Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valami bajom a folytonos...

Lehet valami bajom a folytonos macskaszartól? A barátnőm állatmentő, de nem mennek olajozottan a dolgok.

Figyelt kérdés

A barátnőm állatmentő, a lakásában van vagy 18 macska most. ( a legtöbb 37volt) kicsik, nagyok.

Nagyon tisztelem ezért, sokszor éjjel csinálja munka mellett, de szerintem ez már így tarthatatlan.

A lényeg, hogy sok cica nem szobatiszta és másfél éve a szobánkban is vannak kennelek már. Egyre nehezebb az örökbe adás.

A cumisok miatt 2óránként kel Sokszor éjjel is. Én bírom a nemalvást,segítek is neki maximálisan, de a nem szobatiszta cicái miatt sokszor már orrfacsaró savanyú bűz van. Van hogy nem találjuk éjjel, hova kakáltak. Van hogy reggelig 4- 5 kupac kakit szagolunk alvás közben.

A betegek szeparálása miatt nem tudjuk kirakni őket.

Gondoljátok el beteg hasmenéses, kezelés alatt álló cicák.

A szelídek hely hiányában szabadon is vannak.

Most valamelyik olyan helyre vecézett, hogy két napig nem találtuk.

Orrfacsaró bűz van, minden ablak nyitva van általában, ha a barátnőm épp nem győzi én meg dolgozom.


Szerintetek ettől lehet valami bajom? Egy ideje ezen gondolkodom.

Maximálisan fertőtlenitünk, de nem elég az se.

24 ből 24et én se bírok fent lenni.


Tehát konkrétan, hogy hosszú ideje egy légtérben vagyok a macska fekáliával lehet valami egészségügyi bajom??


Itthon már semmit nem eszünk ezért amúgy is, rendeljük a kaját.


A cicákat is nagyon sajnálom.


Leginkább olyan emberek akarnak örökbe fogadni akikre egy cserép virágot nem bíznék, legutóbb is visszakértünk egy macskát mert két napja kizárták az erkélyükre hogy idegesíti a gyereket, mint kiderült víz nélkül.



ma 10:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Vannak elkapható betegségek, elég beírni a keresőbe, kidob egy csomó cikket. Betegségen kívül a komfortérzetnek is rossz, ráadásul a macskáknak sem tesz jót, ha össze vannak zsúfolva. Szép dolog az állatmentés, de akkor, ha megvannak teremtve hozzá lehetőségek.

Amúgy ha valamelyik macska fertőző betegséggel küzd pláne lennie kellene egy külön helynek ahol nincsenek egy légtérben az egészséges cicákkal

ma 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a baj az ingyenes örökbefogadásról, hogy nem becsülik meg az ingyen kapott állatot!

Aki kemény pénzt fizet, az garantáltan megbecsüli es van pénze eltartani, orvoshoz vinni.

Azért nem szeretem, hogy ingyen adnak állatot, de megértem, hogy ígyis nehéz örökbefogadni, de azért nem lesz jóvége az örökbefogadásnak

ma 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

10. Igen ez tervben van.

Nekem is ez volt az első gondolatom mikor felállt ez a helyzet. Keresünk is. Viszont sajnos 15 millióból ami lenne rá egyéb okokból a lakás eladása után( ennyiért keresünk) csak putrikat kapni, massze Budapesttől.


A legtöbb állatmentő szervezet megélhetési és ők is szarban vannak. Az állatok etetése brutális kiadás mindenkinek és ebben a gazdasági helyzetben már a leselejtezett nyers húsért is ölik egymást.


Vidéken sokkal kevesebb lenne a lehetőség, nincs helyben munka, nagy a szegénység.

Ezért vacillálunk nagyon rajta, az ingatlanok keresése is idő/ energia.


És ilyen hendikeppes háttérrel, a sok gondozandó állat miatt nem hiszem, hogy lenne energiánk pluszpénzt keresni és felújítani, korszerűsíteni.

ma 11:01
 14/22 A kérdező kommentje:
12.es. Igen, ebben teljesen igazad van, sajnos így van. :-(
ma 11:10
 15/22 anonim ***** válasza:
64%

Ahogy elnézem ez már valami függőség lehet.

Én egy ilyen hülyét simán otthagynék.

ma 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet bajod. Sok fertőzés cseppfertőzéssel is terjed, ezt ilyen körülmények között nem tudjátok elkerülni, a macskákat sem egymástól megfelelően elkülöníteni. Egy lakásban ennyi macskát tartani nem egészséges dolog és általában az állatvédők pont az ilyen helyekről mentik az állatokat.
ma 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 lizzi77 ***** válasza:
100%
Nézd,én is legszívesebben állatmenhelyet tartanék fent,csak még nem nyertem a lottón.A helyzet az,hogy kicsúszott a kezetekből a helyzet,könnyen eldurvulhat ilyenkor a szitu,...csak még egy cica,az még elfér...stb,megértem,de reálisan azt mondom,hogy próbáljátok megbeszélni,mi az az állatmennyiség,ami jelen helyzetben tudtok kezelni,a többi gazdásítani kellene.Venni egy tanyát,ahol több helyezték lenne ,tudom,hogy irtó nehéz.Próbáljatok egy alapítványt létrehozni,úgy talán több támogatást kapnátok.Sajnos ha bevette magát a szag meg a vizelet a falakba,az tégláig le kell verni és újra vakolni, különben nem fogjátok tudni eladni a lakást,és igen,az ammónia és a mikrorészecskék miatt van benne eü kockázat is.
ma 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

16.os.

"Egy lakásban ennyi macskát tartani nem egészséges dolog és általában az állatvédők pont az ilyen helyekről mentik az állatokat."


Te nem vagy tisztában a realitással, kik az állatvédők és mit csinálnak.

Nekünk is okoztak már kárt.

Nálunk még jó és kényelmes hely van. Ez nem egy kis lakás, egy nagypolgári lakás, majdnem egy fél szint itt.

Csak nem a legjobb kerületben.


A legtöbb állatvédő szerv.megélhetési...

Sajnos. Egymástol lopkodják a macskákat.

Egymást ölik, támadják.

Cicamica halálgyára, Venom-Újratöltve, Takarodj, Árva Kutyusok - FB oldalakat ajánlom hogy képben legyél...



Pont a helyzet jobbátetelén vagyok..

ma 14:58
 19/22 anonim ***** válasza:
82%
Bajotok már van mindkettőtöknek, de nem közvetlenül a macskaszartól, hanem a mentális ferdüléstől. A túlzásba vitt segítőkészség már betegség, amit kezelni kell. Az ember elsősorban saját magáért felelős és nem másokért. A városi macskák amúgy is túlszaporodtak és megölik az énekesmadarakat. A macskaszar, mint olyan nem az "illata" miatt lehet káros, hanem a benne található férgek, féregpeték, kórokozó egysejtűek, baktériumok és vírusok miatt.
ma 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

17. igen, ez a cél.

Az alapitvány szóba került már, bár nem vagyok képben még a lehetőségekkel.

Sajnos most rengeteg lett a macska, adunk örökbe, hirdetem, de nagyon nehéz.

ma 15:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!