Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valami bajom a folytonos...

Lehet valami bajom a folytonos macskaszartól? A barátnőm állatmentő, de nem mennek olajozottan a dolgok.

Figyelt kérdés

A barátnőm állatmentő, a lakásában van vagy 18 macska most. ( a legtöbb 37volt) kicsik, nagyok.

Nagyon tisztelem ezért, sokszor éjjel csinálja munka mellett, de szerintem ez már így tarthatatlan.

A lényeg, hogy sok cica nem szobatiszta és másfél éve a szobánkban is vannak kennelek már. Egyre nehezebb az örökbe adás.

A cumisok miatt 2óránként kel Sokszor éjjel is. Én bírom a nemalvást,segítek is neki maximálisan, de a nem szobatiszta cicái miatt sokszor már orrfacsaró savanyú bűz van. Van hogy nem találjuk éjjel, hova kakáltak. Van hogy reggelig 4- 5 kupac kakit szagolunk alvás közben.

A betegek szeparálása miatt nem tudjuk kirakni őket.

Gondoljátok el beteg hasmenéses, kezelés alatt álló cicák.

A szelídek hely hiányában szabadon is vannak.

Most valamelyik olyan helyre vecézett, hogy két napig nem találtuk.

Orrfacsaró bűz van, minden ablak nyitva van általában, ha a barátnőm épp nem győzi én meg dolgozom.


Szerintetek ettől lehet valami bajom? Egy ideje ezen gondolkodom.

Maximálisan fertőtlenitünk, de nem elég az se.

24 ből 24et én se bírok fent lenni.


Tehát konkrétan, hogy hosszú ideje egy légtérben vagyok a macska fekáliával lehet valami egészségügyi bajom??


Itthon már semmit nem eszünk ezért amúgy is, rendeljük a kaját.


A cicákat is nagyon sajnálom.


Leginkább olyan emberek akarnak örökbe fogadni akikre egy cserép virágot nem bíznék, legutóbb is visszakértünk egy macskát mert két napja kizárták az erkélyükre hogy idegesíti a gyereket, mint kiderült víz nélkül.



ma 10:26
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja az ilyen egyszerű kommentektől kíméljenek meg, hogy költözzek el, stb. Nem szeretném cserben hagyni, egyedül nem bírná. Közösen vállaltuk ezt.
ma 10:32
 2/21 anonim ***** válasza:
28%

Attól is, szőrtől is.

Ha meg majd gyereket akarnátok, akkor már magzati korban súlyos betegségeket okozhat a macska. A várandós nőket az orvosok óva intik a macskatartástól.

Ha pedig a barátnőd egész farmot tart a lakásban, s nem képes patyolat tisztaságot tartani az állatok között és a lakásban, akkor alkalmatlan rá. Az ilyen "állatmentő" rögeszméstől usgyé, nagyon messzire.

Az ápolatlan macskák bűzét a ruhád, a hajad, a bútorok kárpitja, de még a vakolat is beissza.

ma 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
40%

Lehet bajod. Lakasban , egy légtérben ez nem normális. Disznót vagy tehenet sem tart az ember lakasban. Ennyi macska már felér egy tehennel.

Baratnoddel sem stimmel valami, bocsi.

ma 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
48%
Belélegzed a macskafertőt.
ma 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

2es. A macskák ápoltak.

Értelmes, objektív, reális válaszokat várnék, hátha..

Nem szőrallergiás agyikűnk se.

4es.

ma 10:41
 6/21 anonim ***** válasza:
74%
Ezt biztosan nem az itteni közösségtől kérdezném. Az egyik azonnal előhozakodik a gyerekkel (tipikus), a másik meg lehet macska, vagy állatgyűlölő. Én azt mondom erről az állatorvost, akihez jártok, és a háziorvosodat kellene megkérdezni, az a biztos.
ma 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
2. egyenlőre még nem akarunk gyereket. Tiszta ban vagyok a toxoplazmózissal.
ma 10:43
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagyok macskagyulolo, de légyszíves mielőtt lepontozol, gondolj már bele, hogy mennyi szardqrabka, macskapisi, szőr, stb repked a macskák miatt a levegőben...

Apoltak a macskak, mégis budos van? Szerinted ez normális?


Most megerősítést varsz, hogy ez normális, a többi választ még le fogod szólni?

ma 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha a macskák kaptak féreghajtót es ki vannak kezelve, akkor nem fertőző. De lényeg a higiéniai szabályokat betartani, mindig macska simogatás után, evés előtt alapos kézmosás. Ez nagyjából megvéd mindentől.

Es evőeszközök legyenek elzárva, sterilek. És tiszta kéz mikor eszel. Ennyi.

A barátnőd nagyon jólelkű nő lehet, vigyázz rá!

ma 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem költöztök valami tanyára, vagy nagy kerttel rendelkező kertes házba?

Lehet ott is fedett keneleket kialakítani kint a kertben, így elszökni se tudnának.

Menhelyeken keresztül támogatást is kaphatna rá. Egy állaentő ismerősöm így csinálta, külön lakrészt húztak fel a mentett kutyáknak támogatásokból.


Amúgy meg ja, tiszta fertő ez az állapot amiben éltek. A macskáknak se jó. Lefertőzik egymást.

Tudom, hogy nehéz örökbeadni.

Ha a fent leírt opció nem játszik, talán elkellene gondolkodni abban hogy ivartalanítjátok a macskákat és utána visszaengeditek őket.

A végtelenségig nem lehet halmozni a lakásban a macskákat.

ma 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!