Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vegetáriánusan is lehet...

Vegetáriánusan is lehet egészségesnek lenni?

Figyelt kérdés
Vega szeretnék lenni, miket esztek, ami nem drága, de egészséges? 15/L vagyok, és kollégiumba megyek.. milyen 'titkolt' dolgokban van még hús?
2011. aug. 18. 21:11
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%
Tévedés. Azokban az országokban, ahol a húsevésnek van nagy hagyománya, ott lobbiznak a szója ellen. De azért amíg lehet, kihasználják a lehetőséget, hogy a hústermékekben szóját keverjenek és ezzel becsapják a vásárlókat. Ha jól tudom, húskészítmény megnevezést az az élelmiszer kaphat, ami legalább 80%-ban húsból készül. Azaz pl egy kolbász, ami húskészítménynek minősül, legfeljebb 20%-ban tartalmazhat szóját, rizst, állományjavítókat, stb. Szerintem simán még nátrium-glutamátot is beletesznek. De azt például még sose hallottam, hogy Kínában, ahol szinte minden étkezésben van valami szója(még a leggazdagabb környékeken is, gondolj csak a tofura vagy a szójaszószra. Ezek nélkül hozzá se fognak ott a főzéshez.) nagyon lobbiznának a szója ellen. Na meg, ha nem lenne szója, akkor a fél világ éhenhalna, mivel az állatokat se lenne mivel etetni :)
2011. aug. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Pedig az ázsiai országokban a legnagyobb a lobbi a szójával szemben, pont a súlyos egészségkárosító hatása miatt. Ameddig nem voltak kutatások a témában, addig mindenbe belerakták a szóját (még a gyógyszerekbe is!), mert baromi olcsó. Amióta kiderült, hogy miért is van ennyi általam említett rákfajta Ázsiában, azóta megy a harc a betiltásáért, de sajnos túl nagy az ellenszél, hiszen a hagyományokat nehéz feladni. Egy kínai szerzetes nyilatkozta amikor kérdezték a szójáról: "Megenni? Miért ennénk olyat, ami trágyázásra jó?!", szóval ott sem egységes a szójahasználat. De nagyon eltértünk a tárgytól.
2011. aug. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%

Mindenesetre szerintem egy mértékletes szójafogyasztás inkább pozitív hatású, mint negatív. Nem kell mindenbe azt tenni, de szerintem napi 1 pohár szójatej nem árthat meg.

De ha már itt tartunk szerinte a tea és a kávé azok, amik igazán káros hatással vannak az emésztésre. (A zöld teát például emiatt fogyókúrás célra is használják...)

2011. aug. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
o.o
2011. aug. 19. 23:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!