Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az előírtnál több Magne B6...

Az előírtnál több Magne B6 álom tablettát vettem be! Lesz valami bajom?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok és sajnos a szakításom óta alváshiányban szenvedek. Ott tartok hogy a napi 2-3 óra alvás az már nagy öröm.. 2 hónapja tart sajnos és hiába szedem már 3 hete ezt a “gyógyszert” nem segít. Mérgemben bevettem nemrég egyszerre 6 db-ot. Lesz tőle valami bajom?

2019. dec. 10. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Olvasd el a betegtájékoztatót.

Egyébként meg ne vegyél be ennyit, nem egészséges.

Próbáld meg lefárasztani magad, tornázz esténként, könnyebben elalszol. :)

2019. dec. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Betegtájékoztató mit ír a túladagolásról?
2019. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

“Ne lépje túl az ajánlott napi mennyiséget!” Csak sajnos ennyit ír.

Heti 3-szor járok konditeremben és az iskola is nagyon lefáraszt mint agyilag mint testileg. Sajnos hiába vagyok piszkosul fáradt nem megy ez az alvás dolog:(

2019. dec. 10. 20:41
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem valószínű. Esetleg lesz egy kis hasmenésed. A Magne B6-ban található magnézium lactát nem éppen a legjobban felszívódó magnézium fajta. Ráadásul ha nem extra,akkor nincs is benne túl sok magnézium. A legtöbben napi 1000 mg-ot elszoktak tűrni mellékhatások nélkül.
2019. dec. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Összetevők

Magnézium (50 mg), B6-vitamin (0,7 mg), Komlótoboz natív kivonat (45 mg), Citromfű natív kivonata (40 mg).

Tehát egy alkalommal, semmi bajod nem lesz. Tartósan viszont nem ajánlott nagy adagot szedni.

2019. dec. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Fosol.

A magne b6-ból eleinte nekem is napi 3 kellett, annyira ki volt ürülve a szervezetemből.

A dm-es magnézium viszont napi 1-el 2-3 hónap alatt rendbe tette.

2019. dec. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors és hasznos válaszokat!!
2019. dec. 10. 21:21
 8/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
A MagneB6 álom tablettának magnézium-citrát a hatóanyaga, a sima MagneB6-nak magnézium-laktát, ami nem ugyanaz, bár a hivatalos álláspont szerint mindkettő jól felszívódik. Ha bárminek is felerősödne a hatása a "nagy" mennyiség miatt, az max. a komló lehet, de bőven nem a veszélyes kategória az se. Magnézium-citrátból származó 300 mg magnézium az még a napi szükségletet sem éri el, ráadásul mivel tabletta, ezért csak szakaszosan érkezik majd meg a bélbe és így elnyújtottan szívódik fel. Szóval no para. Inkább para az alváshiányod halmozódása. Sportot és/vagy valamilyen relaxációs technikát megpróbálhatnál, de egy valamilyen önismereti tréning is tuti segítene.
2019. dec. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Az alváshiány öl, butít, nyomorba dönt!
2019. dec. 11. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!