Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincrögzítő csak orvosi...

Gerincrögzítő csak orvosi receptre kapható?

Figyelt kérdés

Eléggé rossz a tartásom, és elég sokszor fáj a hátam. Azt olvastam a neten, hogy erre van jó rögzítő. Rendltem is a neten, de hát kínai meg gagyi, és néhány helyen kidörzsöli az oldalamat. Láttam hasonlókat másokon. Ilyet hogy lehet szerezni ami jobban méret? Vagy ezeket már csak az orvos írhatja fel?


Valami ilyesmit szeretnék:


[link]


Van erre valahogy lehetőség, vagy mindenképpen kell orvos akinél "kisírom", hogy írjon fel egy ilyet?



#gerincrögzítő
szept. 8. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Orvos nélkül ilyet használni kifejezetten veszélyes!
szept. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miért veszélyes? Ha pl. kínából rendelhető, és milyen bajom lehet tőle?
szept. 8. 21:41
 3/11 anonim ***** válasza:

Maga a konstrikció nem az. A gerincet így rögzíteni azt eredményezi, hogy tönkremegy, ha nem mozog, akkor a csigolyák meg az izmok károsodnak.

tartásjavításra megfelelö gyógytorna vagy sport hatásos, az ilyen kuruzslások nem

szept. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert az ilyesmit személyre szabottan gyártják le, ha szükséges, nem univerzális. Nincs 2 egyforma testű ember.
szept. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Amit vettem nagyon, jó minden fájdalom elmúlik. Gondoltam hátha van jobb de akkor marad ez. Köszi a válaszokat (mindenkinek ment a "zöld").
szept. 8. 21:54
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Gerincfűző néven láttam ilyet, gerincferdülésre egyedileg gyártják. Mivel elsorvadnak alatta az izmok, így gyógytorna nélkül ezzel közép és hosszú távon nagyon komoly károkat okozol magadnak. Jobb lenne, ha kisírnád az orvosnál a kivizsgálást és a gyógytornát.
szept. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Sajnos 6 hónapra kaptam időpontot... Addig kéne valahogy kihúzni valami ilyennel. 6 hónap alatt csak nem történik probléma. Főleg, mert nagyon jó mert egyátlalán nem fáj. Elmúlik minden fájdalom.
szept. 8. 22:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Pl. gipszben pár hét alatt szemmel láthatóan eltűnnek az izmok. Én azt javaslom, hogy minél kevesebb ideig vedd fel a rögzítőt és inkább hagyományos fájdalomcsillapítót használj. Nekem ez a videó is sokat segített, de az egyénre szabott gyógytorna még hatásosabb lehet:

[link]

szept. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6 hónap alatt megszünnek a hátizmaid teljesen, ha nem akarsz egész életedre megrokkanni, ne használd ezt a hülyeséget!
szept. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9: és ezt hogy képzeljem el, akkor már akár örökre kellhet használjak egy ilyet?
szept. 13. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!