Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kezelni, ha a...

Hogyan tudnám kezelni, ha a páromnak pánikrohama van? Ilyenkor mi a legjobb, amit tehetek? Hogyan segíthetek?

Figyelt kérdés

2019. okt. 24. 11:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%

Nyitott ablak/szabadtér, hogy úgy érezze kap levegőt, egyedül hagyod a szobában és csinálod a dolgod, hogy ne stresszeld a jelenléteddel vagy azokkal, amik kicsúsznak a szádon véletlen.


Számomra megnyugtató a vízcsobogás hangja és a sötét, tehát én a nyitott ablakot behúzott redőnnyel/függönnyel pártolom.


Víz a közelbe, hogy tudjon inni. Ne ugráld körül, az nyomasztó. El fog múlni, kezeld közönnyel.

2019. okt. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel rá a figyelmét, mert sokszor a pánikrohamot átélő ember nem is tudatosítja magában a dolgot, utána segíts neki a helyes légzéstechnika kivitelezésében: 5mp lassú beszívás rekeszizomba, 7 mp lassú kifújás. Max 1-2 percen belül elmúlik a pánikroham. Hosszútávon megfelelő mennyiségű testmozgás, stressz minimálisra szorítása, megfelelő alvás, lelkiismeret rendbetétele, elfojtott dolgok feldolgozása segíthet a további pánikrohamok elkerülésében
2019. okt. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen ember. Van, aki bajban egyedül szeret maradni, van, akinek jó, ha tudja, hogy mellette vannak. A pánikrohamra igen jó a filmekből ismert zacskós módszer. Fogsz egy papírzacskót és odaadod a pánikosnak, abba szuszogjon, jó mélyeket. Általában a mély levegő és a lassabb légzésre utasítás jót tesz, de nem mindig.


Egy átlagos pánikroham kb. 20 perc, és 5-10 körül tetőzik.

Ha tényleg kemény pánikrohamai vannak, jobb, ha van nála nyugtató, amit azonnal szét kell rágatni vele, amint a roham megjelenik. Hosszú és tartós, valamint gyakori rohamokhoz pszichiáter kell, ő tudja - ha tudja - kiásni a rohamok okát.

2019. okt. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Orvos állapította meg, hogy pánikrohamai vannak?

Mert lehet, hogy szívrohama van és ahhoz bizony sürgősségi ellátás kell.

A pánikrohamokat legeredményesebben a kiváltó ok megszüntetésével lehet orvosolni, ez egyénenként változó.

2019. okt. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
20%

Ha nő vagy akkor hagyd el, keress valami izmos sportos humoros srácot 180 cm felett akinek van drága autója.


Ha nem akkor kövesd a fölöttem válaszolók sorait, lényeg, hogy az okot kell megtalálni, bármi trauma kiválthatja, nálam pl. a pattan szó volt. Meghallottam és félni kezdtem.

2019. okt. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
31%
Az intézetben ilyenkor megy a hideg zuhany.
2019. okt. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi a válaszokat. Nő vagyok, de nem értem miért kéne elhagynom a párom, nyílván nem fogom elhagyni.

Szerencsére nincs sűrűn rohama, és már nem is olyan erősek (állítása szerint, amióta velem van sokkal gyengébbek). Ha mégis jelentkezik nála akkor általában éjjel.

2019. okt. 24. 11:55
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Nem írtad, járt már-e pszichiáternél. Ha nem, akkor úgy segíthetsz, hogy elviszed kivizsgáltatni, kap megfelelő gyógyszert.

Ha már kezelik, akkor enni-inni, roham alatt jó sokat inni! Az igazi pánikroham baromira kiveszi az energiát, mert a szívverés és a pulzus az egekbe szökik, ráadásul nem is lát az ember rendesen. Utána feküdjön le és pihenjen. Ne ajnározd, mert még rosszabb. Meg kell tanulnia kezelni, hogy nem fog meghalni. Kegyetlen rossz, kőkeményen pánikbeteg voltam. Legalább tudom, miről írok sajnos. Gyógyszer nélkül nem fog meggyógyulni. Nekem a Cypralex segített állandó orvosi kontrollokkal.

2019. okt. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
Míg pötyögtem, látom írtál. Szóval nem annyira vészes. Akkor sem ártana kivizsgálni, mi okozza.
2019. okt. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
5., 6.! Azt gondoljátok, viccesek vagytok. Ha csendben maradtatok volna, bölcsebbek maradtatok volna. Látszik, hogy fogalmatok sincs a betegségről.
2019. okt. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!