Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki tud ajánlani valami...

Valaki tud ajánlani valami nem túl káros gyógyszert depresszióra?

Figyelt kérdés

Valami olyan kéne amire nem lehet rászokni, és ami nem hormonokat tartalmaz.16 éves lány.

A válaszokat köszönöm!


2012. febr. 4. 21:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Módszereket tudnék. Ajánlhatok?
2012. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Menj el futni és beszélgess sokat. Az egyetlen recept nélkül kapható antidepresszáns az orbáncfű, hiába gyógynövény, rá lehet szokni és sok gyógyszert befolyásol, bizonyos betegségekben nem alkalmazható.
2012. febr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Sportolás (endorfin miatt), vitaminok, orbáncfű tea - ez hangulatjavító, napi 2 csészényit iszol, kb, 2 hét múlva fejti ki a hatását - türelem. Szükség esetén citromfűtea nyugtató gyanánt.

Nagyon röviden ennyi. A táplálkozás is számít, többet, mint gondolnád.

2012. febr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
cannabis
2012. febr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ne gyógyszerrel kezeld a depressziót! Hihetetlen számomra hogy ilyen fiatalon már depressziósak az emberek. Próbálj kicsit belül változni és akkor a depresszió is el fog múlni.
2012. febr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Első voltam. Hát, azokat szerettem volna javasolni, amiket előttem leírtak.

Ezen kívül a természet megszeretését és a természetben való gyakori sétát, futást, túrát (akár egy park is megteszi), a szép dolgokban való gyönyörködést javaslom.

Továbbá javaslom, hogy járj el szaunázni, az nyugtat.

2012. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A depresszió betegség. És szakorvos diagnosztizálja. Ha ott voltál, akkor kaptál is gyógyszert. Ha pedig nem voltál ott, akkor ne képzelj be magadnak ilyen sulyos betegséget. A szomorúság, meg a szerelmi bánat nem betegség, hanem normális állapot. Ha mégis betegnek érzed magad, fordulj orvoshoz.

2012. febr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Sportolok, és közben jól vagyok, de edzés után, kicsit később megváltozik a hangulatom. Gyakran fordul elő velem, hogy másodpercek alatt leszek élénkből elkeseredett, és általában úgy marad. Nem értem saját magamat ilyenkor...
2012. febr. 4. 22:18
 9/17 anonim ***** válasza:
16 éves vagy. Épelméjű pszichiáter nem ír fel neked erre semmit sem.
2012. febr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hormonokat egyik sem tartalmaz egyébként, de a depresszióra való szerek (szerotonin vv. gátlók) ezen, amit leírtál, nem segítenek. Ha úgy érzed, fordulj pszichológushoz.


(Mellesleg: a neuroendokrin rendszerbe nagyon könnyen bekavarnak, így a hormonális szabályozás is tud borulni - de ez csak az egyik az ezer mellékhatásból.)

2012. febr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!