Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Depresszióra hajlok?

Depresszióra hajlok?

Figyelt kérdés

Nagy a feszültség mostanában, egyetem-választás, párkapcsolat (kissé félek az elkötelezettségtől, plusz ez az első komolyabb), családi gondok. Egy ideje fontolgatom a pszchilógus felkeresését, de szüleimmel nem tudok és nem is akarok erről beszélni, zsebpénzből pedig nem futja... vagy ha mégis, akkor meg már nem gondolom hogy mégis szükségem lenne rá. Evési zavaraim vannak, van, hogy nem eszek szinte semmit, vagy pedig keveset és egészségeset, emellett edzek. Viszont amikor szünetekben otthon vagyok (amúgy másik városban tanulok), akkor ugye edzeni nem tudok eljárni, és RENGETEGET eszek. Ez pedig nem tesz jót a lelkemnek, mindig is volt egy 'anorexiás hajlamom'. Önfejlesztő könyvekkel, barátok segítségével ebből kigyógyultam, bár mostanság megint csak ezen jár az agyam.

Napok óta a sírás kerülget, és félek... volt egyszer egy ilyen hullámom, örülök hogy abból 'kigyógyultam' (érvagdosás is volt.) Hogy tudnék újból boldog, egészséges lenni? Nem törődni mások vvéleményével? Hogy tudnék újra megtanulni normálisan enni? Úgy gondolom, hogy a testem 'Helyrehozása' megoldás lenne az önbizalmam helyreállítására is. Tényleg csak önfegyelmen múlik minden? És ha ez nekem nincs?

18L



2012. febr. 10. 10:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Ismerős probléma, feltételezem hogy végzős vagy ha már az egyetemet választod akkor ugye nyakadon az érettségi ami szintén borzasztóan nagy feszültséggel jár. depressziótól még messze vagy bár néha-néha befordulsz egy kicsit de az még nem jelenti azt hogy az vagy. Dilidokira még nincs szükséged. Én javaslom hogy foglald el magad, a problémáidat próbáld meg kezelni meg ugye van barátod vele is legyél sokat, a szüleiddel is próbáld pozitív irányba terelni a kapcsolatot.

Az étkezés az már más téma, ha ott keveset eszel és otthon sokat akkor az azért van mert kivagy éhezve a hazai kosztra és jól betankolsz belőle.

Ez a sok feszültség azért van mert most vagy ott hogy egyetem-fősuli választűs, érettségi és még sok egyéb más dolog ami elég nagy feszültséggel és izgalommal jár, és sokan ezt túl reagálják. Én is ilyen voltam 2 éve nagyon bevoltam ekkor fordulva és szinte nem is volt más elfoglaltságom mert vagy suliban voltam, vagy edzésen vagy otthon az érettségire tanultam és pihenni kb alig tudtam, plusz diákmunkán is voltam ahol kénytelen voltam felmondani a tanulás miatt és még így sem jött minden össze úgy ahogyan szerettem volna. Önbizalmam ugyan megvolt nekem csak nagyon elbíztam magam.

Én azt mondom hogy ezt a rövid időszakot az érettségiig próbáld túl élni, tehát a szabad idődben légy a barátoddal vagy foglald el magad. És ha lehet ne nagyon idegeskedj semmi miatt mert ettől van ez az egész. Ha megvan az érettségid és ha kiderül hogy bekerültél oda ahova szeretnéd akkor már nyugodtabb lehetsz. Én javaslom hogy a nyáron, gyakorlatilag az utolsó nyaradat próbáld pihenéssel és szórakozással eltölteni hidd el teljesen megfog fordulni a kocka és lehet egy teljesen új énedet fogod észrevenni. Kitartás.

2012. febr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!