Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha kövér vagyok, akkor már...

Ha kövér vagyok, akkor már nem is élhetek normális életet?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam, h leírom problémámat, mert néha már közel vagyok ahhoz, hogy felrobbanjak..de már nem a haragtól, hanem szimplán a keserűségtől.

20 éves lány vagyok, 169 cm magas és jelen pillanatban 102 kg. Igen soknak hangzik a súlyom, ez okozza a "bánatom" forrását is. De leírom, h mit próbáltam tenni érte, hogy változzon, hogy egy kis megértést kapjak embertársaimtól, h én valóban próbálkoztam.


2009.Nyarán tudatosult bennem, h igen kövér vagyok. Ezért irány a kórház, hiszen nem ettem sokat, hátha a szervezetemben van valami probléma. 1 hónapig voltam a kórházban befekvő betegként kezelve, ahol egy tucat vizsgálaton mentem keresztül, persze beállított étrendem vol megfelelő kalóriaszámmal stb. A kórházban töltött idő alatt a még akkori súlyomból sikeresen 8 kg-ot fogytam, de ezt nem a kórháznak köszönhetem, inkább a depressziómnak, hiszen onnan nem mehettem ki..be voltam zárva , mint egy börtönbe.

Amint kiszabadultam onnan és haza kerültem hiába tornáztam, ettem megadott értend szerint rövödesen 10 kg-om szedtem fel. Mi tagadás még bánatosabb lettem mint eddig voltam. Megromlottak a kapcsolataim, boltba se mertem elmenni stb. ez kiterjedt a 2010-es évre is.


2010-ben úgy gondoltam, ha nem eszek nagyon semmit, akkor biztos jobb lesz. Ez sem volt megoldás, eddigi nevetős énemből egy hulla lett. Nem tudtam gondolkozni, nem maradt meg semmi a fejemben, és persze az egyetem se ment valami könnyen, hiszen az agyam nem tudiott semmiféle aktivitást mutatni.


2011. Most ott tartok, h még mindig utálom a testem.(sokszor olyanokon gondolkozok, h lesz tartós kapcsolatom, vajon fog valaki rám nőként nézni, és nem egy csúfolható "tehén"ként??) Utálom azt az érzést, h nem merek fiúkra sem nézni, pedig vágyom kapcsolatra (félre ne értsétek eddig volt már 2) hiszen másfél éve nem volt senkim. De azt hiszem boldogabb vagyok, lettek barátaim, akikkel járkálok ide oda.

Hetente 2x járok 2 órás fitness tornára (ennek is örülök, h sikerült a suli mellett begyömöszölni), emelett 5 után már nem eszek.. étkezésemet illetően elég sok mindent eszek (de cukrokat ..pl teába cukor, süti ezeket nem).

Elmentem egy másik orvoshoz, aki azt hozta ki végeredményül, h a szervezetem nem használ fel elég energiát a testem fűtéséhez, hiszen az átlagos hőmérsékletem 34.5-35.2 között szokott lenni.



Igazából, hogy leírtam nem arra vágytam, h sajnáljatok meg, csak higgye el mindenki, h az, hogy valaki kövér, az nem biztos hogy attól van mert naponta fél disznót eszik meg. De, ha valaki tudna tanáccsal szolgálni vagy bármivel azt is szívesen meghallgatom.


2011. ápr. 11. 15:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Hetente kétszer, az kevés. Menj le futni minden áldott nap.

Keress további orvosokat, vizsgáltasd meg a pajzsmirigyedet. Ha van pénzed, magánorvosokhoz fordulj, azok valamivel gondosabbak.

