Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fájhat a jobb bordám...

Mitől fájhat a jobb bordám alatt (vagyis a jobb oldalamnál)?

Figyelt kérdés
Majdnem mindig fáj a jobb bordám alatt (egyszer itt egyszer meg ott), de csak a jobb felemen, nem annyira erősen de zavar, ritkán úgy érzem mintha késsel szurkálnák, de van amikor csak egyszerűen fáj. És azt vettem észre pár napja, hogy lazább a székletem a megszokottnál, tehát nem olyan mint szokott lenni. Mitől lehetnek ezek?16/L
2011. márc. 18. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a kettő (fájdalom és lazább széklet) összefüggnek egymással. Persze az is lehet. Nekem is sokszor fáj a jobb oldalam, egyszer olyan durva volt, hogy azt hittük, vakbélgyulladás. Elmentünk, megvizsgáltak, a vakbelemmel semmi baj nem volt. Nem tudom, mióta van ez nálad, de akár még ez is lehet, ha nem rég, és akkor sürgősen tenni kell vele valamit, mert életveszélyes is lehet!

Nálam az derült ki, hogy a vesémben vannak valami tágulatok, azért fájok. Homokot vagy követ nem láttak, de lehet, hogy volt és attól lettek a tágulatok.


Ha viszont összefügg a másik tüneteddel, a beleidnek ezerféle baja lehet. Kezdve egyszerű fertőzésektől vagy a szervezetednek nem megfelelő táplálkozástól egészen krónikus betegségekig.

De egy csomó más belsőszerved kisebb vagy nagyobb baja is át tud sugározni fájdalmat szinte bárhova, néha nem ott fáj, ahol van.


Akármi is legyen, HAMAR menj el háziorvoshoz, mondd el, mi fáj, lehet, hogy egyből tudni fogja, mi baj. De remélhetőleg elküld kivizsgálásra, ami lehet, hogy pár napba telik, de ha nincs nagy baj, megnyugszol, ha meg bármi van, legalább megtudod, hogy lehet rendbehozni.


Jobbulást!

2011. márc. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Epe bajra utal. Nem változozz sárgásra a székleted színe?
2011. márc. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem is epe, kő, elzáródás, gyulladás
2011. márc. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam erre, mert anyumnak is volt epeköve és ki van véve neki az a "dolog"(bocs hogy így írom csak nem tudom, hogy nevezik)amibe volt a kő.

De én még csak 16 éves vagyok!Amugy a szinén nem nagyon láttam semmit.

Köszi amugy a válaszokat, még írhattok.

2011. márc. 18. 14:10
 5/5 A kérdező kommentje:
Van mikor a másik oldalon is belefájdul, nagyon idegesitő és zavaró:(
2011. márc. 20. 12:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!