Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok, szerintetek...

16 éves vagyok, szerintetek ez miért történhetett velem?

Figyelt kérdés

Ma hajnalban 1 kor néztem a tv-t feküdtem, és egyszer rámjött a hányinger.Gondoltam majd elmulik, és elis mult, aztán kb 10 perc mulva, a szivemnél olyan érzést éreztem mintha valami ránehezedett volna, és nem kaptam levegöt,és nagyon nagyon vert a szivem,és minden elfehéredett,és elkezdtem reszketni is , és nem láttam semmit.És olyan volt mintha valaki mondta volna hogy probááljak meg nagylevegöket venni, és nagy levegöt vettem, sokszor egymás után, és akkor jobb lett egy kicsit,de csak annyira hogy feltudja öltözni, és át tudjak menni anyámék szobájában hogy szoljak nekik h rosszul vagyok.És szaladt anyám ,aadot nekem gyogyszert, és akkor valahogy jobban lettem, aztán rá 20-25 percre , megint rám jött ugyan ez, csak közben meg mind a 2 lában , és a csuklomig a kezem elzsibadt, és anyám vizesruházott, na és aztán jobban lettem, és 3:23 kor eltudtam aludni, de már 5:42 kor fent voltam, nem birtam aludni.És ilyen soha nem volt történt velem, nem tudom hogy miért lehettem ennyire rosszul, nem is este semmit, csak kb 8 fele ettem utoljára parizeres kenyeret, és kolát ittam.De szerintem ez nem az miatt lehetett hogy mit ettem...

Ja és még nem irrtam hogy mielött rámjött ez a rosszul lét , elötte ilyen furcsa bizsergető érzés ment végig az egész testemen.

Ma 8 töl van orvosi rendelés itt a faluba, minden féleképpen elmegyek.

Szerintetek ez mi lehetett?


2010. nov. 23. 06:24
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
voltam a korházban, és azt mondták hogy magas a várnyomásom stb.. csináltak EKG. megis vizsgáltak, és mondta a doki h bent kell maradjak 3 napig mert nagyon nagy a pulzus számom , és a vérnyomásom is 150 körül mozog, és azt mondta hogy h ez csak mégrosszabb lesz , ha nem kezelik, és agyvérzést, vagy szivinfarktust kaphatok.És elküldtek teljes kivizsgálásra, de nem maradtam bent , saját felelölségemre eljöttem, de át gondoltam aztán, és majd hétfötöl befekszem.Mert mindenféleképp kell menni hétfön vérvételre, és azt mondta a doki h ha meg gondolom magam akkor hétfötöl bent maradhatok.
2010. nov. 24. 17:34
 32/34 anonim ***** válasza:

*Én biztos vagyok benne,hogy szorongás okozza az összes bajodat,a vérnyomás problémát is.


Én nem vagyok benne biztos. Nekem pl. egy vírusfertőzés okozott magas vérnyomást és pulzusszámot, 1-2 hónap alatt jöttem rendbe, gyógyszer nélkül. De mivel a kérdezőnek már régóta magas a vérnyomása, inkább valami szervi dologra tippelnék. Engem pl. pajzsmirigy-ultrahangra is küldtek, nem az okozza-e. És a kérdező nem írt semmit a testalkatáról, mert ha pl. túlsúlyos, attól is lehet.

Viszont: igaz, nekem a legmagasabb 144/valamennyi volt, de azt mondta a doki, hogy nem fog gyógyszert írni, mert fiatal, egészséges a szívem, nem kapok se agyvérzést, se infarktust (konkrétan, nekem is halálfélelmem volt, k* sz*r érzés, másképp nem lehet kifejezni). De ezek szerint a minden doki mást mond...

A kérdezőnek azt javasolnám, hogy pihenjen sokat, feküdjön, hallgasson relaxálós zenét vagy max. olvasson.

Zenében nagyon fontos, hogy lassú és lágy legyen, ne legyenek benne éles hangszerek meg dobok, mert hatással van a szívműködésre és pulzusra. Ha szereti a klasszikusat, akkor állítólag Mozart nagyon jó, ha nem, akkor ilyesmi:

[link]

2010. nov. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

igen. engem is elküldött pajzsmirigy vizsgálatra is.És az utobbi egy évben sok plusz kilot felszedtem. kb 20-at ..

és azt mondta a doki h ez a probléma ami velem van , ez már nem most , hanem kb 2-3 évvel ezelött kezdödtek, és akkor még nem voltam túlsúlyos, csak leher hogy most amiatt jött ki rajtam jobban h felszedtem a kilokat.

Alig tudom elolvasni hogy mit mit irok , mert valamiért homályosan látok most. :(

2010. nov. 25. 11:51
 34/34 A kérdező kommentje:
És azért nem maradtam bent a korházban, mert már joban voltam, de ma mán 3 szor jött rám ez a valami, és megmértük a vérnyomásom . 182/122 volt, és nem akartuk elhinni h tényleg ennyi,,,,
2010. nov. 25. 21:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!