Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok, szerintetek...

16 éves vagyok, szerintetek ez miért történhetett velem?

Figyelt kérdés

Ma hajnalban 1 kor néztem a tv-t feküdtem, és egyszer rámjött a hányinger.Gondoltam majd elmulik, és elis mult, aztán kb 10 perc mulva, a szivemnél olyan érzést éreztem mintha valami ránehezedett volna, és nem kaptam levegöt,és nagyon nagyon vert a szivem,és minden elfehéredett,és elkezdtem reszketni is , és nem láttam semmit.És olyan volt mintha valaki mondta volna hogy probááljak meg nagylevegöket venni, és nagy levegöt vettem, sokszor egymás után, és akkor jobb lett egy kicsit,de csak annyira hogy feltudja öltözni, és át tudjak menni anyámék szobájában hogy szoljak nekik h rosszul vagyok.És szaladt anyám ,aadot nekem gyogyszert, és akkor valahogy jobban lettem, aztán rá 20-25 percre , megint rám jött ugyan ez, csak közben meg mind a 2 lában , és a csuklomig a kezem elzsibadt, és anyám vizesruházott, na és aztán jobban lettem, és 3:23 kor eltudtam aludni, de már 5:42 kor fent voltam, nem birtam aludni.És ilyen soha nem volt történt velem, nem tudom hogy miért lehettem ennyire rosszul, nem is este semmit, csak kb 8 fele ettem utoljára parizeres kenyeret, és kolát ittam.De szerintem ez nem az miatt lehetett hogy mit ettem...

Ja és még nem irrtam hogy mielött rámjött ez a rosszul lét , elötte ilyen furcsa bizsergető érzés ment végig az egész testemen.

Ma 8 töl van orvosi rendelés itt a faluba, minden féleképpen elmegyek.

Szerintetek ez mi lehetett?


2010. nov. 23. 06:24
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

igen , nem sokára megyek az orvoshoz. :'(


Félekk hogy megint rám jön a rosszul lét, hányingerem van remegek, és ideges vagyok.

Nincs itthon senkisem most.

Nem tudom hogy megyek el az orvoshoz , olyan gyengének érzem magam, idáig a gépig is alig tudtam eljönni . :(:(

2010. nov. 23. 08:38
 22/34 A kérdező kommentje:

Úristen , na nemár :( szívinfarktus. Mind a 2 link ugyan azt irja le ami velem történt .:(

és tényleg halálfélelmem volt.:(

mondtam anyámnak amikor rámjöt ez a valami h megfogok halni, erre még ö is rosszul lett elsápadt,de aztán hálistennek jobban lett. :(

2010. nov. 23. 08:49
 23/34 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem tudom, mit mondott az orvos, de szerintem ez azért nem ilyen súlyos dolog lesz. Az infarktust ki is zárhatjuk, ha az lett volna, már nem igazán élnél, legalábbis nem "mennél" az orvoshoz, hanem vinnének.


Első blikkre én azt mondanám, hogy benyaltál valami vírus, ami a gyomrodra ment, vagy romlott volt a parizer, amit ettél.

Én pont ilyen tünetekre ébredtem, mikor ételmérgezésem volt. Hányinger, zsibbadás, szédülés (majdnem elájultam), hasmenés, addig tartott szédülés (le is izzadtam + szívdobogás), míg ki nem hánytam, amit ki kellett.

De utána is még napokig gyenge voltam.


Úgyhogy ne pánikolj, szerintem sem infaktusod nincs, se pánikbeteg nem vagy.

A vérnyomásodat viszont érdemes lenne ellenőriztetni. A 150-160-at lehet, hogy elmértétek, előtte pár percig nyugalmi állapotban kell lenni, nem lehet sétálgatni, mérés közben nem lehet beszélni stb. Ha valóban ennyi, kezelni kell (legalábbis kivizsgálni, mitől lehet ennyi ilyen fiatalon), sportolnod kell, kerülni a zsírt és a sót, ha túlsúlyos vagy, le kell fogynod és tilos kávét, kólát, mindenféle koffeines italt inni, teát is csak gyengét és csak módjával. Ha nem akarsz tényleg infarktust kapni, vagy idő előtt elpatkolni valami hasonló betegségben.

