Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történhetett velem? Eléggé...

Mi történhetett velem? Eléggé para volt.

Figyelt kérdés
Bocs, ha hosszú lesz, de leírok mindent, ami történt a tisztán látás érdekében. 18 éves srác vagyok, egy éve szívritmus zavart és magas vérnyomást állapítottak meg, de nem kezeltek semmivel. Egy hete kipróbáltam a marihuanat. Akikkel együtt voltam több éve tolják, szóval elég erős cigit adtak, 1g volt benne kis cigi szinte csak zöld, kb a felét szívtam el. Utána életem legszarabb 3 órája következett. Olyan szinten felpörgött a szívem, hogy azt leírni se tudom. Rohadt erősen és gyorsan vert, és szúrt is mellkasom, az egész felső testem mozgott minden dobbanásakor. Csak feküdtem, ha néha hirtelen nem kapom fel a fejem el is ájultam volna. Egy idő után nagy nyomást éreztem a fejemen hátul, a szemeimben, a bal vesémben és a bal lábamban. Mint amikor valami feltöltődik, és kezd szétrobbanni. Egy idő után hirtelen elmúlt a nyomás, és nem éreztem semmit. Miután vége lett a szívemet gyengének éreztem, és a bal szememre kicsit homályosan láttam egy ideig. Azóta azt vettem észre magamon, hogy szinte mindig fázok, és a bal végtagjaim olyan tünetet produkálnak, mint amikor elfekszem a kezemen az eret, és nem kap elég vért. Elkezd zsibbadni, szinte mindig hidegek. Ma például csak ültem és éreztem, hogy zsibbad a bal lábam, és amikor felkeltem egyáltalán nem éreztem és összeestem, és megint magas lett a pulzusom egy rövid ideig. Előre is kössz a válaszokat, és azt, hogy végigolvastátok.
2010. dec. 4. 00:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Esélyes egy laza agyvérzés, magas várnyomásnál megesik. Gratulálok, fel kéne keresned az orvosod.
2010. dec. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

inkább szívprobléma, a bal oldali végtagok szsibbadása miatt...

jha, orvos nem árt.

2010. dec. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! no... leírom a folyamatot amit átéltél:


túladagolás -> a szervezeted sokkot kapott -> agyizavar -> végtagok, szervek ideiglenes bénulása,zavaros működése -> tisztul a szervezetből a cucc ( utóhatások )


amit ajánlani tudok, kerüld el messziről a cuccost, nagyon nem jó főleg ekkora dózisban, velem is megtörtént ez sajnos, hasonló cigit kaptam. kb 2. alkalmam volt, és egyben utolsó is. azt tudom ajánlani hogy kezdj el okosan mozogni szívritmus zavaroddal mértékben, tehát ne az legyen hogy lemész a konditerembe és befekszel a 100 kiló alá, hanem legyen egy ütemesebb sétád pl ha van kutyád azzal ha nincs akkor magaddal, lényege hogy újra felállítsd a vérkeringésed és ne parázz miatta. ha ez nem változik napok múltán se akkor viszont irány a doki!

2010. dec. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Így látatlanban megmondom neked,hogy stroke-od volt.

Agyérgörcs,agyvérzés ilyen szempontból már mindegy,agyérkatasztrófa. Nem kezelt magas vérnyomásnak és a spangli együttes eredménye.

Csak azt nem értem,hogy ilyen tünetekkel miért nem hivtál már egy hete mentőt,vagy ha még ezt ki is hagytad miért nem mész be a kórházba ahelyett,hogy egy anonim oldalon kérdezed meg mi bajod lehet... ez azért nem egy hasmenés vagy nátha:-/

Meg van az esélye,hogy egy életre nyomorékká tetted magad. Ha ezután sem mész orvoshoz,akkor már 100% lesz és meg is fog ismétlődni. Csak akkor már nem biztos,hogy túléled.

2010. dec. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Haverjaid meg csak néztek? Ezeket kerüld mint a pestist ha lehet egy tanácsom:).
2010. dec. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja és semmiféle túladagolásról,és fű utóhatásokról nincsen szó ez a kezeletlen magas vérnyomás következménye..valószinüleg az agyi ereid is szép állapotban lehettek ,hát még ezután...

