Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jogosan buktam meg ezért...

Jogosan buktam meg ezért elsősegélyből?

Figyelt kérdés

Nem a KRESZ elsősegélyére gondolok hanem elsőéves mentőtiszt hallgató vagyok és elsősegély tantárgyból volt ma vizsgánk.


Azt a szituációt kaptam, hogy gerincsérült beteget kell ellátnom. Odamentem és elkezdtem protokoll szerint helyesen az elsősegély nyújtást, mire azt mondta megbuktam.

Megkérdeztem miért. Azt mondta azért mert nem kérdeztem meg, hogy mit látok. El volt vágva a beteg nyaka és ezt csak onnan tudtam volna meg ha megkérdezem mit látok.


Ez jogos bukás? Kicsit úgy érzem, hogy igazságtalan volt. Elvégre ha ez éles szituáció akkor észreveszem, hogy el van vágva a nyaka magamtól is.



máj. 3. 16:18
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
#20 Köszönöm szépen a korrekt választ. Sok sikert és kitartást az államvizsgádhoz!
máj. 4. 21:05
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt bármit tennél. Helyszín biztonsága, 360-fok, életveszélyes nagyvérzés, milyen testhelyzetben van, első blikkre mennyire kelti súlyos beteg benyomását.


Ha ezeket tisztáztad a megfelelő védőfelszereléssel,és a helyszínre juttatandó minimum kötelező eszközökkel közelítsd meg a beteget. Ezután kezdheted a betegvizsgálatot.

máj. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
51%
nem jogos. Ez kb az a szint, mintha húznál egy tételt és üres lenne a lap, neked kellene kitalálni, vajon akor ez melyik tétel. Apal, hogy a vizsgához szüskéges infót megadják, ilyen helyzetben is minden releváns információt közölni szokás. LEgalábbis nálam...
máj. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Beszélgettem ma felsőbb éves tisztekkel és elméletileg tavaly olyanokért is buktatott, hogy lovak szaladtak szét a helyszínen (azt abból kellett volna észrevenni, hogy ki volt vetítve egy ló), valamint méhek lepték el akit újra kellett éleszteni. Itt volt aki ezt felismerte de miután megoldotta a problémát odament segíteni és aztán azért buktatta meg mert a méhek visszamentek.


Illetve a legextrémebb amit meséltek az volt, hogy dinoszaurusz volt a házban ahova bementek újraéleszteni.


Agyrém.

máj. 6. 12:31
 25/25 A kérdező kommentje:

Na végül mivel sok panasz érkezett és aránytalanul sok volt a bukás így biztosítottak még egy vizsgaalkalmat amin átmentem 3assal.


Ezúttal nem szívatott a helyszínnel, hanem úgy indultunk, hogy már bent vagyok a házba ahol újra kell élesztenem a pácienst. Az újraélesztés tökéletes volt, aztán tételt húztam és azért lett hármas mert egy eszközt neki kellett odaadnia, nem én vettem elő magamtól a szekrényből.


De legalább meglett így fel tudom venni következő félévben a fontos tárgyakat.

máj. 24. 02:20
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!