Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan csökkentsem le az...

Hogyan csökkentsem le az alvásigényemet?

Figyelt kérdés

este tízkor fekszek,fél hatkor kelek,és a felkelés valami keserves,egész nap fáradt vagyok,ami nem jó,mert épp szakmát tanulok,és a felét elfelejtem annak amit hallok. Szünetig már kiirattam magam a dokival,hogy pihenhessek. De a továbbiakban milegyen? Hétvégén van,hogy 12-13 órát is alszok!

Szó se róla,néha kicsit stresszes az életem(párommal élek,háztartás,suli,néha maszekmelók).

17L


2010. okt. 24. 22:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne akard lecsökkenteni, mert nagyon rossz hatással van a testre és az egészségre. Arról nem is beszélve, hogy fáradtan az ember ingerlékenyebb.


De ha mindenképp akarod, akkor egyél nagyon sok TÁPLÁLÓ ételt, hogy legalább abból nyerj energiát. Volt olyan időszaka az életemnek, amikor alig aludtam éjjelente, ezt azzal kompenzáltam, hogy sokat ettem, főleg fehérjéket. Híztam tőle egy kicsit, de sokat el is használtam, valamiből kellett az energia. Viszont a kaja csak kicsit tudja pótolni az alváshiányt. Egy barátom a nagy dózisú C-vitaminra vagy más antioxidánsra esküszik, ami az alvásigényt lecsökkenti. Neki működik, de azért az sem helyettesíti az alvást. A sport is segít azon, hogy csökkenjen az ember alvásigénye, ugyanakkor jobban aludjon éjjel.

Ami még segített nekem, hogy világos lakásba költöztünk, ahol könnyebben kelek fel kevés alvás után is, mert a napsütés felébreszt.

Én is átéltem pont azt, amit Te, úgyhogy megértelek. Jobb életet kívánok Neked!

2010. okt. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Tudom, sokat ezek közül nem lehet kivitelezni. :( Az a másik baj, hogy tanulni nem lehet fáradtan. + még fejlődő korban vagy, ilyenkor nagyon rossz, ha nem alszol eleget. :( Én most ugyanezt csinálom, én is szakközépbe járok, csak maszek melóm nincs, mert amikor volt, akkor nagyon rossz jegyeim lettek.
2010. okt. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!