Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Téged mennyire zavar, ha az...

Téged mennyire zavar, ha az orvos előtt meztelenül kell lenni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 2. 21:38
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
Nem zavar, nem vagyok egyáltalán szégyenlős. Igazából emlékeim szerint olyan egyszer fordult elő, hogy meztelenül lettem volna doki előtt, de az is inkább véletlen "baleset" volt.
2010. okt. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
Egnem zavarna,nagyon is.Nőgyógyásznál sem így vizsgálnak,műtétnél sem hinném hogy feltétlenül szükség lenne rá.Az meg amit a kérdező írt,hogy iskolában így vizsgálták kicsit kiakasztott.Tudod ki engedte volna.Ami túlzás az túlzás.Ilyenkor döbbenek rá,a diákok mennyire nincsenek tisztában hogy nem kötelezhetik őket ilyenre.Nem hiszem,hogy iskolába küldi valaki a gyerekét,meztelenül kellene vizsgálgatni,nem hiszen lány gyereknél iskolán belül orvosnak mell vagy más jellegű vizsgálatot kellene végeznie,én nem engedném,ahogy fiúnál sem.De ez magán vélemény.
2011. febr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
De mért honnan indult,vagy miből indult ki maga a kérdés?Lány vagy?És mért is vizsgáltak meg így titeket suliba?Szülők mit szóltak hozzá?Vagy szokásos nem török vele szülőkről van szó,ki fogja bírni,kit érdekel hogy megaláz stb.?
2011. febr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok és egyszer tavaly 12. ben történt, tesióráról küldtek fel mindenkit az orvosiba. Kettesével mentünk be. Nézték a nemi szervet is, heréket, ezért kellett odabent meztelenre vetkőzni. Csak a zokni maradhatott. Engem amúgy nem zavart különösebben, nem vagyok szégyellős típus, csak furának éreztem, otthon nem is mondtam, csak érdekelt, hogy más hogy van vele. Mert volt aki kiakadt a többiek közül.
2011. febr. 26. 18:25
 35/42 anonim ***** válasza:
Nem csodálom hogy kiakadt,nagyon megalázó más diáktárs előtt egy száll semmiben állni,meg eleve nem kötelezőek ezek a vizsgálatok,amikről nem világosítják fel a diákokat,és nem tudják van döntési joguk.Meg nem hiszem 18 évesek nemiszervét akaratuk ellenére főleg más előtt vizsgálgatni kellene.Ez etikátlan!A másik gond sokszor el sem mondják otthon hogy mi és hogyan történt,inkább egymás között vagy más hasonló oldalakon osztják meg ezeket a negatív tapasztalataikat.Ez nem normális vizsgálati módszer,ha elmész a saját orvosodhoz ott sem más előtt vizsgálnak meg,ahogy máshol sem.Ezt így nem szabadna.És mindenki engedte,vagy volt valaki aki mert nemet mondani?Mert nekem az jött le,csak egymás között van nagy hangjuk a mai fiataloknak de ilyenkor egy sem meri kinyitni a száját és kiállni magáért.
2011. febr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
De ha még egyedül is vizsgáltak volna,mert nem tiszta hogy egymás előtt vizsgáltak,szóval a másik társad látot közben vagy sem,mert írtad kettesével mentetek be.De ha egyedül is vizsgáltak volna,ez nem korrekt szerintem.Engem igaz fiatal nő vagyok zavarna.Eleve ha nőgyógyászhoz megyek ott sem így járnak el,ilyet sehol sem tapasztalatam.Nem hiszem hogy ha az iskolába jött volna egy orvos hagytam volna hogy a mellem,vagy nemiszervem vizsgálgassa,,erre van a nőgyógyász,nálatok meg az urológus,ahol szintén nem meztelenül vizsgálnak,nem más előtt,külön vizsgálóban.Eleve ha a rutin vizsgálatokat elvégezték bőven lenne idő,hogy valamennyire felöltözön az ember.Nálam nem elfogadható ez a módszer.Nem hiszem hogy bárkit is meztelenül kellene vizsgálgatni,normál esetben csak annyira kell levetkőzni amennyire az adott vizsgálat megköveteli,ezt írják.Tehát ha lezajlott a rutin lány esetén,meghallgatták a szívet,gernicet nézték,felsőt fel lehetne venni(nálatok is) és utána ha lejebb akarna nézegetni,mert beleegyzik a diák,akkor csak az alsó részt szabaddá tenni.Nem normális az hogy vegyél le mindent mert az orvosnak így könnyebb és gyorsabb a vizsgálat,a beteg,te esetedbe a diák érdeke és hogy kevésbbé legyen kiszolgáltatottság érzete a páciensnek annak kellene a lényegnek lennie.Sajnos sokat lehet e fajta visszaélésről olvasni.Lányoknál is volt ilyen?Valaki mert ellenállni?
2011. febr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
Egymás előtt vizsgáltak kettesével. Kettő meg kint várt mindig, ahol vetkőzni lehetett. Sztem a gyorsaságon volt a lényeg, bementünk az előtérbe, ott le kellett vetkőzni meztelenre, mivel kő volt a zokni maradhatott és aztán várni, amíg szólítottak. Mondjuk mi is azon akadtunk ki, h a látásvizsgálat alatt mondjuk mért kellett egy szál f*szban lenni :D
2011. febr. 28. 09:22
 38/42 anonim ***** válasza:

Hát elég durva,és etikátlan.


És komolyan senki nem merte azt mondani,hogy nem?

Lányoknál is így ment ez?


Eleve mi köze az orvoson kívül másnak a te fark.dhoz,most hiába fiú a másik is,de akkoris itt kellene diszkréció,intimitás,normális esetben eleve ha lezajlódtak a rutin vizsgálatok akkor szokott csak már ahol van ilyen vizsgálat lenni.


Azért nem állatok vagyunk.Hogy nézne már ki ha most magamból indulok ki,hogy a másik osztálytársam,illetve most már csak kollegáról beszélhetnék végig nézné az éves üzemorvosi vizsgálaton,ahogy a nemiszervem skubiznák,egyáltalán ahogy a munkahelyen nem vizsgálnak ilyen intim részeket,mert nincs köze a munkában való teljesítéshez sem,így nálatok sem lenne erre szükség,nálatok a suli a munkahely.

2011. márc. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Az meg főleg túlzás hogy meztelenül összezárják a diákokat.Nem valami nudista felvonulásra mentetek.Bunkóság csak ezt tudom mondani.Én biztos nem hagytam volna,már jó párszor volt rá eset hogy összekaptam a dokival.
2011. márc. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

# 27


"A nőgyógyász előtt kellett meztelenül állnom, amikor mell, hüvely és méhvizsgálatot végzett, s egyáltalán nem zavart"


Sőt , még élvezted is gondolom!!!

De most itt a normális emberekről van szó.

2012. márc. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!