Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meforaltól a hasmenés mikor...

Meforaltól a hasmenés mikor múlik el?

Figyelt kérdés
Újra Meforalt kaptam a Merckformin XR után, mert állítólag változott az összetétele (a Meforalnak), és kevésbé okoz hasmenéses panaszokat. Na most egy napja szedem a maximum adagot, napi 3x850 mg-ot, de természetesen rajtam van a cifrafosás. Nem ettem félre, normális adagot ettem, mégis kijött az egész. Így nem lehet élni, társaságba menni. Hiába szedek mellé probiotikumot, egyszerűen rotyog a hasam, és fosok. Valakinek tapasztalata ezzel az állítólagos új összetételű Meforallal?

tegnapelőtt 14:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, azt nem írtam, hogy fel van építve, Hatodik hete szedem, kétszer fél szem volt a kezdő adag. Elvileg már meg kellett volna szokni, de már a napi 2x850 is fosatott, de a három az durva.
tegnapelőtt 14:17
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Soha, csak majd ha nem szeded.
tegnapelőtt 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Én sosem tudtam megszokni

Nemtudtam mellette dolgozni a munkámat ellátni így más hogy gyógymód után néztem. Nem biztatnak erre ezt mindenki maga tudja, de ez is egy opció.

tegnapelőtt 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnos én sem tudok olyan választ írni, ami segítene Neked, kedves Kérdező.

3-szor 1-et kéne szednem (1000 mg-osat). Napi egyet tudok beszedni (ennyihez hozzá tudott szokni a szervezetem), azt is megfelezve, két részletben.


Az orvos szerint 1 hét alatt hozzá kellett volna szoknom, de azt mondja, hiába írna fel mást, a többi ilyen hatóanyagú gyógyszernek is ilyen hatása van. :(

tegnapelőtt 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor írok a dokinak hogy nem megy, bár biztos fogja még erőltetni, hogy szedjem csak mert meg fogom szokni.
tegnapelőtt 14:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem fogja másfél hónap után azt mondani, hogy meg fogod szokni. Mért lett lecserélve, ha a másik jó volt?
tegnapelőtt 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Minek cserélték le a Merckformin XR-t, ha az bevált? Kérd vissza az előző gyógyszered.
tegnapelőtt 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
IR-es vagyok, cukorterhelés volt, és az inzulin szintek javultak sokat az előző terheléshez képest, de a 60 perces terhelt cukor meg magasabb lett. A Meforalnak állítólag erőteljesebb a hatása a cukorszintre. Annyit kell tudni, hogy extrém stresszes időszakban csinálták a terhelést, szóval lehet az volt az oka, nem tudom.
tegnapelőtt 18:05
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

Ez egy baromság, ugyanaz a két gyógyszer, csak az XR lassú felszívódású, kevésbé okoz hasmenést. Ráadásul sima IR-re nem is feltétlenül indikált a gyógyszer, csak ha PCOS is társul.

Nyugodtan kérd vissza a gyógyszered….

tegnapelőtt 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!