2011. ápr. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
magad kellene elfogadni és élhesz normális életet
2011. ápr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
élhetsz
2011. ápr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Ezen kívűl még járok az iskolámban aerobicra (tantárgyi óra keretében). Futás kilőve, mert születésem óta asztmám, szívzörejem van.
2011. ápr. 11. 15:44
 5/31 anonim ***** válasza:
de mit hozott ki a kórházi kivizsgálás nincs pajzsmirigy alulműködésed? vagy valami testi oka a dolgoknak?
2011. ápr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:

Lehet nem sokat segít, de azt szokták mondani, egyél többször, de keveset. A vacsorát meg jó elhagyni, mert szerintem az hizlal a legjobban.


Ennek ellenére sajnos gyakran falási rohamaim vannak, főleg a stressz miatt. Szerencsémre a genetika a segítségemre van, nem vagyok elhízásra hajlamos nagyon.


Amúgy szerintem elég gáz a társadalom hozzáállása a kinézethez, sokszor van kisebbségi érzésem emiatt. Pedig átlagosan nézek ki, és kapcsolatom is van. Mégis sokszor rosszul érzem magam a bőrömben, mert úgy érzem mások jobban néznek ki... és ez is stresszel.

2011. ápr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Szia, teljesen igazad van, hogy nem mindenki azért túlsúlyos, mert "zabál", de sajnos a nagy átlag, igen, ezért vagyunk hajlamosak általánosítani:-( Van egy ismerősöm, nő, kb. 120 kg, 170 cm, és konkrétan tömi magát, mindenféle mekis stb. kajákkal, a barátai már ezerszer összevesztek vele, egy fél emeletet nem tud legyalogolni stb....sok ilyet hallani sajnos.

Tök jó, hogy próbálkozol, lehet valami más bajod van? Írta valaki a pajzsmirigyet, nem azzal van gond?

Egyébként élhetsz tök normális életet, miért ne? viszont, ne mondj le a mozgásról semmiképpen sem, még ha úgy érzed, nem is használ!!!

2011. ápr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Fogadd el magad úgy ahogy vagy erre más tanács nincs.Én úgy gondolom amit tudsz megteszel vannak sajnos akik öröklik a kövér testalkatot én is ismerek ilyet.Bár olyat is akinek sikerült a fogyás de a vége az lett hogy anorexiás lett...ő is 100 felett volt egyébként.

nagyon nagy önmegtartóztatást kellene véghez vinned talán akkor sikerüléhetne.Ha kerülöd a nehéz ételeket sok gyümit zöldséget eszel attól nem hiszem hogy híznál.

Egyébként minden attól függ te elfogadod magad és ne érezd magad egyedül.Attól még lehetsz boldog csak ne zuhanj össze mert az sokat árt,kifelé sem fogod egy ép lelkű ember képét kelteni meg magadnak sem jó.

Én nem rég voltam szalagavtón ahol egy duci csaj is táncolt az évfolyamtáncban és elhiheted a kutyát nem érdekelte h testes mert annyira vidám és magabiztos lány képét keltette...:)Én csak ezt láttam benne.

Az meg h esetleg valakik lszólnak emiatt ugyanúgy boldogtalanok vmi más miatt csak kompenzálnak a hülyeségeikkel.

Nem lehet mindenki madárcsontú de ha engem kérdezel az sokkal rosszabb és visszataszítóbb..

na jó sokat süketeltem itt neked csak nyugtatásképp írtam.

Szerintem sikerülhet neked is a fogyás csak türelemmel kellene lenned a lényeg az hogy ne görcsölj emiatt mert az egész életed rovására megy.

2011. ápr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Nagyon drasztikus módszerekhez ne folyamodj mindenképp egyél naponta de ügyelj arra h legalább egy főtt étel is legyen az étrendedben nyilván olyan ami nem hízlal.
2011. ápr. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
15:44-nek: A kórházban azt mondták makk egészséges vagyok, és biztos a genetika miatt.. Két másik lánnyal voltam egy kurzusban akik vékonyabbak voltak nálam, de nekik a vizeletükben is találtak zsírt, meg ilyenek..nálam sehol semmi.
2011. ápr. 11. 15:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!