Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Helyre hozható még a testem?

Helyre hozható még a testem?

Figyelt kérdés

169 cm vagyok, 44 kg, anorexiás. Hashajtóval, jódtablettákkal és nagy mennyiségű energiaitallal (napi 4 doboz) fogyasztottam le magam. Gondolom, károsodott a szívem, a bélflórám, a pajzsmirigyem...Mi lesz, ha ezeket abbahagyom? A jódtablettát + hashajtót...működhet még valaha normálisan a szervezetem?

Szándékosan nem a mentális kategóriába írtam, mert inkább belgyógyászati szempontból érdekel.

22L


2011. máj. 16. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Az lesz, hogy valószínűleg visszahízod, amit leadtál. Nagyon nem tettél jó a szervezetednek, viszont még fiatal vagy, tud regenerálódni. Persze, ha abbahagyod az önpusztítást. Keress fel egy pszichológust, mert az anorexiából nemigen szoktak egyedül kilábalni.
2011. máj. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van és mostantól minden megteszel az egészséged érdekében, sokat lehet javítani. Lehet, hogy 100%-os nem leszel, de még mindig jobb a 90%, mint a 30%.

Az minden esetre bíztató, hogy a vágy megvan benned egy normális életre.

De szükséged lesz szakemberekre is: orvos, dietetikus, pszichológus - hogy sikerüljön.

2011. máj. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz és pszichiáterhez, kórházban is kezeltek már. Nem baj, ha visszahízom, az a cél, csak ahogy gyógyulok, folyamatosan bennem van a félelem, hogy helyre hozható-e még, amit tönkretettem magamban.
2011. máj. 16. 16:00
 4/4 A kérdező kommentje:
Dietetikust hol találnék? Ahol kórházban kezeltek, ott volt, de nekem az nem a területileg illetékes kórház volt.
2011. máj. 16. 16:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!