Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kezelni, ha a...

Hogyan tudnám kezelni, ha a páromnak pánikrohama van? Ilyenkor mi a legjobb, amit tehetek? Hogyan segíthetek?

Figyelt kérdés

2019. okt. 24. 11:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a férjem segít, ha pánikrohamom van. (Akár telefonon.)

Nagyon fontos, hogy ne legyek magamra hagyva. Mindig mondja, hogy hogyan lélegezzek, ez nem sokat használ és nem is nagyon sikerül kivitelezni, de szerintem hamarabb elmúlik tőle.

Az én esetem elég súlyos olyankor, tehát ennél többet nem tud tenni, csak biztonságot nyújt a jelenlétével.

2019. okt. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom másoknak hogy nem megy az agyára, de én utálom, ha szólnak, mikor pánikolok, feltűnik nekem is, ettől nem múlik el, ráadásul hajlamosak akkor is azt hinni, mikor nem is..Az meg kegyetlen, hogyha még ott állna valaki, mondaná, amit úgy is tudok, “nem lesz baj, nem halok meg, lélegezzek,” mert miért, eddig mit csináltam?


Teljesen otthagyni nem kell, csak menjen távolabb egy másik helyiségbe, teret is hagy, meg elérhető is, ha kell.

2019. okt. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Úgy látom mindenkinek más segít.. valakinek az a megnyugtató, ha a közelében van valaki, másoknak meg ha békénhagyják. Páromat kérdeztem ilyenkor mi a jobb neki, azt mondja idegesíti ha ilyenkor ott vagyok, de azért, mert zavarja hogy ilyen állapotban látom. Na most így nem tudom akkor mit tegyek, ezekszerint jó neki ha ott vagyok, de mégse :)
2019. okt. 24. 14:38
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

#13


Akkor nem lehet súlyos. Ha durva pánikrohama van valakinek, rohadtul nem foglalkozik azzal, hogy ki látja és milyen állapotban.

2019. okt. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Remélem, de azért nem akarom félvállról venni
2019. okt. 24. 14:51
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

#15


Akkor hagyd magára, ha ezt szeretné. Legyél pár méter távolságban, úgyis jelezni fog, ha szüksége van valamire.

2019. okt. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 BrettShaw ***** válasza:
54%
#10: Szerintem a 6. válaszoló egyáltalán nem viccelt...
2019. okt. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Scrap ***** válasza:
100%

Az mindenképpen fontos, hogy tudatosuljon benne: ez csak egy téves félelemérzet. A légzéstechnika valóban jó, de akkor a leghatásosabb, ha a pánikroham kezdő fázisánál azonnal elkezdi a szenvedő alany, mert ha a szervezet biokémiailag is reagál a vélt krízishelyzetre, akkor már nehéz vele bánni. Mindenképpen meg kell tanulni kezelni, ebben segíthet, ha tudatosan éli meg a rosszullétet, esetleg - ha képes rá - többször előidézi önmagának, így tudatossá válik a folyamat és könnyebb lesz kezelni.


A pszichiátert csak nagyon indokolt esetben javaslom, mert ő nagy valószínűséggel gyógyszert fog felírni. Szorongásoldó (nyugtató) készítményt, esetleg antidepresszánst (pl. SSRI készítményt). Ha nagyon gáz a helyzet, akkor ideiglenesen lehet szedni gyógyszert, de mellette mindenképpen javasolnám a pszichoterápiát. Ha megérti a szorongásának okát, akkor jó eséllyel elmúlik a baj.


Jobbulást kívánok!

2019. nov. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A legrosszabbra az hogy ezek a rohamok sok betegséget képesek le utánozni, én is pánikrohamokkal küzdök de már lassan 2 éve, és utólag kórházba kerültem infarktus gyanuval hol ott semmi baj nem volt csak a pánikroham azokat a tüneteket produkálta, el kell felejteni magas koffein tartalmú italokat, meg életmód váltás! Igaz én is az elején vagyok de már másképpen tekintek a világra!
2019. nov. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!