Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valamit tenni depresszió...

Lehet valamit tenni depresszió ellen vagy ez kihat az egész életemre? Ha kezelnek vele, és gyógyszer hatására beáll az állapotom életem végéig gyógyszereznem kell magam, csakhogy jókedvem legyen?

Figyelt kérdés
Édesanyám öngyilkos lett 1,5éves voltam akkor.Nem volt kiegyensúlyozott gyerekkorom.Apám apja is öngyilkos lett,most apám is emlegeti,hogy megteszi... Valószínűleg rajtam is kijött ez az egész.Van egy 5 éves kislányom és nem úgy alakulnak a dolgok ahogy kellene,adósságom van egy banknál,mindjárt érettségizek,és nem tudom hogyan tovább.De a problémáimat szégyenlem és nem merek orvoshoz menni.Sajnos itthon vezetem le a feszültséget és magambafordulok,nem tudom mit tegyek,nem tudok önfeletten nevetni,jól érezni magam...Túl görcsös vagyok,nem így akarok élni...
2010. jan. 4. 22:13
 1/2 anonim válasza:
100%

Vannak olyan gyümölcsök vagy zöldségek is, amik boldogabbá, vagy legalább jobb kedvűbbé tesznek, tehát nem szükséges gyógyszerezned magad - zöldborsó, banán, eper.


Ne szégyeldd magad:) Ez természetes dolog, ilyen gyermekkor után. Már az nagyon bátor dolog volt, hogy ide feltetted a problémádat.


Ne gondolj arra, hogy öngyilkos leszel! A saját gyermekednek is ilyen sorsot szeretnél? na ugye hogy nem.

Bátorodj fel a sikereiden, és légy büszke magadra, ez is sokat segíthet, hogy jókedved legyen. Tudsz változtatni a sorsodon! Tölts sok időt a gyermekeddel, hisz Ő is az életed örömforrása.


Kívánok neked boldogságot, szerencsét, és örömöt..

..és sok szerencsét az érettségihez.

2010. jan. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szerintem keress meg egy pszichológust, egyáltalán nem szégyen, és hidd el, hogy nagyon sokat tud segíteni. látott már sok mindent, nem fog lenézni, meg fog érteni, ebben biztos vagyok. Egyébként meg, ha nem akarod, akkor nem mondod el senkinek, hogy jársz hozzá, de mindenképp szükséged van segítségre.
2010. jan. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!