Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vegetáriánusan is lehet...

Vegetáriánusan is lehet egészségesnek lenni?

Figyelt kérdés
Vega szeretnék lenni, miket esztek, ami nem drága, de egészséges? 15/L vagyok, és kollégiumba megyek.. milyen 'titkolt' dolgokban van még hús?
2011. aug. 18. 21:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
És a serdülőkort megemlítik benne? Ugyanis minden felelősségteljes orvos azt tanácsolja, hogy egy fejlődésben lévő szervezet NE legyen vegetáriánus! Minden étkezéssel kapcsolatos felfogást kétkedéssel fogadok, ami az Egyesült Államokból érkezik, ugyanis túl jó pénz van benne, hogy ne támogassák. Teljes mértékben megbízom a professzoraimban, akik kitanítottak, sokkal inkább, mint egy külföldről érkező (lehetséges félrefordításokkal teli) írásokban. Te azt csinálsz, amit akarsz, de én bízom a Kérdezőben, hogy átgondolja a dolgot (és remélhetőleg vár vele még pár évet).
2011. aug. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
én ezt értem, meg persze gondolkodok rajta, meg köszönöm, hogy leírtad:), de hiába tömném magamba, kihánynám, mert eszembe jutna, hogy mit is eszek. méztől és a tejtől nem undorodok, tojástól viszont iszonyat módon, és a mai csirkét is kihagyom azt hiszem, mert nagyon.. brr:/
2011. aug. 19. 12:11
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

12:01: ha orvos vagy professzor lennék, aki nem vegetáriánus, akkor én sem tanácsolnám. Még ha tudnám is, hogy teljesen egészséges. Mivel a legtöbb orvos nem mer mást mondani, mint a többiek. Ha mást mondana, akkor kénytelen lenne ezzel foglalkozni, még ha nem is érdekli annyira a témakör. De például egy indiai orvos minden további nélkül tanácsolná. Az ember itt is és ott is ugyanaz, úgyhogy szerintem nincs miről beszélni :)


Egyébként nem hinném, hogy a vegetarianizmusról szóló könyvek íróinak dőlne a kenőpénz :) Szerintem pont fordítva van. Nem néztem utána, de olvastam róla egy oldalon, hogy azokban az országokban, ahol nagyobb kultúrája van a húsevésnek, általában az ajánlott napi fehérjebevitel is magasabb. De ha orvos rezidens vagy, akkor te tudod a legjobban, hogy bizony nem kicsit lobbiznak a nagy cégek az orvosoknál. (A háziorvosok már lassan olyan szintre jutottak, hogy a megfázásra meg a sérvre ugyanazt a gyógyszert írják fel. Az unokatestvérem gyógyszertárban dolgozik, és nem ritkán hallok olyat tőle, hogy az orvos olyan gyógyszert ír fel, ami teljesen más betegségre való.)

Félrefordításról pedig nincs szó, legfeljebb félreértésről. Ugyanis eredeti nyelven olvastam :)

