Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Biztos hogy hormonális problém...

Biztos hogy hormonális problémára utal egy 30 éves nő esetében a pattanásos hát, vagy például az egészségtelen táplálkozás, kevés folyadékbevitel is okozhat ilyen problémát?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok, jelenleg fogamzásgátlót szedek, így nincsenek pattanásaim. Amikor még nem szedtem akkor voltak, amikor abbahagytam 1 évre, akkor ismét megjelentek. Semmi egyéb tünetem nincs, ciklusom rendben volt mindig is (akár szedtem a bogyót akár nem), nem szőrösödtem sose semmi ilyesmi, csak a hátam lesz pattanásos ha nem szedem a bogyót. Ezek alapján mire tippelnétek, lehet valami hormonális problémám attól függetlenül hogy a pattanások az egyetlen tünet? Vagy ezt inkább az egészségtelen életmód okozza? Nem vagyok egyébként kövér, de nem mozgok, keveset iszom és nem igazán eszem egészségesen.
jún. 20. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Hat pedig mozogni Kene hogy ne lóg jon a tokad 5 evmulva
jún. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó, ez oké, jogos. De a kérdésre is tudsz válaszolni?
jún. 21. 08:08
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
Amit leírtál, abban benne van a válasz. Ha akkor nincs pattanásod, amikor fogamzásgátlót (hormont) szedsz, egyértelmű az összefüggés. A kevés mozgás, a kevés folyadék nem szokott pattanást okozni.
jún. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Én úgy tudom, hogy a helytelen táplálkozás okozhat ilyet (cukor, szénhidrát stb.)

Azért fordult ez meg a fejemben, mert egyéb tünetem nincs, illetve nem volt, akkor se amikor nem szedtem a fogamzásgátlót. Nekem emiatt furcsa ez az egész, mert ha valakinek hormonális problémája van, akkor nem csak pattanások jelennek meg, hanem pl. ciklus zavarok is jellemzőek. De lehet ezek szerint hogy önmagában a pattanások is jelenthetnek hormonális problémát?

jún. 23. 17:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak élelmiszerek, amik ronthatnak az állapoton, de a leírtak alapján egyértelmű, hogy akkor nincs problémád, ha szeded a gyógyszert. Vagy ilyenkor diétázol is, máskor meg nem?
jún. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem diétázom..

Akkor valószínűleg érdemes lenne csináltatnom hormon vizsgálatot. Remélem semmi olyan nagy gond nincs, hogy esetleg ne tudjak teherbe esni.

jún. 23. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!