Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kezdek megbolondulni, vagy ez...

Kezdek megbolondulni, vagy ez csak depresszió?

Figyelt kérdés

még gimibe járok idén vagyok elsős és elég rosszul állok. a jegyeim is rosszak, de nem érzem jól magam. Elegem van a szüleimből h nem bírnak kiíratni a suliból , ami egy elég nehéz és szigorú suli, ami miatt minden barátom elment az osztályból v suliból... és egyedül maradtam. közel 2 éve van ez h felkelek reggel jó korán, vagy nem alszok akkor nem kelek mert ébren vagyok, bemegyek a suliba és csak lógatom a lábam próbálok figyelni az órán.

ennyi sajnos.. az nekem se jó h rosszak a jegyeim, régebben tök jó tanuló voltam de most sokat rontottam. Vannak barátaim de messzebb laknak. mindenki máshova ment általános után. Eleinte betudtam illeszkedni , de pont azok mentek el akik számítottak, és így nem jó. Ráadásul a szüleim elég sokat elvárnak tőlem, h jól teljesítsek, persze nem mehetek bulizni meg sehová.. egyébként pár hónap múlva 16 leszek. otthon is vannak gondok, az anyagiakkal meg még sok mindennel... nem magamat sajnáltatom, de már öngyilkossági hajlamaim is vannak.. a suliban volt ilyen teszt és valami krónikus depresszáns jött ki.. pszichológushoz kellene járnom... a szüleim nem figyelnek rám, már mondtam nekik ezt.. de apám csak röhögött. szerinte suliba tanulni járunk. mindig sírok, utálok felkelni minden nap a suliban egy rémálom. szeretnék boldog lenni, de nem figyel rám senki. csak tanuljak... meg olyan rosszindulatúak.. h én mindig beteg akarok lenni, most is ezt mondja -.-" . semmi önbizalmam sincs persze ezt már nem mondom..


2011. jan. 2. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnálatos, hogy nem figyelnek rád a szüleid, pedig te depressziós vagy, amit kezeltetni kellene. Én anno a lányomon mindig megláttam ha valami problémája volt, és együtt kerestük a kiutat.
2011. jan. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A többi osztálytársaddal nem próbáltál barátkozni, miután elmentek a barátaid? Mert tényleg hiányzik neked ott valaki... El sem tudom képzelni, milyen szar lehet így :S A szüleid meg érdekesek... Nem lehet, hogy olyan stílusban, vagy olyan szavakkal adtad elő ezt, hogy amiatt nem vették komolyan? Mert ellenkező esetben eléggé nem törődnek veled és az érzéseiddel. Írtad, hogy sokat sírsz... Ezt még soha nem vették észre? Mert ha akkor sem gondolkoztak el, akkor...

Keresned kéne valakit, akivel barátkozhatsz. Mást nem igazán tudok. Vagy ha el akarsz menni pszichológushoz, mert úgy érzed, szükséged van rá, akkor kérd meg mondjuk a házidokitokat, hogy beszéljen a szüleiddel. Akkor talán komolyan vennének, ha egy felnőtt és szakértőbb ember hívná fel a figyelmüket a depressziódra.

2011. jan. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kötelező a szüleiddel menned pszichológushoz, 15 évesen azért szerintem már elég nagy vagy ahhoz, hogy egyedül elmenj, ha úgy érzed, szükséged van rá.
2011. jan. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez nem depresszió. Magadat rángatod befelé a gödörbe. Mintha késésbe is lennél a gimiben. Tulajdonképp mi nem megy neked? Mármint melyik tantárgy?

A szüleid nem várnak el tőled sokat, csak szedd össze magadat. Mond meg, mire kell odafigyeljenek? Engedjenek bulizni, meg csavarogni, és cserébe te meg nem tanulsz. Mire gondolsz, mi szeretnél lenni? WC-s néni a tescoban? 3 m-es partvisa van, és egy tolással felmossa a férfi WC-t. És ha elmész majd a munkaközvetítőbe, akkor mit mondasz, mihez értesz? A nyafogáshoz?

2011. jan. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: neked látom, az értő olvasás nem ment suliban. Merthogy a kérdező írta, hogy azóta nincsenek jó jegyei, mióta nincsenek ott barátai. nem a bulizáson volt a hangsúly, és ő is szeretne jobb jegyeket. És amúgy ez depresszió.
2011. jan. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Te pszichiáter vagy, ugye? És szerinted a jobb jegyekhez mi kellene? Bulizni járni, vagy többet tanulni? Semmilyen depis tünetet nem említ a leány. Mert nem is tudja, mik azok. Ha pedig segíteni szeretnél neki, tedd meg, és ne engem szapuljál. Te sokat segítettél neki.
2011. jan. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nem járok bulikba nem is engednék... -.-"

egyébként igen majd járok pszichológiushoz. örülnék neki ha nem lennék depressziós, a teszt alapján az vagyok de nem tudom, nem érzem jól magam. köszönöm a válaszokat, remélem sikerül meggyőzni a szüleimet, úgyis beszélni akarnak a tanárok velük... remélem rájuk legalább hallgatnak.

2011. jan. 3. 16:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pszichiáter. Viszont bele tudom érezni magam a kérdező helyébe. Írta, hogy kitöltött egy depresszió-tesztet. Mivel órán töltötték ki, gondolom, hogy nem egy gagyi ifjúsági-magazinos teszt volt, hanem szakértők által összeállított. Persze, meg lehet hamisítani az eredményt, de nem hinném, hogy a kérdező ezt tette volna, mivel ha valakinek nincs ilyen baja, nem igazán akarna elmenni pszichológushoz, több okból sem.

Bocs, hogy így reagáltam le a hozzászólásodat, hirtelen felindulás volt, de Te csak kiragadtál egy kis részletet a kérdésből, és rögtön elítélted, és semmibe vetted a problémát, mint ahogy otthon a szülei is teszik. Én nem éreztem azt a történetből, hogy azért van kiakadva a kérdező, mert a szülei nem engedik bulizni. Szerintem simán elvan anélkül, most nem ez a legnagyobb gondja. Ha az ember szomorú és nem találja a helyét, az eléggé dekoncentrálttá tudja tenni, valószínűleg azért nem megy most neki a suli, nem azért, mert lusta, nem törődik vele stb.

Én körülbelül bőgve rohantam volna el, ha a szüleimnek kitálalom h mennyire szomorú vagyok meg nem találom a helyem és hogy depressziós vagyok emiatt, és az lett volna a reakciójuk, hogy körberöhögnek.

2011. jan. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!