Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jogosan buktam meg ezért...

Jogosan buktam meg ezért elsősegélyből?

Figyelt kérdés

Nem a KRESZ elsősegélyére gondolok hanem elsőéves mentőtiszt hallgató vagyok és elsősegély tantárgyból volt ma vizsgánk.


Azt a szituációt kaptam, hogy gerincsérült beteget kell ellátnom. Odamentem és elkezdtem protokoll szerint helyesen az elsősegély nyújtást, mire azt mondta megbuktam.

Megkérdeztem miért. Azt mondta azért mert nem kérdeztem meg, hogy mit látok. El volt vágva a beteg nyaka és ezt csak onnan tudtam volna meg ha megkérdezem mit látok.


Ez jogos bukás? Kicsit úgy érzem, hogy igazságtalan volt. Elvégre ha ez éles szituáció akkor észreveszem, hogy el van vágva a nyaka magamtól is.



máj. 3. 16:18
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Egyébként most csúsztam egy évet emiatt mert már volt belőle egy vizsga, ott azért buktam meg mert párás volt a fű és ott akartam használni az AED-et újraélesztésnél. Nagyon el vagyok keseredve. Természetesen ezt se mondta előre, csak annyit említett, hogy hajnali órákban a füvön fekve találtam rá.
máj. 3. 16:19
 2/25 anonim ***** válasza:
29%
Ez elég hihetetlennek hangzik....
máj. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Elaő kérdés a vb-hez: helyszín biztonságos?

Akkor ha van egy kis gerince, akkor elmondja a helyzetet

máj. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

#3 Nem lehet tőle kérdezni ilyet hanem ezt nekünk kell kijelenteni, hogy biztonságosnak ítéltük. Általában mindig biztonságos, ebbe az egybe nem szokott belekötni.


#2 Pedig ez full komoly sajnos.

máj. 3. 16:41
 5/25 anonim ***** válasza:
15%
Ehhez mentősök orvosok tudnának hozzászólni.Én úgy gondolom minden mentési eset más.A kórházban dolgozó orvosok sem híba nélküliek.
máj. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
82%
Ne is haragudj, de nonszensz, hogy ezt itt kérdezed meg, hozzá nem értőktől. Nem ismerjük az idevágó protokollokat, nem tudjuk, mit kellett vagy nem kellett volna megkérdezned.
máj. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%
Igen, jogosan.
máj. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

#7 Tehát ha kimegyek élesbe a helyszínre akkor nem fogom látni, hogy el van vágva a nyaka, csak ha megkérdezem?


Nem tűnik túl életszerűnek de oké.

máj. 3. 19:10
 9/25 anonim ***** válasza:
70%
Ne legyen már ennyire nehéz a felfogásod... Éles helyszínen nyilván látod mi a szitu, de vizsgán a vb mondja meg, mert nem arra kíváncsi, hogy látsz egy ambubabát. Ezt csak úgy tudod meg, ha megkérdezed, ő meg elmondja pl, hogy tócsában fekszik az ember, amibe belelóg egy kábel. Akkor értelemszerűen nem csinálsz semmit, amíg nincs áramtalanítva.
máj. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
97%
#8: Ez csak pelda volt a vizsgaztato reszerol. Arrol van szo, hogy az egeszsegugyben nagyon gyakran elofordul, hogy kulonbozo problemaknak erosen hasonlo tunetei vannak, es ezert az apro reszletekre is oda kell figyelni, hogy az egyiket meg tudjad kulonboztetni a masiktol, mert lehet, hogy az emlitett, latszolag csekely kulonbseg miatt eltero kezelest kell alkalmazni, vagy valamilyen megszokott modszer ez esetben nem alkalmazhato. Ezert jobb, ha minel alaposabban kerdezoskodsz minden reszlet felol. A James Herriot muveszneven iro angol allatorvosnak volt egy esete, amikor hetekig hiaba kezelt egy kutyat, mert rosszul diagnosztizalta a betegseget. Azt tudta, hogy rendszeresen hany, es ennek megfeleloen kezelte, de csak akkor jott ra a valodi okra (a tapcsatorna szukuletere), amikor a sajat szemevel latta, hogy a kutya nemcsak egyszeruen hany, hanem ivelt sugarban lovell belole. Nyomban meg is kerdezte a gazdajat: "Mindig igy hany?" "Hat, igen." "Es ezt miert nem mondta eddig?" "Mert nem kerdezte a doktor ur." Magyaran, a vizsgaztato a kerdezoskodes elmulasztasa miatt buktatott meg, az elvagott nyak csak veletlenszeru pelda volt.
máj. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!