Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől mozog folyamatosan a...

Mitől mozog folyamatosan a vádlim?

Figyelt kérdés

Történet a következő, nagyjából 2 éve vettem észre, hogy a vádlim és az alsó végtagok, lábfejem is állandó mozgást végez, lábfejen nem igazán látni csak ha nagyon megnézed, viszont a vádlin nagyon látni, nyugalmi állapotban amikor felébredek nagyon mozog, ha kicsit mozgok rajta már nem annyira, de még mindig látni.


Voltam neurologusnál, ahol a magnézium szedését írták elő, fél évig szedtem magnosolf port, semmi nem történt. Voltam háziorvosnál, ahol voltam vérképet is csináltatni, vasam volt nagyon alacsony, GlobiFeres vastablettát szedtem fél évig, ez sem oldotta meg a problémát. Szedtem milgammát szintén rengeteg ideig, az sem oldotta meg. Elmentem másik háziorvoshoz, másik faluba, ahol pedig felírt kálcium pezsgő tablettát illetve kaldyumot (amit eleinte 5 napig naponta szedtem majd heti 2x) + izom lazitót, mondván az ásványi anyagok izzadás formájában távoznak a szervezetemből, ezért a vérkép nem mutatja de közben ott a hiány. Ez sem oldotta meg.


Most próbálok másik orvost keresni, de hátha itt valaki találkozott már ilyennel, és tud tanácsot adni. Egyébként nem fáj, nem érzek semmit csak a mozgás, ha hosszú nadrág van rajtam és hozzáér.


Feltöltöttem egy videót amin láthatjátok, hogy mi is ez pontosan:


[link]


Köszönöm előre is.



#görcs #vádli #izomrángás #Vádli Rángás #Izom mozgás
2022. júl. 18. 20:54
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
100%
Nálam még mindig 90% bán a vádlim ami ráng, főleg a bal oldali. Én azóta gerinc röntgenen voltam és reumatológus vizsgált. Azt mondta van egy enyhe balra dőlő gerincferdülésem illetve a rángásra, hogy lehet egy ideg van ingerelve korábbi gerinc sérvem miatt, de ennek jobban nem néztünk még utána. Fekve, állva szinte nincs, de ha ülök akkor mindig mozog,talán azt vettem észre, hogy az ülés pozíciója is számít, így nem tartom én sem kizártnak azt, hogy gerincsérv, gerincprobléma okozza. A háziorvosom illetve akinek eddig megemlítettem senki nem igazán reagált rá, legtöbben azt mondták ne figyeljek rá és a stressz miatt van. Mivel azonban már kicsit unom és csak nem hagy megnyugodni a dolog, állandóan ezen angyalok, hétfőn megyek neurológushoz, hát ha tud valamit mondani. Ha más nem hát ha meg nyugszok egy kicsit ha megvizsgál! Remélem nem talál semmi Mást a rángáson kívül nem érzek, izom gyengeséget vagy bármi hasonlót, de érzem, hogy mindig ezen kattog az agyam.
júl. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim válasza:
Hat ja hasonló szitu a háziorvos nak minden baja van ha fel hozom, egy olyan kerdesem van feléd hogy kb mar vagy 10 éve can egy diszkonfortos erzes a derkamba , reggeli kelés után erősebb , vagy ha fizikai munkat vegzek szintén, amikor egyenesen állok es kicsit kihajolok hátra akkor érzem nagyon, ez lehet serv ?
júl. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet! Sérv, vagy akár az amikor a csigolyák elveszítik a nedvesség tartalmukat és összébb csúsznak. Ekkor az izomzat a gerinc mellett próbál korrigálni, tartani ez miatt van sokszor erős izomláz, izom merevség érzés főleg reggelente. Pláne ha nem jó a matrac (nálam akkor van ha túl puha) de persze nem vagyok doki, de én így tudom.
júl. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
A nedvesség elvesztése az első fokozat, utána a sérv és talán a vége a kiszakadt sérv. Legtöbbször ez az amit már néha műteni is kell. Nekem kiszakadt sérvem van, kb 4 éve diagnosztizáltak, de akkor azt mondták nem nyom úgy ideget hogy műteni kelljen, így nem kezdtünk vele semmit. Én próbálok figyelni a testtartásra, lecseréltem a matracot és ha érzem hogy kezd fájni akkor az otthoni gerinctorna.
júl. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!