Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Depresszióra milyen gyógyszer...

Bananina kérdése:

Depresszióra milyen gyógyszer ajánlott?

Figyelt kérdés
Kérlek csak normális válaszokat írjatok,mert ez most komoly.
2011. márc. 22. 00:24
 1/10 anonim ***** válasza:
nincs ajánlott gyógyszer , menj el pszichológushoz , ha úgy látja komoly akkor felír valamit
2011. márc. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
SSRI. Nagyon jó, boldog leszel tőle, jobban mint új korodban.
2011. márc. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Én (személyes tapasztalatból) nem ajánlom, hogy antidepresszánst szedj, én szedtem egy ideig és mint később kiderült attól voltam beteg.. (migrénes fejfájás, szédülés) Próbálkozz esetleg gyógyteákkal.. nyugtató tea pl. a citromfű..
2011. márc. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Aloe vera,citromfü vagy kamilla tea,pihenés,kötés,horgolás,varrás,futás,edzés,olyan dolgok müvelése amik örömet jelentenek számodra!
2011. márc. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Már több hónapja fáj a fejem,(nagyon erősen,sokszor le is bénulok tőle;most 24.-én megyek neurológushoz), és több éve depressziós vagyok. De most már nagyon betelt a pohár, nagyon rossz a közérzetem és minden egyéb. 7tesztből 6 azt írta,hogy súlyos depresszióm van,ami igaz is. (több éve ugyebár)


Rajzolással szoktam kikapcsolódni,de már az se segít. 6hónapja mást sem iszom csak mindenféle teát,és csak annyiban segített,hogy kitisztította a mérgeket belőlem,és 10-20percenként pisilni járok.

Sokszor van az,hogy vidám vagyok,de egy szempillantás alatt lehangolódok és magamba fordulok,stb.

2011. márc. 22. 01:43
 6/10 A kérdező kommentje:

Meg azt elfelejtettem megkérdezni,hogy: van-e ilyen antidepresszáns,vagy hangulatjavító gyógyszer vény nélküli?

De ha nincs,akkor a vénykötényeseket, azt a háziorvos,vagy a pszichiáter/pszichológus írhatja fel/ki?

2011. márc. 22. 01:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha már több éve tudatosan depressziós vagy, akkor azon pótcselekvések mint varrás stb, már nem fognak javulásra vinni. Itt antidepresszívumokat kell szedni.


A vény nélkül nincsen, csak egy két olyan növény ami egyébként sem ér semmit sem pl nervenpfege vagy hipericum vagy hova.


Az orvos írja fel az SSRI-t. A házi orvos is felírhatja, de jobb SZTK-ba neurológushoz menni, mert ha Ő ajánlja akkor e.ü támogatásos és olcsóbb. Pszichológushoz nem érdemes menni, mert egy lelki fröccs nem old meg semmit sem.

2011. márc. 22. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


Itt olvasgass. Ahogy nézem elég sok fajta gyógyszer van rá. Olyan is ami nem vényköteles.

2011. márc. 22. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sport,Sport,Sport
2011. márc. 22. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 05.04-es jobbat írt mint én. Valójában az lenne az igazi megoldás (és egészségesebb is).
2011. márc. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!