Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan való szaunázni, "wellne...

Hogyan való szaunázni, "wellnessezni", ha a következőek adottak?

Figyelt kérdés

Van

3 finn szauna (igaz abból úgy hírlik csak egyet működtetnek),

1 aroma szauna,

1 gőzszauna,

1 sóterápiás helyiség,

Ugyan hideg vizes medence nincs, de van helyette

Jégkása,

És vàltozó hőmérsékletű, de többségében hideg élményzuhanyzó.

Rendes hideg-melegvizes, de nyitott zuhanyzó.

Adnak 1 nagy törölközőt és

1 kisebb vékony textilt.



Tudom béna a kérdésem, de nem voltam még egy nyomorult szaunában sem korábban, nemhogy wellnesszezni..



Eleve mire való a kisebb vékony textil és mire a törölköző?


Ha egy egészséges felnőttről van szó, mennyi időt javasolt/szabad/való bent lenni a felsorolt helyiségekben?

Lényeges-e a sorrend?

A jéggel mit kell csinálni igazából?

Mikor való a hideg vizes élményzuhany?



Még egy fontos! Papuccsal be lehet menni, vagy azt minden esetben le kell tenni?


Meg úgy mégis mi az etikett akár a szolgáltató felé, akár a többi vendég felé?



Bármi eszetekbe jut, jöhet, mert nagyon elárvult vagyok a témában...!

Köszi!!!



tegnap 23:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Előtte alaposan (tusfürdővel, azt már nem is írom, hogy meztelenül, mert hogy máshogy) lezuhanyozol, és megtörölközöl. A szaunába szárazon megyünk be.


Két törölköző a minimum: egyikre ráülsz, de mindenhol legyen alattad, a lábad alatt is! hogy ne a fára izzadj. A másikat tusolás után törölközésre használod. A nagyobb, vastagabb törölköző az, amelyikre ülsz a szaunában, a másik kint marad. Ha hosszan szaunázol, több törölközőre is szükség lehet, mert csuromvizesek lesznek. A fehér lepedőt a nyusziknak adják, akik szégyenlősek és azzal bugyolálják magukat. Haszna nincsen.


10-15 percet tölts a szaunában, amennyit bírsz. Utána kicsit hűlj le a szabad levegőn, tusolj hideg vízzel, és mehetsz merülőmedencébe, ha van. Izzadtan medencébe menni nem szabad! Aztán séta vagy pihi a nyugágyon, amíg helyreáll a vérnyomásod.


A jégből vihetsz egy marékkal a szaunába (haladó versenyzők kis törölközőbe csavarják), és dörgölheted vele magadat.


Papucsot a szaunába nem szabad bevinni, csak azon kívül használd.


Én csak a finn szaunát használom, a többi bohóckodáshoz nincs türelmem. Ha a gőzfürdőben van sós peeling, akkor azt esetleg. Gőzfürdőbe törölköző nélkül megyünk be, és lemossuk a követ, mielőtt pucér fenékkel ráülünk.

ma 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!