Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A tudatom hamarabb ébred fel...

A tudatom hamarabb ébred fel mint a testem?

Figyelt kérdés

Néha reggelente azt tapasztalom, hogy magamnál vagyok (tudom hol vagyok, gondolkodni tudok stb...), de nem tudok megmozdulni (a szemem nem bírom kinyitni, a lábam nem mozog), majd nyomasztó érzés kerülget, hogy nem tudok megmozdulni és végül erőtgyűjtök magamon majd, úgy 10másodperc mulva felriadok és a szívem nagyon dobog!


Mi okból lehet ez, hogy szószerint a tudatom hamarabb ébred fel kábé egy héten egyszer reggelente, mint a testem?


Vagy csak álmodom, beképzelem magamnak, de akkor meg a szívem miért dobog annyira?


Köszönöm a normális válaszokat.


2011. nov. 1. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez alvás paralízis.
2011. nov. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak. Ilyen esetben nem valószínű hogy álmodsz, persze ez az előfordulás gyakoriságától függ, persze van akinek ilyen rémálmai szoktak lenni..
2011. nov. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Rémálom nincs, vagyis nem emlékszem rá, meg nem ver ki a víz mikor felkelek.


Mit lehet kezdeni ezzel az alvásparalízissel és a szívem miért ver olyan hevesen?

2011. nov. 1. 19:59
 4/6 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy általában reggel 7 után szoktak előjönni, főleg olyankor mikor nem kelt az ébresztő.
2011. nov. 1. 20:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Nos, ezzel nem sokmindent lehet. lelki illetve idegi okai lehetnek. Ha lelki akkor pszichológus, ha idegi, akkor sajnos semmit, vagy tehetsz egy látogatást a pszichiáternél, és ha felír valami bogyót akkor azt beszedni...

A szivverésed nyilván azért gyorsul fel mert megijedsz (stresszes állapotba kerülsz)mert nem tudod mozgatni a végtagjaid, ez megnöveli az adrenalinszinted, és ezáltal megnő a pulzusod.

2011. nov. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, pl azon nem stresszel sokat hogy nehogy elkéss valahonnan reggelente?

Azt írod akkor szokott ilyen lenni ha nem kelt az ébresztő... Lehet ilyenkor reggelente hirtelen megébredsz, mert a biologiai orad azt diktalja hogy ilyenkor már fennt kellene lenned. És ez egy stresszhelyzetet állít elő, ami befolyásolja az idegi állapotod, pl. az idegsejtek nem tudják megfelelő időben aktiválni az izmaidat.

Ha nagyon zavar vannak ilyen alvásklinikák, bennt kell aludni, és ott megvizsgálnak, tesznek rád EEG-t meg EKG-t és megfigyelik mikor melyik fázisban vagy alvás közbe, mikor gyorsul fel a szívverésed..stb...

2011. nov. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!