Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vegetáriánusan is lehet...

Vegetáriánusan is lehet egészségesnek lenni?

Figyelt kérdés
Vega szeretnék lenni, miket esztek, ami nem drága, de egészséges? 15/L vagyok, és kollégiumba megyek.. milyen 'titkolt' dolgokban van még hús?
2011. aug. 18. 21:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Igen. Ha érdekelnek receptek vagy bármi más, írj nyugodtan privát üzenetet!

Én legjobban az indiai ételeket szeretem pl: pakora, szabzsi, stb...


F/18 vega

2011. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 emolány ***** válasza:
38%
Én is ezta kérdést szerettem volna feltenni. :)
2011. aug. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
62%
NEM, főleg nem serdülőkorban! Vannak esszenciális aminosavak, amiket CSAK ÉS KIZÁRÓLAG húsokból tudunk bevinni. Ezek elhagyása felnőtt embernél is tud gondot okozni, serdülő szervezetnek azonban még inkább, és 10-20 év múlva bánni fogod! Ha már mindenképpen ilyen butaságot szeretnél követni, legalább várj, amíg teljesen kifejlődik a szervezeted, akkor kevesebbet ártasz vele!
2011. aug. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
19%
21:40: akkor az a több millió ember(vagy inkább több milliárd, ha a a már elhunytakat is belevesszük), aki leélte az életét anélkül, hogy bármikor is húst evett volna csak szerencsés volt? Vagy ők a kivételek, akik erősítik a szabályt?!
2011. aug. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

remélem és azt hiszem, hogy az utolsónak van igaza:)

nem tudok mit tenni, én ezt nem érzem butaságnak. egyszerűen undorodom a hústól, sajnálom az állatokat, etc. a tojásnál kezdődött, és már minden hústól elment a kedvem kb..

2011. aug. 18. 23:02
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem fogalmaznék úgy, hogy igazam van. Inkább azt mondanám, ezek a kész tények. Ezt még letagadni sem tudod, hacsak nem valami összeesküvés-elmélet mániákus vagy :)
2011. aug. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

tegnap 21:49

És te felelősséget vállalsz azért a kijelentésért, hogy mind egészséges volt? :) Én nem tenném a helyedben. LEHET, hogy valaki betegségek nélkül le tudta élni az életét, de a többség sajnos nem volt ilyen szerencsés. A legtöbben olyan szegények voltak, hogy alig jutott hús az asztalra, és korán meg is haltak. Ha serdülőkorban nem jutnak az általam említett esszenciális aminosavak a szervezetbe, az súlyos károsodásokat okoz a későbbiekben. Ezért tanácsoltam a kérdezőnek, hogy legalább várja meg a felnőtt kort, mert utána kevesebbet árt (De semmiképp sem használ). Az lenne a legjobb, ha felnőtt kor után is enne tojást, tejtermékeket, azok kompenzálják picit a hús elhagyását. Az ember nem véletlenül mindenevő, szüksége van a húsra, még ha ezt ma divat is tagadni. Kérdező, kérlek várd meg, amíg felnősz. Gyermekorvos-rezidensként kötelességem volt téged figyelmeztetni.

2011. aug. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

09:46:

A gyümölcsből, zöldségből és tejből álló diéta minden esszenciális aminosavat tartalmaz.

2011. aug. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Sajnos nem... De valóban egy fokkal jobb, mintha csak növénnyel táplálkozna.
2011. aug. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Suzanne Havala Hobbs, DrPH, MS, RD könyve szerint lehet egészségesen élni vegetáriánus módon is. Nem akarok személyeskedni, de bocs, neki jobban hiszek. Azt hiszem egy kicsit tapasztaltabb és iskolázottabb. Az Egyesült Államok egészségügyi szervezete tudtommal osztja ezt a véleményt.
2011. aug. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!