Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jogosan buktam meg ezért...

Jogosan buktam meg ezért elsősegélyből?

Figyelt kérdés

Nem a KRESZ elsősegélyére gondolok hanem elsőéves mentőtiszt hallgató vagyok és elsősegély tantárgyból volt ma vizsgánk.


Azt a szituációt kaptam, hogy gerincsérült beteget kell ellátnom. Odamentem és elkezdtem protokoll szerint helyesen az elsősegély nyújtást, mire azt mondta megbuktam.

Megkérdeztem miért. Azt mondta azért mert nem kérdeztem meg, hogy mit látok. El volt vágva a beteg nyaka és ezt csak onnan tudtam volna meg ha megkérdezem mit látok.


Ez jogos bukás? Kicsit úgy érzem, hogy igazságtalan volt. Elvégre ha ez éles szituáció akkor észreveszem, hogy el van vágva a nyaka magamtól is.



máj. 3. 16:18
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Csak azért furcsa mert gyakorlati órákon meg ha megkérdeztem mit látok akkor meg azt mondta, hogy hát ő honnan tudja, én vagyok ott és nekem kell tudni, hogy mit látok.


Mikor kaptam gyakorlati órán olyan szitut, hogy eszméletlenül fekszik a beteg a földön és megkérdeztem, hogy mi történt akkor folyton azt hajtogatta, hogy hát ő nem tudja, ő csak most sétálgatott erre és akkor látta meg. Akkor mondom jó, mivel nem látok a helyszínen olyan körülményt ami gerincsérülésre utalna így nem kezelem annak. Aztán abba is belekötött, hogy hát de mivan akkor ha ő a tetőről esett le? Mondom akkor valószínűleg látnék valamilyen súlyos külsérelmi nyomot. Aztán azt mondja erre, hogy "mert megvizsgáltad"? Mondom nem de feltételezem látnám szabad szemmel is a jeleit egy magasból való zuhanásnak. Aztán elmosolyodott, majd azt mondta, hogy "na látják itt az élő példa arra, hogy önök nem tudnak elsősegélyt nyújtani"


Nagyon tenyérbe mászó és rohadtul idegesítő. Olyan mintha azt próbálná az oktató tesztelni, hogy ki az aki mentálisan alkalmas erre a szakmára :D

máj. 3. 20:50
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogosan buktál meg első alkalommal is. AED használatánál alap, hogy nem használjuk nedves közegben. Sőt, tilos. Második alkalommal is jogos. Ha nem tudod, hogy mit kell nézni, akkor hogy kezded el vizsgálni? Vérző betegnél nem ABCDE a protokoll. Így már a legelején elrontottad, ha elkezdtél légutat vizsgálni.

Üdv: egy mentőápoló

máj. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

#12 Nyilván én is tudom magamtól, hogy nedves közegben nem használunk AED-et de ez megint olyan szituáció volt, hogy ha élesben megy nyilván van annyi eszem, hogy felismerem, hogy nedves a fű és ne ott defibrilláljunk már. De vizsgán ennyiből, hogy hajnalban fűben fekszik pont nem azon gondolkodtam, hogy nedves lehet a fű. Nyilván logikus így utólag belegondolva de szerintem elsőben ez még túlzás. Főleg úgy, hogy nem egészségügyi szakközépből jöttem hanem csak egy mezei gimiből. Nehéz rögtön így az elején ennyire felvenni a versenyt. Átengedhetett volna egy kettessel aztán ha már többet tudunk, jobban megszokjuk a ritmust akkor ràér ilyenekkel szivatni.


Egyébként tetszik, meg élvezem ezt a fajta részletes, mindent is nézzünk gondolkodásmódot csak még tényleg korainak érzem, hogy kb semmit nem tudunk még és rögtön a mély víz.

máj. 3. 23:48
 14/25 anonim ***** válasza:
82%
Az a baj a mentős szakmával, hogy minden mástól különbözik. Nem úgy van, hogy majd megtanulod gyakorlatban. Az első kivonulásomnál az ajtót nem tudtam kinyitni, annyira ideges voltam, meg bent hagytam a sürgősségi táskát a kocsiban, de 13 másodperc alatt felértem a 3. emeletre. A táskát a sofőr hozta utánunk. Sajnos baromi sokat kell tanulni és folyamatosan fejlődni kell. Nem bukhatsz el apróságokon. Ezért van az iskola, hogy felkészülj a legváratlanabb szitura is, és fejben ott legyél. Ha végzős leszel, akkor nevetni fogsz ezen a kérdésen és te is látni fogod, hogy valóban jogos volt a bukás és megköszönöd a tanárodnak az első komoly leckét. Kitartást!
máj. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
71%

"Főleg úgy, hogy nem egészségügyi szakközépből jöttem hanem csak egy mezei gimiből ... Átengedhetett volna egy kettessel aztán ha már többet tudunk, jobban megszokjuk a ritmust akkor ràér ilyenekkel szivatni."


