Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik kövérek azok miért tömik...

Akik kövérek azok miért tömik magukba továbbra is a hízlaló egészségtelen szar kajákat?

Figyelt kérdés
Nem is drágább az egészséges vagy kevésbé egészségtelen kaja. Már azzal sokat lehet elérni ha a cukor nélkül issza valaki a kávéját meg nem iszik cukros üdítőket meg nem eszik fehér kenyeret meg péksütit meg ilyen szarokat. De akárhol dolgoztam a dagadt kövér elhízott férfiak és nők ezeket eszik. Meg desszertet rendelnek meg fagyiznak amikor pont ők azok akiknek rohadtul nem kéne. Még egy nem elhízott embernek is egészségtelen nem hogy nekik. Akkor miért?
aug. 16. 20:12
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

"Egyébként nem igaz, hogy nem sokkal drágább a minöségi alapanyag.


Húsból, zöldségböl is a többszöröse, ha az ember nem az ipari agyonkezelt cuccokat veszi."



Lehet megkövezni de rosszhiszemű feltételzésem hogy rengeteg oénzt költenek szar kajára. A cukros üdítők meg a péksütik helyett ezeknek az árából fussa zöldségre is nem beszélve akik cigit is vesznek.

aug. 16. 21:55
 32/39 anonim ***** válasza:
61%

" A cukros üdítők meg a péksütik helyett ezeknek az árából fussa zöldségre is nem beszélve akik cigit is vesznek."


Hát az édesítöszeres sem sokkal jobb, csak másképp szar.

Péksüti megint csak érdekes téma, mert szeretem a jót, de ahol élek, pl. csak a töröknél lehet jót kapni, ami nincs agyonélesztözve és vastagon cukorral leöntve.

Sós péksütit máshol meg esélytelen is.


A cigit ne is részletezzük, volt barátnöm fiatalon, akinek az anyja a gyerekeken spórolt, mert neki a cigi jár, ha dolgozik. És akkor még olcsó volt.

De ezt a függöséget lehet betegségnek is hívni simán, én 14 éve letettem. Nem bántam meg.

aug. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Egészséges kajáktól híztam el. Egyszerűen túl sokat eszem. Pl 6 kg fügét egy délután alatt
aug. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

"Hát az édesítöszeres sem sokkal jobb, csak másképp szar."



?? Ki beszélt itt édesítőszerről? Vizet tudsz inni a csapból. Ha onnan nrm jó akkor a legolcsóbb ásványvíz is tökéletes

Semmi hülyeséget nem kell venni emellé. Illetve vehetsz de csak akkor ha a normális kaján felül van rá pénzed. De amúgy is vehetsz de akkor nem ér azt mondani hogy "drága a zöldség" amúgy millió egy esetben konkrét számokkal és nennyiségekkel le volt már vezetve ezen az oldalon is hohy nem drágabb zöldséget venni. Nyilván nem a meglévő eddig is megzabalt dolgok mellé kell elképzelni hanem teljesen nulláról újra kitalálni hogy mikot mit mennyit vásárol az ember.


"Péksüti megint csak érdekes téma, mert szeretem a jót, de ahol élek, pl. csak a töröknél lehet jót kapni, ami nincs agyonélesztözve és vastagon cukorral leöntve.


Sós péksütit máshol meg esélytelen is."


Teljesen mindegy hogy épp melyik milyen finom vagy nem jó vagy élesztős vagy nem vagy sós vagy nem. Egyik sem megfelelő étel és nem éri meg megvenni.



"A cigit ne is részletezzük, volt barátnöm fiatalon, akinek az anyja a gyerekeken spórolt, mert neki a cigi jár, ha dolgozik. És akkor még olcsó volt."


De mennyi ilyen család van..Mellette sírnak hogy nincs mit enni de a cigi ott lóg a szájában a behűtött sör pedig a hűtöben.