2011. aug. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy pl. egy hindu-orvos tanácsolhatja (viszont lássuk be, India nagy része nagyon szegény, így elsősorban az olcsóbból gazdálkodnak, az pedig a zöldség, nem a hús), viszont ha csak az emberi anatómiát nézzük 0 orvosi tudással, akkor is látszódik a szervezeten, hogy a minden evésre (így húsevésre is) lett kitalálva, így nem tudjuk ugyanazokat a tápanyagokat hasznosítani, mint pl. egy marha. Szívügyem e serdülőkor (ezért is végzek lassan gyermekorvosként), és olvasott vagyok a témában, így pontosan tudom mennyire fontos a hús a fejlődő szervezetnek. Sajnos ismerős a gyógyszerészeti lobbi, de ez a táplálkozástudományba még nem szűrődött be (szerencsére), míg Amerikában túlságosan is. Ezért istenítik ott annyira a szóját, miközben annál egészségtelenebb növény kevés van.
2011. aug. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, de miért egészségtelen a szója? Amúgy meg arról eddig nem hallottam, hogy istenítenék. A szójafogyasztás tudtommal leginkább kínára és az arab államokra jellemző, nem Amerikára. (Persze az állatoknak ott is adnak belőle, de az itt is jelentős tendencia!) Az anatómiáról meg annyit, hogy én nem értek hozzá mert nem vagyok orvos, de akkor miért van az, hogy sok híres anatómiával foglalkozó tudós(köztük például Charles Darwin) egyenesen azt állítja, hogy az ember növényevő! Tehát az elméletbe gyakorlatilag BÁRMIT bele lehet magyarázni. Az a te elméleti tudásod is csak a tanáraid magyarázatán alapszik. Ha teljesen mást mondanának, te azt is elhinnéd. Szóval inkább maradjunk a tényeknél. A tényekbe is bele lehet magyarázni, de megmásítani nem lehet őket! Rengeteg ember leélte az életét vegetáriánusként anélkül, hogy az életminősége romlott volna, vagy az élethossza csökkent volna. Sőt, a vegetáriánusok többsége. Való igaz, hogy rengeteg vegetáriánus van, aki a helytelen táplálkozás miatt halt meg idő előtt. Viszont ezzel a húsevők többsége is így van. A mai magyar valóság az, hogy az emberek többsége valamilyen életmódhoz, táplálkozáshoz köthető népbetegség miatt hal meg. (Azokról a betegségekről nem is beszélve, amiknek a valószínűségét szintén a helytelen táplálkozás növeli. Pl rák) Szóval több húsevő hal meg helytelen táplálkozás miatt, mint ahány vegetáriánus. 1900 óta több mint 300%-al nőtt a húsfogyasztás. A legtöbb népbetegség ezzel párhuzamosan bontakozott ki. Tehát egy biztos: a túlzott húsfogyasztás sokkal egészségtelenebb, mint a húsmentes, de helyes táplálkozás. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a jól megtervezett, húst is tartalmazó étrend egyébként egészségtelen lenne. Azt viszont állítom, hogy vegetáriánusként is lehet egészségesen élni. (Mint ahogy egészségtelenül is)
2011. aug. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Csak, hogy a legalapvetőbb funkcióknál maradjunk, ha az ember növényevő lenne, akkor teljesen más baktériumflóra élne a beleinkben (hiszen a miénk nem tudja lebontani a növényi sejtfalat, így nagyrészt kihasználatlanul távozik a tápanyag), teljesen más fogazatunk lenne, valamint a miénknél sokkal hosszabb bélrendszerünk, és ez csak 3 szempont. Megjegyzem Darwinról én pont ellenkezőleg olvastam :) Szója: megakadályozza számos fehérjebontó enzim működését, pajzsmirigy-alulműködést, trombózis, valamint pajzsmirigy és gyomorrákra való hajlamot, spermaszámesést stb. okoz. Sajnos túl sok mindenbe belerakják, teljesen helytelenül. És Amerikában hatalmas lobbi van a szója mögött (sajnos).
2011. aug. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
A növényevős dolgot érvként említettem meg, hogy bármit bele lehet magyarázni a szervezet működésébe. Épp ezért gondolom azt, hogy nem így kellene vizsgálni ezt a kérdést! Ha a tények azt mutatják, hogy lehetséges vegetáriánusan egészségesen élni. (Sőt nagyobb arányban egészségeseket a vegetáriánusok, mint a húst is evők) Így tehát számomra fölösleges ilyen dolgokat vizsgálni, mert nem vagyok orvos. Mint mondtam, a helyedben én is egy jól megtervezett, kisebb mennyiségben húst is tartalmazó étrendet ajánlanék, na de olyat nem állítanék ami a tényekkel szöges ellentétben áll. Ugyanis le lehet élni egy teljes, jó minőségű életet hús nélkül, ez a valóság!
2011. aug. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

"Szója: megakadályozza számos fehérjebontó enzim működését"

A nyers szója igen. De ezért szokták magas hőfokon hőkezelni. A szójafogyasztásnak több ezer éves hagyománya van, és nem tudok róla, hogy tömegesen haltak volna meg miatta...


De ennyi erővel ez rámondhatnánk majdnem minden hüvelyesre. (Főleg ha éretlenül van leszedve)

2011. aug. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Nem ellenezném ennyire a húsmegvonást, ha ki lenne fejlődve a szervezete. Azonban nincs, és mint leírtam ILYEN KORBAN kárt okoz, de nem most, hanem a későbbiekben. Azt is említettem, hogy felnőttként LEHET élni egészségesen így is, mert kisebb kárt okoz, de serdülőként semmiként, csak nagy szerencsével, ezért írtam, hogy próbálja még ezt a pár évet kihúzni kisebb mennyiségű hússal (nagy mennyiségben úgysem enné). Tisztában vagyok az eszetlen húsfogyasztás ártalmaival, de nem ez volt a kérdés.
2011. aug. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Szója: azokban az országokban, ahol a szójaevésnek hagyománya van, ott általános tömegbetegség nyelőcső-, gyomor-, máj-, és a hasnyálmirigyrák, ami kifejezetten a szójában található anyagoknak tulajdonítható, több országban ezért lobbiznak a betiltásáért.
2011. aug. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!