Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tenyérizzadás ellen milyen jó...

Tenyérizzadás ellen milyen jó gyógymódok vannak?

Figyelt kérdés
Már egész pici korom óta, nagyon izzad a tenyerem. Amikor hűvös van akkor kevésbé izzad, van olyan amikor megszűnik, de jó időben szinte csuromvizes. Nagyon-nagyon zavar. Már kipróbáltam egy hintőporfajtát, de nem segített. Amúgy van egy pszichés problémám, az orvos akihez járok, csak a bőrgyógyászt mondta eddig. Úgy érzem, hogy a relaxálás, meditáció sokat segítene. De egyedül olyan nehéz csinálni.
2009. ápr. 21. 18:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nekem most kezd előjönni ilyen problémám, én máris használom az ecetes áztatást, első alkalomra nem is rossz :) Amúgy ez már nem csak betegség, ami nálatok van, pszichés háttere is van: Nem akarjátok, hogy izzadjon a tenyeretek, igaz? Ezért arra gondoltok, tűnjön el. De ekkor máris az agyatokban elültettetek egy magot, hogy LÉTEZIK A BETEGSÉG NÁLATOK! Ezután az agyad automatikusan azt utasítja a kezednek, hogy : Izzadj, hisz beteg vagy!

Tudom, nagyon hülyén hangzik, de ez a vonzás törvénye. Higgyétek el, nincs veletek probléma :) A meditációhoz még annyit, hogy nem a legalkalmasabb, hiszen az az elmét edzi, nem relaxál. A két dolog teljesen eltérő. Az a "meditáció", amire ti gondoltok egyszerű relaxációs torna. Ehhez itt van pár tipp:

-ajánlott illóolajat gyújtani, ezzel az elmétek lecsendesedik és a testetek (orrotok) is élvezi.

-Ne meghatározott időben csináljátok (pl. most relaxálok, 21 és fél perc

- Én ezt tudom ajánlani programba: először 15-30 percnyi áztatás ecetes vízben (a legjobb az 1:1 arány), utána ha szükséges, hintőpor a tenyerekre (CSAK KEVÉS!!!), utána relaxáció. Ez lehetőleg csendes, nyugodt, árnyékos és hűvös helyen történjen!

Sok szerencsét! :)

2010. ápr. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Utolsónak teljesen igazat adok. Én is tisztában vagyok vele, hogy saját magamnak idézem elő a tenyérizzadást, mert már előre félek tőle. Aztán elkezd izzadni, az meg zavar, rákoncentrálok, és mégjobban izzad.


(Én is írtam már korábban, hogy tudom, hogy a munkahelyi stressz okozza nálam)

2010. ápr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

azthiszem 3-4 kérdező voltam, ahogy jön a nyár nálam ez még jobban felerősödik, most pedig 3-4 hete még jobban elkezdett izzadni a tenyerem, a lábfejem is izzad és a hónaljam is, a hónaljamnál tudom legegyszerűbben kezelni a dolgot, stiftet használok ami meggátolja az izzadást ( de nem mindig sajnos) Biztos hogy pszichés alapon megy ugyanis ha 1 parkban ülök vagy itthon csont száraz a kezem, olyankor azt kívánom bárcsak ilyen lenne mindig. Ám ha erősen rágondolok h mgakarom oldani a problémát, akkor meg elkezd rögtön izzadni.. De olyan is volt h nm gondoltam rá és nem izzadt.. tehát mitkell csinálni, egyszeruen nem gondolni rá? Gyógy teás, gyógyszeres kezelésre én is gondoltam ecetes vizet használta is de sajnos egyik sem jött be igazán. Igazábol ezekkel az a bajom, h nem oldja meg a problémát, mert ez valoban pszichés. De nagyon kellemetlen, ráaádsul nekem majdnem h a legsúlyosabb van, olyan is előfordul h patakokba elkezd izzadni a kezem.

Egyetlen előnye van az izzadásnak, a tenyered olyan selymes lesz tőle mint senkimásnak (ha épp száraz) ez elég hülyén hangzik, de tényleg így van.. Megoldás? Sztm csak mi magunk tudjuk ezt megoldani, de legalább jó róla beszélni nyíltan, tabuk nélkül.

2010. ápr. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Kutyus70 ***** válasza:
Nekem is hasonló a problémám, és tudom, hogy nagyrészt pszichés okai vannak. 1997 óta szedek is Rivotrilt. De erre a kéz izzadtság problémára találtam valamit. A lehető leggyakrabban mosok kezet, és napi háromszor bekenem Neutrogena kézkrémmel. Fontos, hogy a krém használata előtt nagyon alapos legyen a kézmosás, és nagyon szárazra töröljem. Utána még várok úgy 5 percet, hogy teljesen megszáradjon, és aztán jöhet a kenőcs. Kicsit lassan szívódik fel, de elég hatásosnak bizonyult. Nem szüntette meg teljesen a problémámat, de jelentős mértékben csökkentette. Bevallom, én már ennek is örülök. Aki gondolja kipróbálhatja.
2012. márc. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
sikerült megoldani valahogy a problémát?
2013. jan. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Nekem is ugyan ezek a problémáim :/ 16 éves vagyok és a súlyosabbik fajtája jelenik meg nálam:/ dolgozatoknál is mindig eláztatom a lapot úgy hogy egy ujjat kell h kérjek , ez elég kínos.Meg alkalmanként ha a suliban közös táncba kell hogy legyünk csurom víz a kezem és egyszerűen nem tudok így táncolni, tönkre teszi a napjaimat:( A lábam is folyamatosan izzad , átázik a zokni, homokos úton nem is tudok végigmenni mert akkor tiszta homok lesz a talpam mivel csurom víz... :/
2013. jún. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!