Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Háziorvos megteheti, hogy nem...

Háziorvos megteheti, hogy nem ad vezetői alkalmassági véleményt indoklás nélkül?

Figyelt kérdés

Tavaly december 19 volt egy alkalmi rosszullétem, amely során volt 1 perces görcsrohamom és eszméletvesztésem. Akkor a neurológus lehetséges roham ismétlődés miatt 6 hónapra eltiltott a vezetéstől. Időközben minden vizsgálat lezárult és negatív minden leletem kizárták az epilepsziát vagy bármilyen más idegrendszeri problémát, továbbá a mai nappal az eltiltás is lejárt. A neurológus az utolsó leletében leírja, hogy mai naptól újra alkalmas vagyok a vezetésre.

A vérnyomásomnak nem kicsi kezdőlökést adott ma reggel amikor a háziorvos közölte, hogy őt nem érdekli a lelet akkor se ad alkalmasságit, mondván menjek az üzemorvoshoz majd ő ad ha akar (természetesen nem akar). Kérdésemre, hogy milyen fennálló diagnózis vagy kondíció miatt nem tart alkalmasnak közölte, hogy ő nem fog rendőrségre menni meg tartani a hátát. Mondom ok:D Mi a teendő ilyenkor? Jogos amit csinál? Ha nem akkor kihez tudok fordulni? Háziorvost kéne váltanom?



2023. jún. 19. 08:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Jobban tennéd, ha nem erőltetnéd ezt a dolgot. Inkább élj, és éljenek azok is, akiket potenciálisan megszabadítanál az életüktől. Egy egy perces görcsroham ezt eredményezheti.
2023. jún. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%

Háziorvos váltás.

Illetve vannak magán háziorvosi rendelések is. Oda el lehet menni akkor is, ha nem mindig oda akarsz majd járni.

Plusz jelezheted a területileg illetékes betegjogi képviselőnek is, hogy mi történt.

2023. jún. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
Uhh. Hát nem tudom, de megírom, hogy a vejemnek is volt epilepsziás görcsrohama - őt meg is műtötték (és szintén eltiltották a vezetéstől) -, de utána csont nélkül visszakapta a jogsit.
2023. jún. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Másodvéleményre küldött az üzemorvoshoz. Ilyenkor ez az eljárásrend.
2023. jún. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Elküldött az üzemorvoshoz, és jól árt el.


A ho-nek nem tisztje ezt eldönteni.

2023. jún. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Utolsó kettőnek üzenném, hogy ostobaságot beszélnek, amit nem tudom honnan szednek. Üzemorvosnak semmi köze a vezetői alkalmassághoz. Ha esetleg egy cég megbíz egy üzemorvost, hogy a munkavállalók vezetői egészségi alkalmasságát állítsa ki, mert a munkájukhoz szükséges, akkor esetleg csinálhat ilyet, de hivatalból nem kötelessége senkinek se kiállítani ilyet. Alap esetben sem a nyomtatványok sem kassza nincs nála ilyen miatt. Külsőst embert pedig üzemorvosok nem fogadnak.

Úgyhogy, de a háziorvosnak hivatalból kötelessége kiállítani az ilyen papírokat, ha nem akkor pedig meg kell indokolnia, hogy miért nem (fennálló diagnózis) és ebbe szakorvosi vélemények önkényes felülbírálata nem tartozik bele, még akkor sem, ha egyébként van szakorvosi végzettsége adott szakirányon. Ha indokolt akkor rendelhet el plusz vizsgálatokat, de esetemben erről szó sem volt, sem indokot, sem indokolt vizsgálatot nem adott és nem kért, hanem közölte, hogy nem érdekli és menjek a picsába.


Nagyjából az egész délelőttöm arra ment rá, hogy háziorvosokat és üzemorvosokat hívogattam, természetesen mivel dolgozni egyik se akar ezért sorra hajtottak el, hogy az ő praxisa már megtelt (24 éves vagyok 10 évente egyszer látna kb).

Végül egy faluval arréb találtam egy dokit, akit többen is ajánlottak ismerősök közül, vele még telefonon sem beszéltem csak bekopogtam.

Egy végtelenül rendes, udvarias, korrekt ember fogadott, rögtön kezet nyújtott és megkérdezte miben segíthet. Elmondam neki a történetemet végighallgatta, megcsóválta a fejét, elmondta, hogy ismeri azt a gané életűt, aki szipolyozza a lelkemet és kb 10 perc alatt lepapírozta az átvételt és adott egy alkalmasságit. Mivel mentős vagyok nagyon sok háziorvossal találkozok és sokszor elszégyenít, hogy milyen stílusban beszélnek a betegekkel és sokszor mennyire netto 0 a tudásuk. Ha a beteg tanácsért felhívja az orvost 10-ből 9-szer annyit mond hogy hívjon mentőt. Ezért szállítjuk a tucat számra a fosó, hányó, megfázott embereket, mert mentő nem hagyhat helyszínen a mi megyénkben. Dehát ez van. Ja csak úgy viccesen megjegyzem az új ügyelet ugyanezekkel a semmirekellőkkel van tele némelyik már 90 éves... De minden működik! Köszi Pali!

2023. jún. 19. 15:28
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem az üzemorvosi anamnézisemben benne volt, hogy van-e jogsim és meddig érvényes...

A szakorvosi vélemény az alkalmasságit megállapító orvost nem kötelezi . Ezek tények, függetlenül attól, hogy neked ez milyen kellemetlen volt.

A hercehurca miatt persze sajnállak.

2023. jún. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]

6.1.

2023. jún. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
kedves 7es. Persze senkit nem kötelez semmi, de indoklás nélkül viszont nincs joga hozzá, hogy ne adja meg. Az pedig nem lehet indok, hogy szerinte neurológiailag nem felelek meg, mert arról viszont papírom van, hogy olyan szempontból semmi bajom...
2023. jún. 21. 19:19
 10/13 A kérdező kommentje:

Azt amúgy hogyan érted hogy az üzemorvosi anamnézisben benne volt a jogsid érvényessége?

Attól még, hogy magának felírta az nem kötelezi, hogy következőre ő állítsa ki. Nekem most pl biztos nincs benne az üzemorvosi papírjaim között, hogy van e vagy nincs jogsim.

Egyébként amióta van eeszt majdnem felesleges saját magának írogatni az anamanézist, mert eesztben bármikor le tudja kérdezni. Sőt egyébként szerintem adatkezelési beleegyezés nélkül nincs is joga hozzá, hogy saját anam-ot vezessen rólad.

2023. jún. 21. 19:24
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!