Majd ha neadjisten a gyereked vagy közeli szerettedhez rohanni kell a mentőnek, kívánom hogy olyan inkompetens egyén menjen ki akit átrugdostak vizsgákon és kegyelemkettessel vitte végig az egyetemet.


Nyilván nem viccből buktatott meg, inkább örülj neki, hogy csak egy vizsga és nem a hibád miatt döglött meg valaki a hibád miatt, aztán magyarázhatnád a bíróságon a baromságaidat, hogy jajj gimiből jöttél meg jajj gyenge képességű vagy.


Ha nem vagy képes fejben felnőni a feladathoz akkor jobb is ha kicsapnak az egyetemről, menj hasábot sütögetni a mekibe azt max odaégeted de nem halnak meg miattad mások.


-egy orvos

máj. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

#14 Persze ez egyértelmű és tiszta. Köszönöm.


Egyébként most beszéltem pont egy levelezőssel. Ő 10 éve dolgozik az OMSZ-nál és azt mondta, hogy ne aggódjak mert őt is megbuktatta ilyeneken.


#15😂😂😂😂 Méghogy orvos. Úgy mint én politikus

máj. 4. 09:04
 17/25 anonim ***** válasza:
50%

16-os, én védőnőnek tanultam és igen, volt olyan szaktársam aki egy anatómiából nem ment át, de apuci pénze miatt felvették az orvosira és el is végezte.


Szóval nem kell kiröhögni a 15-öst, mert vannak ilyen imkompetens brmok, akik apuci pénzén kegyelemkettessel átvergődnek akár még az orvosin is.

máj. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 IgaziÚriember ***** válasza:
69%

"de szerintem elsőben ez még túlzás. Főleg úgy, hogy nem egészségügyi szakközépből jöttem hanem csak egy mezei gimiből. Nehéz rögtön így az elején ennyire felvenni a versenyt. Átengedhetett volna egy kettessel aztán ha már többet tudunk, jobban megszokjuk a ritmust akkor ràér ilyenekkel szivatni."


Bekerültél az egyetemre valami vidéki noname gimnáziumból és még neked áll feljebb hogy konstruktív módon történik a számonkérés? Nem tudtál helyesen válaszolni ezért megbuktattak ilyen egyszerű. Ha nem vagy képes felvenni a tempót akkor eriggyél vissza taktaharkányi coop boltba árufeltöltőnek mert arra a pozícióra talán alkalmas vagy a csekély kompetenciáiddal. Teljesen igaza volt az oktatónak, ez egy egyetem nem bohócképző.

máj. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
#18 Én felbírom venni a versenyt, 4,92 az átlagom ha ezt az egyest nem számolom bele.
máj. 4. 18:32
 20/25 anonim válasza:
85%

Szia!

Szerintem jogos volt. Nehéz úgy bármit mondani, hogy a pontos szituációt nem írtad le, viszont az eddig leírtak alapján feltételezem, hogy egy traumás betegről volt szó. Traumás betegnél, azután, hogy megkérdezted, hogy biztonságos a helyszín, jön a kérdés, hogy látunk-e nagyobb vérzést vagy deformitást. Majd ezután jön, a trauma vizsgálat, ahol a nyakat is vizsgálnod kell, és többek között meg kell kérdezni, hogy látsz-e sérülést rajta. Ha ezek, meg lettek volna kérdezve, akkor számodra is kiderült volna, hogy van egy seb a nyakán. Szituációs vizsgák esetén, mindig konkrétat kérdez pl.: Ne azt kérdezd, hogy Mit látsz a betegen? hanem inkább azt, hogy Láttunk-e nagyfokú vérzést?


Nyilván, kell ahhoz idő, ahogy hogy elkezdjen az agyad "mentőtisztként gondolkodni". Viszont a következő félévben, valószínűleg lesznek olyan tárgyaid, amik az elsősegélyre fognak épülni, és ha ez nem megy, akkor az új tárgyak meg annál inkább nem fognak. Azt tanácsolom, hogy fogadd el, hogy csúszol, és most úgy is jön a nyár, jelentkezz valahova elsősegély nyújtónak, ott tudsz egy pici tapasztalatot szerezni.

Üdv: Egy államvizsga elött álló mentőtiszt hallgató

máj. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!