Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Naturál gyúrással is csökken...

Naturál gyúrással is csökken a várható élettartam nem csak a szteroidpumpálttal?

Figyelt kérdés
2023. máj. 1. 16:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki a fejére ejti a súlyzót és kiloccsan az agyveleje,akkor igen.Csökken...
2023. máj. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1


Nem így értettem. A szervezet / test folyamat strapája, kínzása. Azért nem túl természetes az a sok anaerob edzés amit egy terembe lenyom egy férfi.

Meg a nagy izmok sem túl természetesek és egészségesek.

Itt most a tömegnövelő edzésre utaltam, tehát átlagosnál nagyobb izomtömeg hordozását.

2023. máj. 1. 16:59
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
Végre, felébredt valaki az álomvilágból.
2023. máj. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

2


Hát nem kell kínozni a szervezetet folyamatosan.A kellő odafigyeléssel végzett testedzés nem gondolom,hogy ártana.Az inkább az ember javára szolgál.

Na meg szteroidok nélkül nem is nagyon valószínű,hogy abnormális izomtömeget szed magára valaki.

2023. máj. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

Naturálban nem tudsz természetellenes mennyiségű izmot felszedni, másképp nem használna senki szteroidot, az izomzat pedig kifejezetten egészséges, ami a korral amúgy is leépül, szóval még ajánlott is edzeni és izmot növelni.


Ami jogosabban merülhetne fel, azok a tápkiegészítők, porok, tömegnövelők... ezek károsíthatják a vesét, nem feltétlenül természetes anyagok... de senki sem csak salátán halon és vizen él. Sőt talán egy amúgy egészségesen étkező gyúrós aki eszi a porokat, még lehet egészségesebb is, mint aki összezabálja a csipszeket, gyorskajákat, alkoholt...

2023. máj. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan vizsgálatok, amik haladó erőemelőknél és súlyemelőknél (nem testépítőknél) megfigyeltek érrendszeri károsodásokat, amiket a folyamatos, rendszeres, nagyfokú izomfeszülés és erőlködés idézett elő. Azt is kimutatták a vizsgálatok, hogy ezeket a károsodásokat tök jól kompenzálni lehet heti 2-3 alkalmas aerob/kardió mozgásformával. Ezért fontos, hogy a súlyzós edzés mellett ne lógjuk el a futópadozást, a biciklizést, a lépcsőzést, a gyaloglást (stb.) sem. Én is ellógom, ebben én is bűnös vagyok, ettől függetlenül egészségügyileg célszerű a kardióra is figyelni. Viszont ha nem vagy erőemelő/súlyemelő versenyző, és időnként szoktál futópadozgatni, akkor nem valószínű, hogy a gyúrás okozza a veszted.

Arra is vannak kutatások, miszerint a progresszív súlyzós edzés, az emelt kalóriaebevitel és a magas fehérjefogyasztás általi krónikus anabolikus és hipertrofikus állapot a test minden izomszövetére "növesztő" hatással bír, ergo nem csak a combod, a melled, a trinyód növekszik az évek során, hanem a szívizomzat is. Többek között így alakul ki a sportszív nevű klinikai kórkép, ami súlyos esetekben képes akkut problémát okozni (főleg állóképességi atlétáknál), de ami inkább jellemző, hogy néhány évvel képes megrövidíteni az ember éllettartamát. Egyszerűen a nagyobb szívizom, mint szerv hamarabb adja be a kulcsot. De ezek nagyon képlékeny területek. Az optimális edzésprogram mentén végzett súlyzós edzésnek és a naturálon felépített izomtömegnek csak a fiziológiai előnyei bizonyítottak, hátrányai rohadtul vitatottak. A sport és a mozgás hiányába szoktak belehalni emberek, nem a sportba és a mozgásba.

2023. máj. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Dolgoztam acsok és komuvesek mellett is. Mondjuk hala isten nem mint fizikai melós. Járok edzeni is. De ahhoz képest amennyi fizikai behatas er mondjuk egy ilyen fizikai munkást egész nap ahhoz képest mondjuk 3x1,5 kondizás sztem semmi. Ès ismerek olyat aki emellett még edzeni is járt. Szoval a terhelést sok fizikai munkakörben sem lehet megúszni. De másik oldal szinte biztos vagyok benne, hogy kevésbé egészséges, napi 8-10 órát egész héten a monitor előtt ülni és nem mozogni. Mozgásra lett kitalálva az ember,inkább az lehet a kérdés,hogy hol húzódik az egészséges mennyiség.
2023. máj. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
És ha visszagondolunk sok nemzedék előttünk napi 8 óra munkával nőtt fel a földeken, kapalás, aratás , favagas stb. És nem volt sztem ennyi krónikus betegség. Szoval sztem a mozgásnak így összesítve biztos több a pozitív hatása, legalábbis sztem. Mondjuk ami manapság viszont gyilkolja a szervezetet az a sok stressz mindenkinél.
2023. máj. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8


A mozgásnak igen több pozitív hatása van de az anaerob súlyemelés az nem tartozik azon mozgásfajták közé amire kitaláltak, és mint egyik kolléga is írta itt miatta megvastagodhat a szívizom ami nem túl jó neki.

Én is leginkább erre utaltam a kérdésben, a szív- és érrendszerre.

2023. máj. 1. 20:01
 10/14 anonim ***** válasza:

"mozgásnak igen több pozitív hatása van de az anaerob súlyemelés az nem tartozik azon mozgásfajták közé"

De. A terheléses (resistance) súlyzós edzés, és a naturálon megszerzett izomszövet számtalan bizonyított előnnyel bír.

"egyik kolléga is írta itt miatta megvastagodhat a szívizom"

Ez a jelenség állóképességi sportolóknál (pl. futók, biciklisták, labdajátékosok, küzdősportolók, stb.) is megfigyelhető, nem csak a súlyzós edzést végző egyéneknél. Ez a sportszív nevű kórkép valószínűleg az állandóan emelkedett pulzusszám, a magas kalóriabevitel és az emelt fehérjefogyasztás együttes hatásának eredménye, nem annak, hogy te hetente párszor lemész a konditerembe egy órácskára súlyzózgatni.

"erre utaltam a kérdésben, a szív- és érrendszerre"

Leírtam, hogy a metaanalízisek szerint csak a magas szinten űzött erőedzés (pl. haladó erőemelés, súlyemelő versenyzés) és a drasztikusan nagy munkasúlyok rendszeres használata hozható összefüggésbe érrendszeri károsodással, és ez a károsodás is javítható, visszafordítható, ha adott sportoló het 2-3 alkalommal kardiózik, aerobozik. Ha te hetente háromszor leugrasz a konditerembe mell-bicepszezni, gépeket rángatni, meg lószar súlyokkal guggolgatni/deadliftelni, akkor ne aggódj, nem a gyúrás fog a sírba vinni.

2023. máj. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!