Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miket egyek, hogy csökkentsem...

Miket egyek, hogy csökkentsem a vérem koleszterin szintjét?

Figyelt kérdés
Voltam vérvételen, minden rendben volt a véremmel, csak a doki azt mondta, h picit több a koleszterin a veremben, de meg igy is hatar alatt vagyok, szóval semmi probléma. De én eldöntöttem, hogy ezt kevesebbre csökkentem. 20 éves lány vagyok, 170/50, nincs rajtam semmi felesleg, akkor mégis mitől van koleszterinem? Nem is eszek zsíros ételeket, igaz a húst imádom, főleg a csibehúst, de kövér, zsiros húst sosem eszek. Sportolok rendszeresen, sok gyümölcsöt, zöldséget eszek. Akkor min változtassak, hogy alacsonyabb szintre hozzam a koleszterinem? Nem akarom, hogy később ezért legyenek gondjaim....
2010. máj. 27. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Egészséges étkezés javíthat rajta. Valamit biztos nem jól csinálsz ha magas.

Sovány húsok, hal, stb. Ha lehet tojást ne egyél, vagy csak ritkán. Alacsony zsírtartalmú tejeket fogyassz csak. Rozs vagy barnakenyér. Soksok gyümölcs, zöldség. Üdítőket el kell hagyni, ásványvizet igyál.

Meg ilyesmik:D

2010. máj. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne pánikolj, ha egyszer a határérték alatt vagy. Állítólag nem is a táplálkozástól függ a koleszterinszint, pár éve még irtották a tojást, aztán rájöttek, hogy mégis lehet enni. Mondjuk, direkt ne egyél zsírosat és a zöldség-gyümölcs biztos hasznos. De a koleszterin nem is egy érték, mert van jó meg rossz fajta. A margaringyártók is előszeretettel hangoztatják, hogy ők szívbarátok, más nézet szerint meg a margarin mesterséges anyagai többet ártanak, mint használnak. Egyél, ami jólesik, élvezd az életet!
2010. máj. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyél eszenciális zsírsavakat pl lenmagolaj!
2010. máj. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!