Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Orvosi alkalmassági vizsgálat...

Orvosi alkalmassági vizsgálat mennyi idő alatt kerül fel a "felhőbe"? Mennyi lesz a büntetés ha megállít a rendőr három-négy napja lejárt jogosítvánnyal?

Figyelt kérdés
Lejárt a jogosítványom és ahhoz kellett a vizsgálat viszont valamilyen hibaüzenetet dobott ki a gép az orvosnál, de az igazolást ki tudta nyomtatni. Online indítottam el a jogosítvány újítási folyamatot ami szerint nincs érvényes orvosi alkalmaságim. Állítólag smst kellett volna, hogy kapjak a hiányzó részekről, de nem kaptam semmilyen értesítést és az ügyfélkapu is azt mutatja, hogy nem indult el a folyamat mert nincs orvosi.
máj. 31. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Vagy azonnal bekerül az EESZT-be (’felhő’), vagy sose. A háziorvosom biztonságosan ír e-receptet, e-beutalót (ezek is az EESZT-be kerülnek), de a vezetői engedély orvosi alkalmassági vizsgálat eredményét neki sem sikerült az EESZT-be juttatni. Nem volt hibajelzés, és a kinyomtatott papíron alul ott van, hogy az „EESZT által automatikusan generált kivonat az elektronikusan továbbított dokumentumról.”. Csak hát, a dokumentumnak se híre, se hamva az EESZT-ben. Megkérdeztem, de az volt a válasz, hogy nem lehet vele semmit kezdeni; lehetett volna új vizsgálatot kérni, fizetni, de semmi biztosíték nem volt arra, hogy akkor odakerül a dokumentum.

Bár volt nem egészen egyéves fényképem a nyilvántartásban, mégsem igényelhettem online a vezetői engedélyt.


2021. május 14-től az engedély nélküli vezetés szabálysértési elzárással is büntethető szabálysértés lett.

Megszűnt a taglalás (sose volt, lejárt érvényességű, más járműkategóriára érvényes stb.), és az is, hogy ezekhez egyenként kötelezően alkalmazandó bírságösszegeket rendelt jogszabály.

Szabálysértési elzárással is büntethető szabálysértés esetén a bírság legalacsonyabb összege hatezerötszáz, legmagasabb összege négyszázezer forint. Ezen belül a bírságot kiszabó hatóság állapítja meg az összeget.

A kiszabható szabálysértési elzárás hatvan napig terjedhet. A szabálysértést megállapító hatóság dönt arról, hogy kezdeményezi-e; ha igen, akkor a határig bíróság állapítja meg a mértékét.

Egy hónaptól tizenkét hónapig terjedő időtartamban, hónapban megállapított vezetéstől eltiltást is alkalmazhat a szabálysértést megállapító hatóság. Ha az eltiltás eléri a hat hónapot, akkor csak utánképzés elvégzésének igazolása esetén kapható vissza a vezetői engedély.

A jogszabályalkotó célja a szigorúbb büntetés volt; egyidejűleg az eltiltás alatti vezetés szabálysértésből, bűncselekmény lett. Nem tudom, hogy a gyakorlat milyen mértékben lett szigorúbb.

máj. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor azt hiszem buktam ezt a kört. A kormányablakban azt mondták hogy nem tudják folytatni a jogosítvány megújítását merthogy online elkezdtem és abba nem tudnak belenyúlni, fejezzem be online. Esetleg a kormányablakban nem tudják feltölteni az igazolást ha be viszem papír formátumba?

A büntetés elkerülése végett kénytelen leszek valahonnan fuvart keríteni:(

Köszönöm szépen a segítséget

jún. 1. 01:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen valószínűnek tartom, hogy a kormányablak, okmányiroda ügyintézője nem tudja feltölteni. Sőt, hogy senki sem tudja. Nem azért, mert ismerem a jogosultságaikat, hanem a működési elv miatt.


A személyes alapadatok eleve ott vannak az EESZT-ben, a vizsgálatot végző orvos csak a kért alkalmassági csoportot jelöli be, és azt, hogy alkalmas, vagy sem; illetve a korlátozás(oka)t – pl. csak szemüvegben vezethet –, és ezt rögzíti. Például, hogy meddig tart az alkalmasság, azt az EESZT számolja ki. A kinyomtatott papír csak bizonylat arról, hogy az EESZT-ben készült dokumentum; ahogy azt idéztem is a papír aljáról.

Tehát, nem a papír kerül feltöltésre, hanem a feltöltésről készül igazoló papír. Nálam, ez az igazolás hamisnak bizonyult; de itt olvasott jónéhány kérdés, válasz alapján nem csak nálam.


Arról nincs tapasztalatom, hogy sikertelen online igénylés esetén mi a megoldás. Mivel megnéztem az EESZT-ben, és láttam, hogy ott van ugyan az orvoslátogatás, de nincs ott a dokumentum, nem is próbálkoztam az online igényléssel. (A háziorvosnál érdeklődtem akkor válaszolta azt, amit írtam, hogy nem tud vele mit tenni. De, a működési elvből ez következik is.)


// Onnan tudom, hogy az érvényességi időt az EESZT számolja ki, mert korábbi vizsgálatnál figyelmeztetett a háziorvos, hogy ne lepődjek meg, születésnaphoz igazítás miatt rövidebb érvényesség lesz, mint a megszokott. Megköszönve a figyelmeztetést, mondtam, hogy nálam nem, mert az csak két évet meghaladó érvényesség estén van, nekem az életkorom miatt már csak két év az érvényesség. Azt válaszolta, hogy nem ismeri a jogszabályt, csak annyit tud, amennyit mondott; de mindegy, mert nem ő számolja ki az érvényességet, majd meglátjuk „mit dob a gép”. Aztán mielőtt ideadta a kinyomtatott papírt, megnézte, és mondta, hogy úgy van, ahogy mondtam. Tehát, nem is tudta hogyan van, mégis meg lett állapítva a lejárati idő, méghozzá jogszabályhelyesen.

Kicsivel később módosították a jogszabályt: a 2. csoportú alkalmasság esetén sincs születésnaphoz igazítás, és 1. alkalmassági csoport estén sincs rövidülés, mert a lejárati idő ez érvényességi időt meghaladó első születésnapig tart.

jún. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget.

Az online felületen találtam olyan lehetőséget, hogy vissza vonni az ügyintézést, (akkor gondolom lezárja az ügyet) újra bepróbálkozom az igazolással személyesen a kormányablakban.

Mivel az otthoni hölgy azt mondta hogy online folyik a dolog abba nem tud belenyúlni, ha lemondom akkor gondolom tud valamit tenni.

jún. 2. 01:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!