Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha kövér vagyok, akkor már...

Ha kövér vagyok, akkor már nem is élhetek normális életet?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam, h leírom problémámat, mert néha már közel vagyok ahhoz, hogy felrobbanjak..de már nem a haragtól, hanem szimplán a keserűségtől.

20 éves lány vagyok, 169 cm magas és jelen pillanatban 102 kg. Igen soknak hangzik a súlyom, ez okozza a "bánatom" forrását is. De leírom, h mit próbáltam tenni érte, hogy változzon, hogy egy kis megértést kapjak embertársaimtól, h én valóban próbálkoztam.


2009.Nyarán tudatosult bennem, h igen kövér vagyok. Ezért irány a kórház, hiszen nem ettem sokat, hátha a szervezetemben van valami probléma. 1 hónapig voltam a kórházban befekvő betegként kezelve, ahol egy tucat vizsgálaton mentem keresztül, persze beállított étrendem vol megfelelő kalóriaszámmal stb. A kórházban töltött idő alatt a még akkori súlyomból sikeresen 8 kg-ot fogytam, de ezt nem a kórháznak köszönhetem, inkább a depressziómnak, hiszen onnan nem mehettem ki..be voltam zárva , mint egy börtönbe.

Amint kiszabadultam onnan és haza kerültem hiába tornáztam, ettem megadott értend szerint rövödesen 10 kg-om szedtem fel. Mi tagadás még bánatosabb lettem mint eddig voltam. Megromlottak a kapcsolataim, boltba se mertem elmenni stb. ez kiterjedt a 2010-es évre is.


2010-ben úgy gondoltam, ha nem eszek nagyon semmit, akkor biztos jobb lesz. Ez sem volt megoldás, eddigi nevetős énemből egy hulla lett. Nem tudtam gondolkozni, nem maradt meg semmi a fejemben, és persze az egyetem se ment valami könnyen, hiszen az agyam nem tudiott semmiféle aktivitást mutatni.


2011. Most ott tartok, h még mindig utálom a testem.(sokszor olyanokon gondolkozok, h lesz tartós kapcsolatom, vajon fog valaki rám nőként nézni, és nem egy csúfolható "tehén"ként??) Utálom azt az érzést, h nem merek fiúkra sem nézni, pedig vágyom kapcsolatra (félre ne értsétek eddig volt már 2) hiszen másfél éve nem volt senkim. De azt hiszem boldogabb vagyok, lettek barátaim, akikkel járkálok ide oda.

Hetente 2x járok 2 órás fitness tornára (ennek is örülök, h sikerült a suli mellett begyömöszölni), emelett 5 után már nem eszek.. étkezésemet illetően elég sok mindent eszek (de cukrokat ..pl teába cukor, süti ezeket nem).

Elmentem egy másik orvoshoz, aki azt hozta ki végeredményül, h a szervezetem nem használ fel elég energiát a testem fűtéséhez, hiszen az átlagos hőmérsékletem 34.5-35.2 között szokott lenni.



Igazából, hogy leírtam nem arra vágytam, h sajnáljatok meg, csak higgye el mindenki, h az, hogy valaki kövér, az nem biztos hogy attól van mert naponta fél disznót eszik meg. De, ha valaki tudna tanáccsal szolgálni vagy bármivel azt is szívesen meghallgatom.


2011. ápr. 11. 15:34
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

de most tényleg, ne haragudj, de ami nekem ebből a történetből lejött azaz hogy felfogtad hogy túlsúlyos vagy, aztán bementél a kórházba ami önnmagában még nem becsülendő, ott nem írtad le mi történt, mit hoztak ki belőle, vagy egyáltalán csak azt hogy lement 8 kiló ami a súlyodhoz képes nem túl sok és a kórházi kaja köztudottan sz@r. Így ez tökre érthető, ráadásul ekkora súlynál 1 hónap alatt 8 kilót a légzőmozgásokkal is le lehet fogyni. (tényleg nem bántani akarlak) Miután kijöttél a kórházból visszaszedtél még többet is és nem írtál semmit arról milyen étrended volt. Lehet csak megszűnt a felügyelet és simán visszajött? Nem tudhatjuk.

Az hogy heti 2x elmész tornázni az dícséretes, de nem tudjuk mellette hogy eszel mert hamegeszel 5000kalóriát egy nap akkor tornázhatsz te heti 2x, nem ér semmit.

Én csak azt akarom ezzel mondani hogy a leírtakból nem tudhatjuk hogy megteszel e érte mindent. És önnmagában az hogy 35°C a testhőd nem ok 100kilóra. Én csak választ várok és annak függvényében változtatok véleményt.

2011. ápr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim válasza:
Ne egyél fehér lisztes dolgokat, semmit. Kb úgy, mintha lisztérzékeny lénnél. Ismerőseimtől tudom, egy bnőm tipikusan kövér volt, lisztérzékenységet állapítottak meg nála, nem ehetett fehér lisztes dolgokat és később találkoztam vele, nagyon karcsú lett. Egy másik bnőm szülei pékek, mindig csak pékárut eszik, nem is vékony és akkor még enyhén fogalmaztam...
2011. ápr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
de mindemellett nekem az égvilágon SEMMI BAJOM a túlsúlyosokkal...
2011. ápr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

15:55-nek válasz: Egy átlagos napom étkezésileg így néz ki,de most példákat mondok:

reggeli 2 pár virsli salátával (ált. reggel 8-9 között), ebéd (12:30-13:30 körül): valami leves,egy szelet rántott husi rizzsel, 4-5 óra között gyümölcs,joghurt.

