Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha kövér vagyok, akkor már...

Ha kövér vagyok, akkor már nem is élhetek normális életet?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam, h leírom problémámat, mert néha már közel vagyok ahhoz, hogy felrobbanjak..de már nem a haragtól, hanem szimplán a keserűségtől.

20 éves lány vagyok, 169 cm magas és jelen pillanatban 102 kg. Igen soknak hangzik a súlyom, ez okozza a "bánatom" forrását is. De leírom, h mit próbáltam tenni érte, hogy változzon, hogy egy kis megértést kapjak embertársaimtól, h én valóban próbálkoztam.


2009.Nyarán tudatosult bennem, h igen kövér vagyok. Ezért irány a kórház, hiszen nem ettem sokat, hátha a szervezetemben van valami probléma. 1 hónapig voltam a kórházban befekvő betegként kezelve, ahol egy tucat vizsgálaton mentem keresztül, persze beállított étrendem vol megfelelő kalóriaszámmal stb. A kórházban töltött idő alatt a még akkori súlyomból sikeresen 8 kg-ot fogytam, de ezt nem a kórháznak köszönhetem, inkább a depressziómnak, hiszen onnan nem mehettem ki..be voltam zárva , mint egy börtönbe.

Amint kiszabadultam onnan és haza kerültem hiába tornáztam, ettem megadott értend szerint rövödesen 10 kg-om szedtem fel. Mi tagadás még bánatosabb lettem mint eddig voltam. Megromlottak a kapcsolataim, boltba se mertem elmenni stb. ez kiterjedt a 2010-es évre is.


2010-ben úgy gondoltam, ha nem eszek nagyon semmit, akkor biztos jobb lesz. Ez sem volt megoldás, eddigi nevetős énemből egy hulla lett. Nem tudtam gondolkozni, nem maradt meg semmi a fejemben, és persze az egyetem se ment valami könnyen, hiszen az agyam nem tudiott semmiféle aktivitást mutatni.


2011. Most ott tartok, h még mindig utálom a testem.(sokszor olyanokon gondolkozok, h lesz tartós kapcsolatom, vajon fog valaki rám nőként nézni, és nem egy csúfolható "tehén"ként??) Utálom azt az érzést, h nem merek fiúkra sem nézni, pedig vágyom kapcsolatra (félre ne értsétek eddig volt már 2) hiszen másfél éve nem volt senkim. De azt hiszem boldogabb vagyok, lettek barátaim, akikkel járkálok ide oda.

Hetente 2x járok 2 órás fitness tornára (ennek is örülök, h sikerült a suli mellett begyömöszölni), emelett 5 után már nem eszek.. étkezésemet illetően elég sok mindent eszek (de cukrokat ..pl teába cukor, süti ezeket nem).

Elmentem egy másik orvoshoz, aki azt hozta ki végeredményül, h a szervezetem nem használ fel elég energiát a testem fűtéséhez, hiszen az átlagos hőmérsékletem 34.5-35.2 között szokott lenni.



Igazából, hogy leírtam nem arra vágytam, h sajnáljatok meg, csak higgye el mindenki, h az, hogy valaki kövér, az nem biztos hogy attól van mert naponta fél disznót eszik meg. De, ha valaki tudna tanáccsal szolgálni vagy bármivel azt is szívesen meghallgatom.


2011. ápr. 11. 15:34
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Szerintem legyél öngyilkos, így neked is könyebb, meg a világnak is..
2011. ápr. 11. 16:45
 22/31 A kérdező kommentje:
Ezt az előbbit nem én írtam be, hanem a bátyám próbált "vicces" lenni, szóval hagyjátok figyelmen kívül.. (hülye tesók :)) )
2011. ápr. 11. 16:46
 23/31 anonim ***** válasza:
és a bátyád hány kg? ha genetikáról beszélsz..
2011. ápr. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Nem én beszélek a genetikáról, a kórházban mondták, hogy biztos amiatt.. (amúgy kb. 177/90)

De kezdem úgy érezni magam, mintha Auswitch-i táborba, akarna mindenki küldeni...

2011. ápr. 11. 16:55
 25/31 anonim ***** válasza:
zsírleszívás megoldható? (persze orvosnál)
2011. ápr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
szerintem egyértelmű a helyzet, a kórházban kontroll alatt tartották az evésed és tudtál is fogyni, hazamentél hízni kezdtél.ergo az evéstől hízol bármennyire is állítod hogy keveset eszel.
2011. ápr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:

Ha esetleg nem tudod megallni hogy egyel javaslom a gyomorszukito gyurut.Amugy ha lefogysz attol a zsirsejtek nem pusztulnak el hanem ugyanolyan szamban megmaradnak. Namostmar ezeknek a normalis allapota az hogy tele vannak zsirral ami kiurult beloluk amig fogyoztal. Torekszenek tehat a normal allapot felvetelere ezert a szervezeted elso dolga hogy azokat taplalja. Szoval ha lefogynel es ujra 'normalisan' kezdesz enni a legrovidebb ido alatt visszanyered az eredeti sulyod.

Igyhat a vekony akarsz maradni egesz eletedben fogyozni kell. Ha mondjuk van penzed eleg akkor ez nem feltetlenul kellemetlen pl minden nap gyumolcsot ehetsz meg valtozatos etrendet alakithatsz ki, de ha ezen akarsz sporolni akkor valoszinu csak kaposztan fogsz elni.

A zsiros eteleket nem lehet teljesen kizarni mert egy ido utan annyira fogod kivanni hogy nem leszel kepes ellenallni ezert javaslom a heti egyszeri 'normalis' etkezest pl csirke, hal stb, viszont ilyenkor is figyelj a bevitt kaloriakra.

Vegil pedig csak dietaval nem lehet fogyni. Mindenkeppen mozogni, sportolni kell.Szemely szerint a kocogast ajanlanam, de mivel valoszinu ezt szegyelled vegyel egy futopadot vagy szobabiciklit.De inkabb a futas.

Az hogy lfogysz vagy sem legeloszor is agyban dol el. Ja es olyan nincs hogy ezt a csokiszeletet megerdemlem mert pl sokat dolgoztam. Ez a visszaesok ismerve.

2011. ápr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
hát meg azért elég erős túlzás hogy azt írtad olyan táborba akarnak küldeni mert attól olyan messze állsz mint makó jeruzsálemtől...
2011. ápr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
22:09-esnek nem szoktam csokit enni, se édességet, sütit vagy ilyenekt szeritnem már kb 3 éve nem eszem. A teámat se cukorral iszom. Járok fitness órára, itthon meg van egy lépcsőgépem.
2011. ápr. 12. 18:58
 30/31 anonim válasza:
Kaloriara mennyit eszel? Es mennyit mozogsz per nap?
2011. ápr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!