"De ezt a függöséget lehet betegségnek is hívni simán, én 14 éve letettem. Nem bántam meg"


Ehhez csak gratulálni tudok. Bár én soha nem cigiztem de látom mennyire rá vannak kattanva és nagy szó ha valaki le tudja tenni.

aug. 16. 23:28
 35/39 anonim ***** válasza:

"?? Ki beszélt itt édesítőszerről?"

Én. Mert sokan azt hiszik, az egészséges.


"Vizet tudsz inni a csapból."


Teszem is. Szüröm, mert abban jobban megbízom mint az olcsóbb noname ásványvízben. Föleg, hogy az olcsóbbak müanyag palackban vannak, valahogy nekem más íze van mint az üvegesnek.

aug. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

"Egészséges kajáktól híztam el. Egyszerűen túl sokat eszem. Pl 6 kg fügét egy délután alatt"


A füge nem egészséges mert rengeteg cukor van benne. Egy érett gyümölcsben akár 10g cukor is lehet. Értem hogy van benne vitamin meg magas kálium és rost tartalma. De az hogy mi egészséges meg mi nem az egy komplexebb fogalom. Nem is egyértelműen egészségtelen. De nem alkalmas a napi fő táplálék beviteli forrásnak maximum 1 db naponta ha valami édesre vágyik az ember. Te a 6kg füge elfogyasztása és az "egészséges kajáktól híztam el" közé nem tehetsz egyenlőségjelet. Már egy két darab füge megevésével is annyi cukrot viszel be a szervezetedbe hogy a hasnyálmirigyed nem győzi termelni az inzulint (ami elősegíti az inzulinrezisztencia kialakulását).

aug. 16. 23:42
 37/39 A kérdező kommentje:

"Én. Mert sokan azt hiszik, az egészséges."


De én nem hiszem azt hogy az egeszséges lenne. Értem hogy felhoztad de abban a szisztémában amiről én beszéltem szóra sem érdemes mert ez egy egészségtudatos embernél amolyan "magától értetődő" dolog hogy a folyadék az a víz és más nem kell semmi.

aug. 16. 23:45
 38/39 A kérdező kommentje:

"Teszem is. Szüröm, mert abban jobban megbízom mint az olcsóbb noname ásványvízben. Föleg, hogy az olcsóbbak müanyag palackban vannak, valahogy nekem más íze van mint az üvegesnek."



Szerintem a víz és víz között nincsen akkora különbség hogy annak bármilyen mérhető vagy kimutatható élettani következménye legyen és szignifikáns különbséget lehessen megfigyelni az egyik vagy másik fajta vizet fogyasztó személyek egészségi állapotában. De ettől függetlenül ártani nem ártasz vele, ha így szívesebben iszod akkor ahogy öreganyám mondaná


"Ártani nem használ"

aug. 16. 23:49
 39/39 anonim ***** válasza:
69%

Nagyok sarkítva: ige. Viszont a magyarok nagymesterei a kifogáskeresésnek és lustaságnak minden más témában is.


50 pluszos férfiismerősöm kb. 30 kg súlyfelesleg van. Meg akarta magyarázni, hogy nincs ideje sétálni, ami hellyel-közzel még igaz is lehet.

Viszont azt is meg akarta magyarázni, hogy csak karácsony táján tudna egészségesen enni (hogyne), amikor elutazunk vhova, akkor meg nem bírja ki, h cukorbetegként ne zabáljon rétest, bár már picit visszafogja magát.


Nálam ez igénytelenség, hogy pl nyáron izzad, mint az állat és kifolyik a trikóból a hája.

Azt se felejtsük el, hogy a magyarok nagy része borzasztóan tájékozatlan, a táplálkozáshoz sztem kb. 98% egyáltalán nem ért. Azt hiszik, koplalással, vagy napi 2 óra futással kell lefogyni. Még odáig sem jutnak el, hogy főleg a táplálkozáson múlik a dolog. Odáig sem, h nem ártanak kalóriadeficitben lenni.

szept. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!