Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történik, ha férfi vesz be...

Mi történik, ha férfi vesz be fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés

Lényegtelen rizsa, ha valakit érdekelne, miért jutott eszembe a kérdés - az utolsó bekezdés a lényeges, ez átugorható:


Fogamzásgátlót szedek. Kicsit szétszórt vagyok, néha aggódom hogy elfelejtem vinni magammal a barátomhoz (legutóbb indulás előtt egy jelentéktelenebb cuccért mentem vissza a szobámba, erre ott várt a levél az asztalon, kikészítve hogy ne felejtsem el elrakni.. höhö)


Szóval átvittem hozzá egy levelet, hogy legyen tartalékba, ha elfelejteném.


Mondtam neki poénból, hogy "Nem bekapni!" - ezt nagymamám mondogatja mindig, amikor kikészíti magának a reggeli gyógyszereit az ebédlőasztalra.



Aztán elkezdtünk gondolkodni, hogy mi lenne, ha

- Bevenne egyet

- Elkezdené rendszeresen szedni

- Bevenné egyben az egész levelet (3*7 tabletta)

Engem is érdekelne, pusztán kíváncsiságból, hogy mit művel egy - női vagy férfi - szervezettel, ha egyben szednénk be mind a 21 tablettát.


Nem, kipróbálni nincs kedvünk, azért tettük fel a kérdést :)


2019. nov. 4. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Ezek a mai fogamzásgátló tabletták alacsony hormontartalmuak. Ha te szedned be egyben, hasonló hatás lenne, mint a 72 órás fogamzásgátló tabletta esetén. Felborulna a hormonháztartásod, folyamatosan véreznél, ingerlékeny lennél stb. Persze arra is lenne esély, főleg ha hajlamod van rá, hogy trombózist kapsz.


Férfiak esetében szerintem semmi extra nem történne 1 szem esetén. Hosszútávon lehet erősödbe rajta a női nemi jelleg, de olyan nagyon semmi nem történne szerintem. A májàt viszont biztosan eléggé megterhelné, kar lenne ilyesmivel kísérletezni.

2019. nov. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Utána néztem egy kicsit az interneten, mert engem is érdekelt mostmár a kérdés, hogy így feltetted.


Ezt találtam:


Egy-két pirula nem okozna nagy gondot a férfiaknak. A legtöbb anti-bébi a mai világban kiss dózisú ösztrogént vagy/és progeszteront tartalmaznak. Mind a kettő van a férfiak testében, de alacsonyabb tartalomban úgyhogy nem lenne idegen hormon.


A rendszeres szedés viszont felboríthatja a hormon háztartást. Elkezdhet "nőiesedni", vagyis melle nőne, a golyói összemennének és a szexuális vágya illetve az arc szőrzete eltűnne (hasonlóan, mint azoknál, akik túl sok sört isznak... mivel abban is ösztrogén van). Ezen felül a magas ösztrogén szint megemeli a prosztata rák esélyét.


Az utolsó lehetőségről (egyszerre az egész levelet) nem találtam választ.

2019. nov. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem lenne terhes.
2019. nov. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!