Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sport közbeni vállfájás csak...

Sport közbeni vállfájás csak angina lehet, vagy más is?

Figyelt kérdés

Évekre nyúlik vissza a panaszom...

Néha eljárogattam futni és akkor időnként éreztem a vállamat, majd elmúlt. Betudtam annak, hogy hirtelen nagyon megterhelem magam esetleg.

Idén olyan edzésmódszerrel futok, amivel szinte esélytelen a túlzott terhelés. Plusz rendszeresen futok. A vállfájás ritkábban jelentkezik.

Viszont legutóbb 10 kilométeres versenyen, ahol hajtottam magam, a táv második felében állandósult és elég erős volt. A jobb vállban. Ott szokott gyakrabban.


Nem izomfájdalom jellegű, hanem tényleg olyasmi, mintha sugározna oda valami.


Félek megemlíteni az orvosnak...


Magas koleszterinnel élek amúgy, 7 körüli, az LDL 4 feletti, valahol 4-4,5 között. Egyelőre nem kapok rá gyógyszert.


A fájdalom anginán kívül lehet más is?


2022. nov. 4. 10:09
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Az izületi fájdalmat felismerném, az nem ilyen.
2022. nov. 24. 18:34
 12/21 anonim ***** válasza:
Lehet hogy csak befeszültél...hány éves vagy?
2022. nov. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nem mozgaszervi jellegű volt.
2022. nov. 24. 20:54
 14/21 anonim ***** válasza:
Olyan nekem is szokott lenni hogy egy körül határolhatatlan részen és helyről átsugárzik fájdalom, én is ijedtem már meg ilyentől.
2022. nov. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Na pontosan ez szokott lenni kb egy bizonyos pulzus felett és volt erősen a versenyen.


Neked végül mi derült ki?

2022. nov. 24. 22:08
 16/21 anonim ***** válasza:
Nekem a gerincem, mert a felső háti szakaszon merev kicsit bal oldalt és azt hittem a szívem fáj, pedig csak begörbültem. De jobb ha megnézeted. Sokáig nem edzettem komolyan és mielőtt elkezdtem csináltattam egy kivizsgálást, mert elkezdtem komolyan bringázni, meg erősíteni. Minden jó volt, terheléses ekg, ott leállítottak 5perc után kb. Ez azóta volt aztán megijedtem, mert magas volt a pulzusom és megfájdúlt, aztán rájöttem hogy csak a gerincem. :)
2022. nov. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Hogy derült ki, hogy a gerinced?
2022. nov. 25. 22:03
 18/21 anonim ***** válasza:
Úgy hogy anyám orvos, elpanaszoltam, és mondta hogy biztos a gerinced, mer mondtam, hogy fáj-fáj mi ez, akkor mondta én meg megvizsgáltam magam és tényleg. Gyakorlatilag olyan volt mintha a bordakosárba a szívem fájt volna, de inkább csak a kisizület feszült meg, mert gyomorgörcsöm volt semmi egyéb.
2022. nov. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Akkor neked más.

Nekem a vállam szakadt le, ami tipikus női infarktus, vagy infarktust megelőző tünet.

Pláne erős futásnál és lassan benne vagyok abban a korban, amikor sport közben a szívizom oxigénhiánya okoz gondot.

2022. nov. 26. 07:30
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem törvényszerű, ott másnak is kell lennie a háttérben, vagy életmód, vagy vmilyen szervi elváltozás. Szerintem a nők ugyanúgy sportolhatnak mint a férfiak...szokták mondani hogy abban a korban vagy amikor lehetnek ilyen problémák, de az nem magától van, hanem az életmód miatt. De akkor menny el vizsgálatra mindenképp.
2022. nov. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!