Nem veszem zokon a válaszodat. Kórházban volt torna napi 1 óra, ehhez hasonló étrend, a pajzsmirigyemtől kezdve a májamig mindent kivizsgáltak (de írtam is, h kórházban depressziós voltam, nha meg kb 1 évig ). Miután hazajöttem tartottam az étrendet, de a torna visszaesett heti4 alkalomra. Utána amikor elkeseredtem kicsit úgy mond leszartam mi lesz. Aztán megint figyeltem magamra, akkor volt a "zombi" korszakom, mert teljesen lelassultam (de erről írtam fenn).


Aztán meg most itt tartok, ahol tartok.

2011. ápr. 11. 16:06
 15/31 A kérdező kommentje:
Persze a zombi korszak eredményt hozott, akkor 92 kg voltam. Viszont tény, h nem voltam emberi.. (persze így hülyén hangzik, de kb. egy fotoszintetizáló növény lehettem :) humoros megközelítésből)
2011. ápr. 11. 16:11
 16/31 anonim ***** válasza:
hát amit leírtál nem túlzottan kevés kaja de viszont egyáltalán nem annyi amennyitől 100kg-nak kellene legyél. most belemehetnénk olyanba hogy ha eszel a virslihez modjuk majonézt az plusz 300-400kalória is lehet, vagy ha teszel a salátára öntetet akkor az is akár 500kalória is lehet pluszba, attól függ... a rántott hússal pl az a baj hogy a rántás sok fölös kalória, plusz az olaj amibe megsütöd felesleges, a rizzsel meg az a baj hogy ahhoz képest amilyen kevés és fél óra múlva éhes az ember miután megette baromi sok kalória... egy zacskó rizs 400fölött van valamivel...
2011. ápr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
ha az ember fogy akkor (nem hivatalos kutatások által alátámasztott dolog csak tapasztalat) általába az idegrendszer mindig megsínyli... amiről te beszélsz hogy zombi lettél... igen... elhiszem, viszont meg kellett volna próbálni megtartani azt a súlyt "beleszokni" és ha már minden ok akkor újra nekikezdeni diétázni... ez nagyon nehéz dolog... VISZONT ha te úgy érzed jó vagy így, és (nem ismerlek) de a kg-tól eltekintve lehetsz csinos csupaszív valaki akivel az égvilágon semmi baj sincs, ugyanúgy lehet párod vagy bármi ami akarsz, akkor nem kell ezzel foglalkozni...
2011. ápr. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
most ha egy zacskó virsli 5db az hány gramm? olyan mittudomén 300gramm, mondjuk megeszel 2 párat igaz? az 4db, mondjuk 250gramm az 2,5*250 az 625kalória, ha eszel hozzá valami öntetet, együtt akár 900-1000 is lehet ha a salátához eszel öntetet akkor akár 1500, ez a reggeli, baromi sok kalória van az öntetekben, ha mondjuk fél zacskó rizst natúran számolunk akkor 200 kalória, ha egy zacskó 400, vagy 1700-nál vagy 1900nál tartunk, erre jön a rántott hús ami mérettől függően bármennyi lehet a lényeg hogy 2000 fölött járunk, joghurtok is kb 150-nel kell számolni attól függ milyen, furcsa de akár 3000 kalória is lehet, és az 1000-rel több mint kéne pedig kevésnek tünik... ha írtad azóta hogy ezt pötyögöm hogy nem eszel öntetet akkor ne vedd figyelembe
2011. ápr. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Nem a virsli az 2 db-ot takar (véletlen írtam párat), a salátára nem teszek öntetet , az paradicsomból ubiból, és retekből áll.

Azért kicsit gonoszságnak tartom, amit írsz, mert írtam h ez példa rá. Nem minden nap ezt eszem.. van amikor egy nap egyszer eszem, mert nem érek rá, mert ide meg oda kell rohangálnom az egyetem épületei között.

2011. ápr. 11. 16:34
 20/31 anonim ***** válasza:
figyi én semmit sem szántam gonoszságnak, csak ez egy olyan dolog hogy amit nem írsz le azt nem tudom... honnan tudnám hogy eszel e a salátához öntetet vagy sem? eddig nem írtad azért mondtam azt hogy HA eszel akkor ennyi meg ennyi... miért baj ez, nem az én hibám... azt is írtam hogyha nem igaz akkor hagyd figyelmen kívül, és mivel egy példát írtál le ezért ennek a példának próbáltam megtippelni mennyi lehet ha ez vagy az van, tök vaktába "kell" megtippelni dolgokat... azt is mondtam hogy megértelek amiért zombi voltál, mindenki így van ezzel ha sokat ad le szerintem... én csak azt tudom amikor én híztam akkor az sosem a friss levegőtől volt... azt is írtam ha téged nem zavar semmi baj nincs azzal amekkora vagy! te mondod hogy zavar, és te kértél "tanácsot", mi ebben a gonoszság?
2011. ápr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!