Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tenyérizzadás ellen milyen jó...

Tenyérizzadás ellen milyen jó gyógymódok vannak?

Figyelt kérdés
Már egész pici korom óta, nagyon izzad a tenyerem. Amikor hűvös van akkor kevésbé izzad, van olyan amikor megszűnik, de jó időben szinte csuromvizes. Nagyon-nagyon zavar. Már kipróbáltam egy hintőporfajtát, de nem segített. Amúgy van egy pszichés problémám, az orvos akihez járok, csak a bőrgyógyászt mondta eddig. Úgy érzem, hogy a relaxálás, meditáció sokat segítene. De egyedül olyan nehéz csinálni.
2009. ápr. 21. 18:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon összetett a probléma. Vegetatív disztoniának hívják és nehéz csak egyoldalúan megközelíteni.

Okai:- alkati, öröklött tulajdonság,

- belső szorongás, amely már generalizálódott,

- vegetatív funkciózavar.

Amennyiben alkati, abban az esetben, de sajnos a többiben is csak mérsékelni lehet. Mivel a vegetatív idegrendszer irányítása alatt álló perifériás működésről beszélünk, mely alapvetően egy stresszorfunkció, a központi idegrendszer és az agykéreg nem képes irányítása alá vonni. Ez az jelenti, hogy hiába küzdessz tudatosan ellene, ez nem fog menni. Azt tanácsolnám de is akard, mert lehetetlenség.

Belső szorongás esetében fel kell tárni az okokat: vizsgadrukk? egyéb félelmek? stb....., de ha már generalizálódott, vagy általános, akko már a konkrét stresszor sem kell neki, mert már állandósult.

Ha vegetatív funkciózavar, akkor vagyunk a legkönnyebb helyzetben, mert segítségül híjuk a gyógynövényeket.

Kiváló therapeuta növények: orbáncfű, valeriana( magykagyökér), citromfű, komló. A grogok ( gyógyteák) legalább három heti fogyasztása után hoznak eredményt, nagyon jót mondhatom.

Homeopathias golyócskák szintén hatásosak. ( gyógyszertár)

Azt tanácsolom tehát, kezd a gyógynövénykúrát, relaxálás maradjon, elfogadás nagyon fontos ( ilyen vagyok és kész) szégyenérzést elfelejteni, ecetes kéz és lábáztatás, valamint nappalra próbáld bekenni SHOLL lábizzadásgátlóval, vagy SECRET női deoval a tenyeredet, segíthetnek ezek is.

Általános hűvösséggel is vegyül a tünet. Jól gondolom?

Ez a stressz reakció sajátja, mégpedig, hogy összehúzódnak a perifériás erek, hogy a belső szervek több cukrot kapjanak.

Próbál megnyugodni! Nem vagy ezzel egyedül. Örülj inkább, hogy csak ilyesmivel kell bajlódnod és nem mással

Remélem tudtam segíteni. Sok sikert és fő a nyugalom!!

2009. ápr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes infókat, már elkezdtem használni az általad leírt dolgokat.
2009. ápr. 24. 21:00
 3/16 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen.

Gyógynövényteákról még annyit, hogy nincs hozzászokás, de a kúrák között ajánlott néha egy két hét szünetet tartani.

2009. ápr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
SZia, nekem ugyanez a problémám van, nagyon kellemetlen.. Kb kamasz korom óta izzadnak a tenyereim, sajnos azóta nem sikerült rá gyógymódod találni! Azt hallottam h ennek lelki oka van. Úgy tudom h műtéti úton elehet távolítani az izzadság mirigyeket és így megszüntethető teljes mértékben az izzadás. Én nem vállalnám ezt be, azt hallottam mellék hatásai vannak amik a bőr meg repedésével járhatnak.. Amit hallottam és kifogom próbálni hogy alma ecetes vízben kell fürdetni félórát minden nap a tenyereded.. Nagyon kellemetlen probléma ez de vhogy csak leht gyógyítani. Nekem nyári időben különösen izzad és stresszes helyzetekben is valamint ha idegenekkel találkozom... Aki tud ettől konkrétabb tanáccsal szolgálni én is kérem h írjon
2009. máj. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
ya és kifogom énis próbálni amit az előttem író, tanácsolt.
2009. máj. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
nekem is ez a problémám sok mindennel próbálkozok halottam arról is hogy szívmüködés zavarok meg pajzsmirigy túltengés miatt van de nekem nem mindig izzad a tenyerem nálam azóta van ez mióta egyszer télen rettentően kiszáradt a kezem és kaptam rá kenőcsöt meggyógyult és azóta van
2009. szept. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
nekem ia már kiskorom óta van ilyen problémám a tenyeremen és a talpamon. a patikában lehet hintőprt és ecsetelős folyadékot is kapni ami külön izzadás ellen van, de nekem egyik se jött be, sőt viszket és irritálja a kezemet.. annyira jó lenne tőle megszabadulni. az orvos azt mondja h ez lelki/idegi alapon van és h ne stresszeljek és akkor elmúlik... még nem sikerült:(
2009. szept. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem tom én most gimibe járok és mióta összehaverkodtam az osztállyal nem izzad a kezem.Ajánlom hogy ne stresszelj sokat.És az ecetes vizet kipróbáltam de még jobban izzadt tőle a kezem.
2009. okt. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
régebben már irtam elmúlt egy nagy időre de most megint előjött de csak akkor ha suliba vagyok
2010. jan. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is ugyanez a problémám, mondjuk én biztosan tudom, hogy a stressz okozza, mert csak akkor izzad, (de akkor nagyon, egész nap,) amikor dolgozom a munkahelyemen. Otthon már nem izzad. Ilyen esetben mit lehet tenni? Jó-jó, ne stresszeljek, de azt hogyan csináljam? Egyébként én is szoktam meditálni, egyelőre nem érzem, hogy ennek hatására múlna e el ez a probléma. A gyógyteákkal kapcsolatban viszont az a fenntartásom, hogy ha én már eleve szedek vitamint (halolajkapszula és multivitamin pezsgőtabletta) napi szinten, nem lesz ez már túl sok?

Hát nem tudom, hogy fog e erre valaki reagálni és kedves kérdező remélem, nem haragszol, hogy bele kérdeztem a tiedbe? Azért remélem lesz válasz a kérdésre!

2010. febr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!