Ha tényleg ennyi a vérnyomásod nyugalmi állapotban, az önmagában is okoz rosszullétet. Nekem már a 144 is okozott.

2010. nov. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Mit mondott az orvos?
2010. nov. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Nyugi már!Nagyon fiatal vagy még az infarktushoz,másrészt,az infarktus igen gyorsan lezajlik(magyarul:gyorsan öl)tehát,ha nálad infarktus kezdődött volna hajnali 1-kor,akkor már nem élnél,hacsak be nem vittek volna azonnal a kórházba!Tehát nincs infarktusod.De mindenképp menj el orvoshoz,aki el kell hogy küldjön kivizsgálásra,ami azt jelenti,hogy néhány vizsgálatra kapsz beutalót,vérvétel,szívvizsgálat,ezekre jó lenne,ha eljutnál.Addig pedig ne nyugtalankodj,mert az ideges embert hamarabb elkapja a pánikroham.Igyál egy kamilla vagy citromfű teát,ha van otthon valeriána azt bevehetsz.Ne félj,nem vagy halálos beteg.Elhiheted ezt egy volt pánikbetegnek.
2010. nov. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

*aki el kell hogy küldjön kivizsgálásra


Csak ha nincs egyértelműen megállapítható betegsége. Oké, hogy mi nem vagyunk orvosok, de nem kizárt, hogy ő ránézére tudni fogja.

2010. nov. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
most értem haza az orvostol , meg vizsgált , megmérte a vérnyomásom, 150 per 109 volt , és azt mondta hogy a szivem nagyon szaporán ver, és telefonált a városba a korházba h menjek be, és már most akart beküldeni, én meg mondtam neki ma nem megyek be , majd holnap reggel , és adott beutalot a gyerekosztályra.Az lenne a kérdésem hogy, az mit jelent , az van ráirva hogy kérem a beteg felvételét, akkor az azt jelenti hogy bent kell maradjak? :'( , vagy csak kivizsgálnak és jöhetek haza?
2010. nov. 23. 11:26
 28/34 anonim ***** válasza:

Nem, ez azt jelenti, hogy kéri, hogy tartsanak bent.

Mondjuk szerencsésebb lett volna, ha már ma mész, ha ilyen súlyosnak ítéli. Ha nem akarsz maradni, saját felelősségedre távozhatsz, de ilyen vérnyomással talán nem kéne szaladgálnod.

Legalább annyival okosabb lettél, hogy szinte 100%, hogy az összes problémádat a vérnyomásod okozza.

Tehát nem vagy pánikbeteg, nincs infarktusod, sem ételmérgezésed. Kérdés, hogy mitől magas a vérnyomásod. Ha már 1 éve is az volt, akkor valószínűleg gyógyszert fogsz rá kapni és sokkal egészségesebben kell majd élned.

2010. nov. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Bent kellesz maradnod egy pár napig ez azt jelenti...Kivizsgálnak,megállapítják mi a bajod,kapsz rá gyógyszert és már jöhetsz is haza.Ne aggódj én sokkal fiatalabban is feküdtem bent többször.Ki lehet bírni.Vigyél magaddal egy jó könyvet vagy újságot,hogy a vizsgálatok közt ne unatkozz...
2010. nov. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj,semmi különlegeset nem csinálnak veled,csak megfigyelnek,meg pár vizsgálat,gondolom,szívvizsgálatok(ez teljesen fájdalom mentes,nekem már az összeset végigcsinálták),vérvétel,mindennapos vérnyomásmérés.Ezekre számíthatsz.Én biztos vagyok benne,hogy szorongás okozza az összes bajodat,a vérnyomás problémát is.
2010. nov. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!