat ezzel a problémával.
2012. ápr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
De tényleg mi van akkor ha ennyi hashajtótól sem sikerül? Vagy előbb-utóbbi sikerülnie kell magától?
2012. ápr. 24. 22:09
 5/20 anonim ***** válasza:
Javaslom még a melegvizes borogatást a hasadra. Az elvileg serkenti a vérkeringést és beindítja a bélműködést. Masszírozgathatod is.
2012. ápr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mennyit iszol (vizet) naponta? Ugyanis ha túl kevés folyadékot fogyasztasz, az szßekrekedést okoz.


Az étrendedböl meg nagyon hiányzik a zöldségféle (nyersen, salátának), meg a gyümölcsök.

2012. ápr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Egyéb tüneted nincs? fáradékonyság, álmosság érzet, hajhullás esetleg, hízékonyság?
2012. ápr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Több hashajtót ne vegyél be, mert baj lesz.

Fog jönni magától, ne aggódj... egyél, igyál amennyit scak tudsz, mert akkor is beindul az emésztés.

2012. ápr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Ja azt kihagytam hogy 1-1 almát megeszem egy nap, de tudom az sem túl sok. Amúgy a tejre érzékeny vagyok, pl húsvét környékén minden nap ettem franciasalátát (ugye az tejföl + majonéz) és nagyon jó volt a gyomrom tőle, minden nap kellett mennem. De most ihatok bármennyi tejet, semmi eredmény....


Nem túl sok vizet iszom. Vagyis most átálltam a csapvízre mert nincs itthon ásványvíz + a teára, de szerintem max 1-1,5 litert iszom. Így jobban belegondolva lehet ez is a gond okozója.


Nem, nincs más tünet. Vagyis délelőtt hányingerem volt, de csak a hashajtók meg a tej miatt. Rágondolok a tejre és émelygek már...

2012. ápr. 24. 22:21
 10/20 A kérdező kommentje:

Hát remélem megindul, de az erőlködéstől már mintha véres is lenne wc papír, meg fáj is...


Köszönöm hogy írtatok!

2012. ápr. 24. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!