Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik kövérek azok miért tömik...

Akik kövérek azok miért tömik magukba továbbra is a hízlaló egészségtelen szar kajákat?

Figyelt kérdés
Nem is drágább az egészséges vagy kevésbé egészségtelen kaja. Már azzal sokat lehet elérni ha a cukor nélkül issza valaki a kávéját meg nem iszik cukros üdítőket meg nem eszik fehér kenyeret meg péksütit meg ilyen szarokat. De akárhol dolgoztam a dagadt kövér elhízott férfiak és nők ezeket eszik. Meg desszertet rendelnek meg fagyiznak amikor pont ők azok akiknek rohadtul nem kéne. Még egy nem elhízott embernek is egészségtelen nem hogy nekik. Akkor miért?
aug. 16. 20:12
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

"Azért az az ironikus az egészben, hogy két kommenttel lejjeb már el is kezdted az anyagiak felé való terelést, amikor gondolom még nem olvastad a kommentem."


Ezt te látod bele. Az hogy az egészségügyi ellátó rendszerről beszélek nem jelenti hogy pusztán anyagi érdekből hozom fel. Nem csak a pénz számít. Önmagában az a legfontosabb hogy kevesebb szenvedő beteg ember legyen. Valahogy éreztem hogy erre fogsz ráharapni ponz ezért írtam hogy cinikus vagy.

A sávos egészségügyi hozzájárulást is te vetetted fel hogy én biztos azt akarnám. Tehát te bizonyítottad únfent a cinizmusod (Nem akarnám) mindenki egyformán kapjon ellátást. Ettől még gáz hogy ennyi ember teszi magát tönkre.

aug. 16. 20:59
 22/39 A kérdező kommentje:

"# ez a kommentem meg eleve nem is neked szólt."


Bevallom őszontén nem nézem kinek írok mivel név nélküli mindeni. De az eszmecsere szempontjából nem is annyira lényeges. Igen, tényleg nem nézem csak adott sorokra reagálok.

aug. 16. 21:01
 23/39 A kérdező kommentje:

"Ilyen marhaságot miért mondanék?"


Valaki azt írta:


"Lehet egyszer lesz olyan betegséged, hogy többet fogsz kivenni a rendszerböl, mint a dagattak"


Ez a kommentem erre vonatkozott. Nem tudom te írtad e ha igen akkor erre vártam volna hogy bizonyítsd mennyire mindegy ki elhízott meg ki nem.

aug. 16. 21:03
 24/39 anonim ***** válasza:
50 kilósan mentem férjhez, 50 voltam mikor teherbe estem, 58 mikor a szülészetre mentem. 40 éves koromban elmaradt a menzeszem. És akkor megindult a hízás. Nem eszek zsíros húsokat ( illetve semmilyen húst nem eszek), csak halat, túrót, mértékkel tojást. Fő táplálékom a zöldségfélék, hüvelyesek, krumpli, olajos magvak, diófélék, némi gyümölcs. Az édességet nem szeretem, péksüteményt kerülöm. Húsz év alatt felmentem 90-re.
aug. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

"Ezt te látod bele. Az hogy az egészségügyi ellátó rendszerről beszélek nem jelenti hogy pusztán anyagi érdekből hozom fel."


Azért, mert már annyian annyiszor felhozták.

aug. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

"Nem tudom te írtad e ha igen akkor erre vártam volna hogy bizonyítsd mennyire mindegy ki elhízott meg ki nem."


Betegség szempontjából nem mindegy. Nekem mindegy, ahol élek, engem sokkal jobban zavarnak olyan elemek, akik soha az életben nem fizettek be, de miattuk emelkedik folyamatosan az enyém. De ebbe nem mennék bele.


Egyébként ezt még annak szellemében írtam, hogy azt gondoltam, a több fizetésre megy ki a kérdés.


Amúgy foghatod fel úgy is, ez morbid lesz, de elöbb elhaláloznak, így a rendszert nyugdíjasként már nem terhelik. Tehát az egész valahol kiegyenlítödik.

aug. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

"Amúgy foghatod fel úgy is, ez morbid lesz, de elöbb elhaláloznak, így a rendszert nyugdíjasként már nem terhelik. Tehát az egész valahol kiegyenlítödik."


Szerintem meg mindenki élhetne egészségesen jóval tovabb ha odafigyelne.

aug. 16. 21:40
 28/39 anonim ***** válasza:

Igen, de aki nem akarja, azt nem tudod megmenteni.


Ez ugyanolyan, mint a múltkor láttam 2 hajléktalant, akiknek felajánlottak egy akkora házat, hogy én is megirigyelném, csak hát vidéken.

Annyi lett volna a dolgok, hogy rendben tartják, hogy ne pusztuljon le, mert a tulaj nem tud ott lenni.

Visszamondtak, mert jobb pesten koldulni.


Hasonló a kajával is azoknak, akiknek meg lenne a pénzük, de nem akarják.


Egyébként nem igaz, hogy nem sokkal drágább a minöségi alapanyag.

Húsból, zöldségböl is a többszöröse, ha az ember nem az ipari agyonkezelt cuccokat veszi.

aug. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

"50 kilósan mentem férjhez, 50 voltam mikor teherbe estem, 58 mikor a szülészetre mentem. 40 éves koromban elmaradt a menzeszem. És akkor megindult a hízás. Nem eszek zsíros húsokat ( illetve semmilyen húst nem eszek), csak halat, túrót, mértékkel tojást. Fő táplálékom a zöldségfélék, hüvelyesek, krumpli, olajos magvak, diófélék, némi gyümölcs. Az édességet nem szeretem, péksüteményt kerülöm. Húsz év alatt felmentem 90-re."



Én elhiszem. És nehéz lehet. Azt is elhiszem hogy odafigyel. De valamit biztosan akkor is rosszul csinál akár a mennyiségekkel is lehet gond.

Annyi de annyi példa van rá amikor nagyon nagyon kórosan elhízott emberek fogynak le és tartják a súlyukat életmód változtatással. Amúgy szerintem a krumplit felejtsd el. Én meg nem enném csak hízlal. Valójában nincsen rá szükséget. Hús és zöldség meg zsír menjen. Hidd el hogy fogyni fogsz és éhen sem fogsz halni. Én sem haltam meg. 186cm vagyok és 90kg. Szénhidrátnak csak puffasztott rizst sima rizst meg zabpelyhet eszem minimális mennyiséget napomta. A gyümölcsöket is hagyd a francba mert tele van cukorral. Zöldséget ehetsz minden mennyiségben meg húst. A zsír sem baj. De a szénhidrátot kerüld. A gyumolcs maximum néha desszertnek ha valami édesre vágysz. Nem fogsz elfogyni nem fogsz éhenhalni.

aug. 16. 21:53
 30/39 anonim ***** válasza:
Mert mentális problemáim vannak amiket egyelore nem tudok jobban kezelni. Valaki iszik, valaki cigizik, én eszem.
aug. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!