DE teljesen lényegtelen,hogy ki mit ir a fontos,hogy MENJ ORVOSHOZ HA:

-nem akarsz meghalni

-nem akarsz lebénulni féloldaladra

-nem akarsz mégegy ilyet átélni

-nem akarsz egy ujabb rosszullét után zöldségként magad alá szarni még évekig


Ha ezek közül egyik sem érdekel,akkor maradj otthon nyugodtan...

2010. dec. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Oxa ***** válasza:

Kedves kérdező!


Kezdjük azzal, hogy a marihuána akárki akármit mond, mégiscsak kábítószer!

Sokan vágják rá, hogy na de fájdalomcsillapító, meg nyugtató hatású, stb.!

Igen, ez igaz...lehetne! Csak épp ebben az esetben a tiszta orvosi marihuánáról beszélünk, és nem a dílernél kapható mindenféle vegyes dologgal felütöttről!


Vannak egyesek, akik morzsolt extasyt is kevernek a fűbe, hogy a hatást fokozzák!


Mindenesetre a Te esetben egy toxikus sokkról van szó!


Az esetek többségében 2-7 napon belül elméletileg tünetmentes lehetsz. Viszont felejtsd el, hogy olyan szerből fogyasztasz amiről egyrészt semmit sem tudsz, másrészt nem Te magad ismered az útját az elejétől!


Tudod, a discokban is aranyszabály, hogy csak olyan italból iszunk amit előttünk töltenek ki, vagy mi magunk tölthetünk magunknak, és nem rakjuk le a poharunkat, majd iszunk belőle újra!


Mindenesetre, próbálj meg megnyugodni, és lehetőleg kitisztulni! Ha pár napon belül a panaszok rosszabbak lesznek, azonnal keresd meg a háziorvosod, vagy az adott belgyógyászt, és részletesen mond el neki a dolgot!

2010. dec. 4. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bárcsak vissza lehetne ilyenkor forgatni az időt.....1x én is hasonlóképpen jártam, mint Te, csak én fűből készített süteményt ettem, kb. 5 órán keresztül szenvedtem :S

és sajnos azóta is nyögöm ezt a hülyeségem, mert kialakult nálam a pánikbetegség....kb. azokat a tüneteket produkálom, mint azon az éjszakán....szóval remélem, Te szerencsésebb leszel és a bajaidra pluszba nem jön még ez a betegség is! Menj el minél előbb dokihoz és jobbulást kívánok! :)

2010. dec. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Először kössz a válaszokat. Eléggé megosztottak a vélemények ahogy látom. Nagyon remélem, hogy a 01:08-es válaszolónak van igaza.


01:33 - Azért nem mentem eddig orvoshoz, mert az eset után éjszaka már a hidegrázáson, és a többi mostani meglévő tünet közül más bajom nem volt, és ezeken kívül nem érzem magam rosszul, nem értek hozzá, de egy stroke után más problémáim is lennének pl. koordinációs zavar stb nem?


01:34 Hétköznap este volt eltoltuk, aztán ment mindenki haza, szóval velük nincs probléma.


02:27- a zöldet előttem vették meg, előttem tekerték be, tiszta csak jó minőségi fű volt semmi más nem volt benne, és amúgy se akartam ebből rendszert csinálni, de soha semmi hasonlót nem tolok majd az biztos.


09:20 - Hát igen én is legszívesebben visszacsinálnám az egészet, de nem lehet sajnos. A pánik csak akkor jön elő ha valamilyen tudatmódosító eszel, és utána egyből jön a para, ugye?

2010. dec. 4. 20:49
 10/11 A kérdező kommentje:

Összefoglalva csütörtökig várok még, ha addig nem múlik elmegyek orvoshoz, mert az a 2-7 nap már elmúlt amit valaki írt, több mint egy hét telt el, akkor már lesz 2 is.


Remélem valaki még felnéz ide, mert orvossal az a bajom, hogy a körzeti orvosom faterom legjobb haverja, és hiába az orvosi titoktartás, mivel tudja, hogy nem fogom beperelni, ezért el mondja majd mindenkinek. A nagybátyám nyomozó, ha megtudja tuti nem hagyja annyiban. Szóval a kérdés az, hogy CSAK háziorvosi beutalóval lehet elmenni belgyógyászhoz, vagy csak úgy simán is?

2010. dec. 4. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!